Ustaški teror! Hrvati zabranjuju ćirilicu na nadgrobnim spomenicima

U čemu je problem? U poštivanju Ustava i zakona? Sve je lijepo objašnjeno u pismu. Stara groblja na kojima su natpisi na ćirilici, bosančici ili glagoljici nitko neće i ne smije dirati, ali novi se nadgrobni spomenici moraju praviti u skladu s Ustavom i zakonom.
Нови надгробни споменицу не смију бити на ћирилици!?

Evo sad čitam da u Vrsima su na starom groblju bili odvojeni djelovi za katolike i pravoslavne.

Na novom opcinskom groblju nema tih

Evo sad čitam da u Vrsima su na starom groblju bili odvojeni djelovi za katolike i pravoslavne.

Na novom opcinskom groblju nema tih podjela.

Zanimljivo je da na starom groblju nema spomenika sa natpisom na ćirilici.
Opcepoznato je da se pravoslavni/ katolici/zidovi/muslimani ... sahranjuju u skladu sa svojim vjerskim obicajima u " svome dijelu groblja" ukoliko nisu ateisti ili familija zeli nesto drugo
Sto se tice Zadra i okolice to zaista svatko od bosanskih i domacih Rvata zna

Kako će onaj koji kupi novce za grobarinu znati od koga tražiti pare, ako je ime ispisano na nekim hijeroglifima.Latinica je službeno pismo, groblje je općinsko, kome se ne sviđaju pravila, nek piči tamo gdje misli da mu je bolje.
Znači, ako tamo umre Kinez i porodica poželi da ispiše nešto na spomeniku na njihovom pismu, spomenik će biti uklonjen? Bože, koliko ste samo zaostali

Tko strogo primjenjuje zakone, taj je već 10 godina u Europskoj uniji, a tko smatra da se zakoni trebaju rastezati kao žvakača guma i da se ne moraju baš uvijek provoditi stoji preko 15 godina uzaludno pred zatvorenim vratima Unije.
Širom EU imaš razne nadgrobne spomenike na raznim pismima i jezicima. Niko ih ne uklanja niti donosi ovakve zakone.Pokušavam da zamislim na šta bi ličilo kada bi Grčka,ili Solun,npr. odlučili da uklanjaju nadgrobne spomenike sa vojnog groblja i 1. svetskog rata, u kome su pokopani Srbi, Francuzi, Rusi...

Opravdanje za ovaj skandalozan postupak, kako se navodi u odluci koju objavljujemo, Hrvati su našli u "rupi" u zakonu.
Kako se navodi u odluci koju potpisuje Zdenko Kojić, upravnik groblja u Vrsima, upotreba drugog pisma, u ovom slučaju ćirilice, dozvoljena je samo ako nacionalna manjina čini trećinu lokalnog stanovništa.
Onda to nije rupa u zakonu već jednostavno zakon. Daj mi neki link da se je Srbija bunila protiv tog zakona i protestirala pred evropskim institucijama?

Nacisticki zakon sa ciljem progona srpske manjine.

Hrvatska je nacisticka tvorevina.

I Hitler je ubijao i progonio jevreje u skladu sa tzv rasnim zakonima.

Koliko ja znam i Srbija je prognala Hrvate ih Srijema pod Šešeljevim akcijama...a ono malo što je ostalo natjerali ste da se nazivaju Bunjevcima a ne Hrvatima. U Srbiji je latinica jača od čirilice pa valjda nemate problema što neke "ustaše" u Srbiji imaju spomenik na latinici..

Hrvatska je nacisticka tvorevina.

Kad je Hrvatska imala SDP-ovu vlast pred petnajstak godina i kad je skoro polovica ministara bila srpske nacionalnosti onda ste se hvalili da nismo sposobni imati državu bez srpske pameti...a kad je SDP nesao onda smo postali "nacisti". Pa i HDZ-ova vlast je imala ministara Srba.

Ako je nacizam Njemačka tvorevina a tako mnogo Srba živi i radi u toj zemlji...kako je to moguće?
Mnogi mladi iz Srbije dolaze u Hrvatsku na more raditi u turizmu. Kako je to moguće u hrvatskom "nacizmu" ?

https://www.vreme.com/vreme/rado-srbin-ide-u-konobare-na-jadranu/

Iako su Srbi i Hrvati slavenska braća...problem je samo u tome da Hrvat ne želi da mu Srbin bude stariji brat i gazda.

Poslednja izmena:
Koliko ja znam i Srbija je prognala Hrvate ih Srijema pod Šešeljevim akcijama...a ono malo što je ostalo natjerali ste da se nazivaju Bunjevcima a ne Hrvatima. U Srbiji je latinica jača od čirilice pa valjda nemate problema što neke "ustaše" u Srbiji imaju spomenik na latinici..

Cista laz.

Drugo kod nas su latinica i cirilica ravnopravna pisma nismo nacisticko drustvo koje progoni manjine kao Hrvatska.

Opcepoznato je da se pravoslavni/ katolici/zidovi/muslimani ... sahranjuju u skladu sa svojim vjerskim obicajima u " svome dijelu groblja" ukoliko nisu ateisti ili familija zeli nesto drugo
Sto se tice Zadra i okolice to zaista svatko od bosanskih i domacih Rvata zna
Netočno. Ponekad su pravoslavci imali dozvolu da se ukopavaju na katoličkim grobljima.

Ovo je misljenje i odluka upravnika groblja u tamo nekoj hrvatskoj zabiti Vrsima, nije zvanicna odluka republike Hrvatske, vezano za nadgrobne spomenike
Izgleda da si bila u pravu, jer kako citam radi se o pogresnom tumacenju zakona.
Videcemo kako ce se ovo resiti, ali da mislim da ce biti pozitivno i da od uklanjanja spomenika nema nista.

20231012_122913.jpg

Back