USTASKE ULICE PO HRVATSKOJ

NOCNO VREBALO

Aktivan član
Poruka
1.632
:rtfm:USTAŠKE ULICE PO HRVATSKOJ!

(20) Send to friend Print Četvrtak, 7. April, 2011.| Autor: Milan Dobromirović
Veće srpske nacionalne manjine Virovitičkopodravske županije zatražilo od Hrvatske da iz naziva ulica uklone imena ustaških poglavnika

BEOGRAD - Aman, dokle više ustaše?!
Predsednik Veća srpske nacionalne manjine Virovitičko-podravske županije Staniša Žarković uputio je pismo državnim organima Hrvatske, u kojem traži da se ukinu ustaški nazivi ulica na području ove županije.

- Jedna ulica na području opštine Čačinci nosi ime 10. april, po datumu kad je 1941. pod zaštitom fašističke i nacističke okupatorske vojske proglašena ustaška paradržava NDH. Grad Virovitica jednu ulicu imenovao je po ustaškom tvorcu rasnih zakona, ratnom zločincu Miletu Budaku - kaže Žarković i dodaje da se više puta zahtevalo da se uklone ustaški nazivi ulica i ukazivalo da je to govor mržnje.

- Vlada Hrvatske raspolaže svim sredstvima da tu sramotu izbriše. Kako graditi dobre međunacionalne odnose ako Virovitica i Čačinci kroz imenovanje ulica slave fašističke tvorevine - pita se Žarković.

Predsednik Srpskog nacionalnog veća Milorad Pupovac kaže u izjavi za Kurir da se ubrzano radi na otklanjanju ovakvih pojava.
- Punom parom radimo na uklanjanju spomenika i ustaških simbola. Podsetiću da je za vreme mandata Ive Sanadera srušen spomenik posvećen Juri Francetiću - naglašava Pupovac.

Miodrag Linta, predsednik Koalicije udruženja izbeglica, podržava pomenutu inicijativu.
- Krajnje je vreme da Hrvatska, koja se deklariše kao demokratska, prestane da upotrebljava ustaške nazive ulica i simbola ustaštva. Trebalo bi vratiti toponime „srpsko“, koji su izbačeni devedesetih godina, ali i omogućiti ulazak srpskog kapitala u Hrvatsku - ističe Linta.

Štrbac: Potrebno je vreme

Direktor udruženja „Veritas“ Savo Štrbac kaže da je bilo drastičnijih primera nego što je ovaj.
- Imali su oni i spomenike koje je kasnije država morala da ruši, zbog Evrope. Podržavam inicijativu, ali neće biti lako. Potrebno je vreme da se promene svi segmenti hrvatskog društva koji su godinama o ustaštvu učeni kao o nečemu dobrom - ističe Štrbac


:rtfm:MISLIO SAM DA JE IZREKA JOVANA DUCICA "HRVATI SU NAJHRABRIJI NAROD NA SVETU ALI NE ZATO STO SE NICEGA NE BOJE NEGO STO SE NICEGA NE STIDE" NJEGOV LICNI STAV O HRVATIMA ALI SAM SE SAD DEFINITIVNO UVERIO DA JE OVA NJEGOVA IZREKA USTVARI GOLA ISTINA:rtfm::rtfm:
 
0,,3969952_4,00.jpg


jedna lepa slicica
 
:rtfm:USTAŠKE ULICE PO HRVATSKOJ!

(20) Send to friend Print Četvrtak, 7. April, 2011.| Autor: Milan Dobromirović
Veće srpske nacionalne manjine Virovitičkopodravske županije zatražilo od Hrvatske da iz naziva ulica uklone imena ustaških poglavnika

BEOGRAD - Aman, dokle više ustaše?!
Predsednik Veća srpske nacionalne manjine Virovitičko-podravske županije Staniša Žarković uputio je pismo državnim organima Hrvatske, u kojem traži da se ukinu ustaški nazivi ulica na području ove županije.

- Jedna ulica na području opštine Čačinci nosi ime 10. april, po datumu kad je 1941. pod zaštitom fašističke i nacističke okupatorske vojske proglašena ustaška paradržava NDH. Grad Virovitica jednu ulicu imenovao je po ustaškom tvorcu rasnih zakona, ratnom zločincu Miletu Budaku - kaže Žarković i dodaje da se više puta zahtevalo da se uklone ustaški nazivi ulica i ukazivalo da je to govor mržnje.

- Vlada Hrvatske raspolaže svim sredstvima da tu sramotu izbriše. Kako graditi dobre međunacionalne odnose ako Virovitica i Čačinci kroz imenovanje ulica slave fašističke tvorevine - pita se Žarković.

Predsednik Srpskog nacionalnog veća Milorad Pupovac kaže u izjavi za Kurir da se ubrzano radi na otklanjanju ovakvih pojava.
- Punom parom radimo na uklanjanju spomenika i ustaških simbola. Podsetiću da je za vreme mandata Ive Sanadera srušen spomenik posvećen Juri Francetiću - naglašava Pupovac.

Miodrag Linta, predsednik Koalicije udruženja izbeglica, podržava pomenutu inicijativu.
- Krajnje je vreme da Hrvatska, koja se deklariše kao demokratska, prestane da upotrebljava ustaške nazive ulica i simbola ustaštva. Trebalo bi vratiti toponime „srpsko“, koji su izbačeni devedesetih godina, ali i omogućiti ulazak srpskog kapitala u Hrvatsku - ističe Linta.

Štrbac: Potrebno je vreme

Direktor udruženja „Veritas“ Savo Štrbac kaže da je bilo drastičnijih primera nego što je ovaj.
- Imali su oni i spomenike koje je kasnije država morala da ruši, zbog Evrope. Podržavam inicijativu, ali neće biti lako. Potrebno je vreme da se promene svi segmenti hrvatskog društva koji su godinama o ustaštvu učeni kao o nečemu dobrom - ističe Štrbac


:rtfm:MISLIO SAM DA JE IZREKA JOVANA DUCICA "HRVATI SU NAJHRABRIJI NAROD NA SVETU ALI NE ZATO STO SE NICEGA NE BOJE NEGO STO SE NICEGA NE STIDE" NJEGOV LICNI STAV O HRVATIMA ALI SAM SE SAD DEFINITIVNO UVERIO DA JE OVA NJEGOVA IZREKA USTVARI GOLA ISTINA:rtfm::rtfm:

Samo jedna stvar za bracu Hrvate :
:bye: :bye: :bye:
 
Htedoh ovo da napisem na temi onoj anti-hrvatskoj pozorisnoj predstavi u Francuskoj!!



Ma izgleda da je zaista narod u Francuskoj vecinom u anti-hrvatskom fazonu,

jos se nije stisala bura oko francuskog horora "Vertige" koji prikazuje neke hrvatske gorstake kao psihopate i bolesnike koji hvataju i zlostavljaju planinare i kace ih na neke kuke i te fore; kad ono i u toj pozorisnoj prestavi ocrnise hrvate.:cool:
Ima tu nesto izmedju obicnih francuza i hrvata sto ne stima!! :think:



 
:rtfm:USTAŠKE ULICE PO HRVATSKOJ!

(20) Send to friend Print Četvrtak, 7. April, 2011.| Autor: Milan Dobromirović
Veće srpske nacionalne manjine Virovitičkopodravske županije zatražilo od Hrvatske da iz naziva ulica uklone imena ustaških poglavnika

BEOGRAD - Aman, dokle više ustaše?!
Predsednik Veća srpske nacionalne manjine Virovitičko-podravske županije Staniša Žarković uputio je pismo državnim organima Hrvatske, u kojem traži da se ukinu ustaški nazivi ulica na području ove županije.

- Jedna ulica na području opštine Čačinci nosi ime 10. april, po datumu kad je 1941. pod zaštitom fašističke i nacističke okupatorske vojske proglašena ustaška paradržava NDH. Grad Virovitica jednu ulicu imenovao je po ustaškom tvorcu rasnih zakona, ratnom zločincu Miletu Budaku - kaže Žarković i dodaje da se više puta zahtevalo da se uklone ustaški nazivi ulica i ukazivalo da je to govor mržnje.

- Vlada Hrvatske raspolaže svim sredstvima da tu sramotu izbriše. Kako graditi dobre međunacionalne odnose ako Virovitica i Čačinci kroz imenovanje ulica slave fašističke tvorevine - pita se Žarković.

Predsednik Srpskog nacionalnog veća Milorad Pupovac kaže u izjavi za Kurir da se ubrzano radi na otklanjanju ovakvih pojava.
- Punom parom radimo na uklanjanju spomenika i ustaških simbola. Podsetiću da je za vreme mandata Ive Sanadera srušen spomenik posvećen Juri Francetiću - naglašava Pupovac.

Miodrag Linta, predsednik Koalicije udruženja izbeglica, podržava pomenutu inicijativu.
- Krajnje je vreme da Hrvatska, koja se deklariše kao demokratska, prestane da upotrebljava ustaške nazive ulica i simbola ustaštva. Trebalo bi vratiti toponime „srpsko“, koji su izbačeni devedesetih godina, ali i omogućiti ulazak srpskog kapitala u Hrvatsku - ističe Linta.

Štrbac: Potrebno je vreme

Direktor udruženja „Veritas“ Savo Štrbac kaže da je bilo drastičnijih primera nego što je ovaj.
- Imali su oni i spomenike koje je kasnije država morala da ruši, zbog Evrope. Podržavam inicijativu, ali neće biti lako. Potrebno je vreme da se promene svi segmenti hrvatskog društva koji su godinama o ustaštvu učeni kao o nečemu dobrom - ističe Štrbac


:rtfm:MISLIO SAM DA JE IZREKA JOVANA DUCICA "HRVATI SU NAJHRABRIJI NAROD NA SVETU ALI NE ZATO STO SE NICEGA NE BOJE NEGO STO SE NICEGA NE STIDE" NJEGOV LICNI STAV O HRVATIMA ALI SAM SE SAD DEFINITIVNO UVERIO DA JE OVA NJEGOVA IZREKA USTVARI GOLA ISTINA:rtfm::rtfm:

Francentiću !? Па он је заслужан за добро-суседске односе :mrgreen:Треба улицу и у Београду да добије :whistling:
 
Poslednja izmena:
dokle li ćete više da balavite nad ustašama da mi je znati...

dok ne nađu cicu pa da igraju ....
dakle zauvek će ostati "na" ustashama :mrgreen:
keva neda jer kevina ostala bez mleka...a za upecat kakvu ribu na splavovima treba imat kintu za platit piće :per:


a krstarica još nikom od ovih dežurnih lup-lup-patriota nije isplatila dnevnicu.... tako da će još dugo da igra desanka šakić :mrgreen:
nema ništa od cica i riba...ostade samo ustashe za vlažne razbibrige shatropatriota :rotf:

:lol:
 

kako to da takvih ulica, grafita, parola nema u mom Međimurju, Varaždinu, Rijeci, Istri, Kvarneru, po skoro svim hrvatskim otocima, podravini.... :think:

evo i već sad sam ti nabrojio više od 1/3 Hrvatske.....


oni koji Hrvate nazivaju ustašama isti su onima koji Srbe nazivaju agresorima :rtfm:

:bye:

Сем Истре, то ти је Рвацка каква треба да буде, ово остало су ти покатоличени... Потурица гора од турчина...
 

dok ne nađu cicu pa da igraju ....
dakle zauvek će ostati "na" ustashama :mrgreen:
keva neda jer kevina ostala bez mleka...a za upecat kakvu ribu na splavovima treba imat kintu za platit piće :per:


a krstarica još nikom od ovih dežurnih lup-lup-patriota nije isplatila dnevnicu.... tako da će još dugo da igra desanka šakić :mrgreen:
nema ništa od cica i riba...ostade samo ustashe za vlažne razbibrige shatropatriota :rotf:

:lol:
Не брини ти за нас... како да нађемо и смувамо цице
Знамо ми то .... доказ су и ваше најпознатије цице Северина и Николина
А и у Великом брату ''паде за слободу'' још једна хрватска цица.

Усташе ћемо да помињемо док је света и века
Ви би сте волели да их заборавимо, као да нису постојале. Е па неће моћи. Таквих звери у људском облику није било нити ће бити на овом свету. Хектолитре српске крви сте пролили, тоне српских костију посејали ... држава вам на њима почива, то је хрватски темељ. Једини имали конц-логоре само за децу ... српску пре свега. Зар то заборавити? А тек како сте свирепо, несхватљиво људском уму убијали, како сте се иживљавали над голоруким српским становништвом, како сте се тада јуначили ...само што су Срби.
Зар то заборавити? НИКАДА !
 

Back
Top