Усташке лажи у срцу Европе: Пленковић покушао да изједначи Украјинце и Хрвате!

БелиВук

Domaćin
Poruka
3.598
Хрватски премијер занемарује да су управо Туђман и његова држава покушали, по други пут, очисте са лица земље Србе у Хрватској.

Премијер Хрватске, Андреј Пленковић покушао је да изједначи Украјинце и Хрвате као жртве.

Усташка пропаганда хрватског државног врха иде дотле да је Пленковић покушао да изједначи жртве Украјине и Хрватске занемарујући да су управо Туђман и његова држава покушали, по други пут, очисте са лица земље Србе у Хрватској.

- Хрватска је такође жртва агресије у време "великосрпске" политике Милошевићевог режима почетком 1990. То је била веома брза, спонтана, готово рефлексна реакција слична оној која се дешава у Украјини - рекао је Пленковић.
https://informer.rs/vesti/politika/714098/andrej-plenkovic-ustase-evropa-lazi
Докле више од већине Хрвата дивљање, да су им Срби криви за све, да спроведу геноцид над Србима и то називају великосрпска агресија? Милошевић великосрбин:rotf: Хрватских лажи како је било препуно четника по Хрватској и онда они због тога варварско дивљање усташа. Клање 800.000 Срба само у Јасеновцу, чињеницу коју негирају. Исти су као већина Турака, Турци узели исконским хришћанима земљу Јерменима, Грцима, Асирцима, Калдима, истребили их, шака јада у Турској над којима се свакодвневно Турци иживљавају и дежурни им кривци исконски хришћани.
 
E, blago ti pameti, 800 000 nevinih u Jasenovcu sitnica, to se sve briše sa 12 poena na evroviziji !
Ti koji su vodili Jasenovac su pomrli odavno. Šta sad treba, da nas Slovene Kelti prozivaju što smo ih isterali sa Balkana?
 
Ti koji su vodili Jasenovac su pomrli odavno. Šta sad treba, da nas Slovene Kelti prozivaju što smo ih isterali sa Balkana?
Већина Хрвата негирају чињеницу 800.000 покланих Срба у Јасеновцу, већина Хрвата су симпатизери усташа, ништа нису другачији од хрвата који су поклали 800.000 Срба у Јасеновцу. Славе геноцид над Србима сваке године Олују. С'роњо.
 
Нису слагали што је Пленковић рекао, не једи г'вна. Ј'бала те евровизија.
Naravno da su slagali... Dragan J. Vučićević je poznat kao opušak od čoveka, laže kako zine.

E sad ako veruješ Vučićeviću, šta da ti radim.

Већина Хрвата негирају чињеницу 800.000 покланих Срба у Јасеновцу, већина Хрвата су симпатизери усташа, ништа нису другачији од хрвата који су поклали 800.000 Срба у Јасеновцу. Славе геноцид над Србима сваке године Олују. С'роњо.
Netačno. Većina Hrvata se ne bavi prebrojavanjem žrtava u Jasenovcu, kao što se većina Srba ne zanima mnogo za broj stradalih u Srebrenici.

Ljudi gledaju svoja posla, gledaju kako da prežive, isto kao i mi u Srbiji. Imaju pametnija posla od bavljenja Jasenovcem i Srebrenicom.
 
Mamić: Porfirije me pozvao pola sata posle izbora, bio je na Maksimiru, pevali smo uz tamburaše

"FEŠTALI SMO ZAJEDNO!" Zdravko Mamić: Sedim pre neki dan, zvoni telefon, kad ono moj prijatelj - patrijarh Porfirije!


TAeu5Sv.jpeg


2125571ca1cac2881e30112f09adbb07.jpg


1afc1de4573a81ca5ee47118246727a5.jpg
 
Naravno da su slagali... Dragan J. Vučićević je poznat kao opušak od čoveka, laže kako zine.

E sad ako veruješ Vučićeviću, šta da ti radim.


Netačno. Većina Hrvata se ne bavi prebrojavanjem žrtava u Jasenovcu, kao što se većina Srba ne zanima mnogo za broj stradalih u Srebrenici.

Ljudi gledaju svoja posla, gledaju kako da prežive, isto kao i mi u Srbiji. Imaju pametnija posla od bavljenja Jasenovcem i Srebrenicom.
Пленковић је дефинитивно дао изјаву као што су Информер и други пренели, испадаш смешан. Већина Хрвата дефинитивно слави Олују што је геноцид над Србима, већина Хрвата дефинитивно подржавају усташе и већина Хрвата дефинитивно негирају да су Хрвати поклали 800.000 Срба у Јасеновцу.
 
Пленковић је дефинитивно дао изјаву као што је Информер и други пренели, испадаш смешан. Већина Хрвата дефинитивно слави Олују што је геноцид над Србима, већина Хрвата дефинитивно подржавају усташе и већина Хрвата дефинитивно негирају да су Хрвати поклали 800.000 Срба у Јасеновцу.
Vidi, nove generacije Hrvata ne da ne negiraju Jasenovac, nego generalnog pojma o istoriji nemaju. To što smo mi učili u školi koji smo stari pola veka, to je nešto sasvim drugo. I mi smo prihvatali ono što su nam servirali, nikome nije padalo na pamet da sumnja u priče o partizanima i Nemcima.

Sadašnja deca u Beogradu i Zagrebu se daleko bolje razumeju u TikTok i u Instagram nego u Jasenovac.

To što neki danas žive u vremenu koje je davno umrlo, samo je njihov problem. Treba gledati napred, popravljati odnose sa komšijama, odnose koje su dovoljno zatrovali ovi što se pre svega fokusiraju na nešto što je bilo pre 30, 50 ili 100 godina. Nema toga više. Šta je bilo, bilo je, više tih ljudi nema.
 
Vidi, nove generacije Hrvata ne da ne negiraju Jasenovac, nego generalnog pojma o istoriji nemaju. To što smo mi učili u školi koji smo stari pola veka, to je nešto sasvim drugo. I mi smo prihvatali ono što su nam servirali, nikome nije padalo na pamet da sumnja u priče o partizanima i Nemcima.

Sadašnja deca u Beogradu i Zagrebu se daleko bolje razumeju u TikTok i u Instagram nego u Jasenovac.

To što neki danas žive u vremenu koje je davno umrlo, samo je njihov problem. Treba gledati napred, popravljati odnose sa komšijama, odnose koje su dovoljno zatrovali ovi što se pre svega fokusiraju na nešto što je bilo pre 30, 50 ili 100 godina. Nema toga više. Šta je bilo, bilo je, više tih ljudi nema.
Није реч само о Јасеновцу. Хрватска деца уче како је Олуја ослобађање а не геноцид, уче усташке лажи о "великосрпској агресији". Већина хрватских деца уче од родитеља и школе да мрзе Србе. И сад ти једеш г'вна како већина младих Хрвата нису против Срба.
 
Vidi, nove generacije Hrvata ne da ne negiraju Jasenovac, nego generalnog pojma o istoriji nemaju. To što smo mi učili u školi koji smo stari pola veka, to je nešto sasvim drugo. I mi smo prihvatali ono što su nam servirali, nikome nije padalo na pamet da sumnja u priče o partizanima i Nemcima.

Sadašnja deca u Beogradu i Zagrebu se daleko bolje razumeju u TikTok i u Instagram nego u Jasenovac.

To što neki danas žive u vremenu koje je davno umrlo, samo je njihov problem. Treba gledati napred, popravljati odnose sa komšijama, odnose koje su dovoljno zatrovali ovi što se pre svega fokusiraju na nešto što je bilo pre 30, 50 ili 100 godina. Nema toga više. Šta je bilo, bilo je, više tih ljudi nema.
Netačno, narod bez istorije nema budućnosti.
Evo, pitaj Jevreje kada planiraju da zaborave Holokaust.
 
Није реч само о Јасеновцу. Хрватска деца уче како је Олуја ослобађање а не геноцид, уче усташке лажи о "великосрпској агресији". Већина хрватских деца уче од родитеља и школе да мрзе Србе. И сад ти једеш г'вна како већина младих Хрвата нису против Срба.
Većina mladih Hrvata vole Srbe, o čemu svedoči i 12 poena na Evroviziji.

A te laži koje pominješ su samo rezultat prevelikog poverenja u Alo, Informer i Srbski Telegraf, i slično smeće od novina, ali ja ti tu svakako ne mogu pomoći.

Netačno, narod bez istorije nema budućnosti.
Evo, pitaj Jevreje kada planiraju da zaborave Holokaust.
Pomešao si sve slične, ali ipak veoma različite reči: "zaboraviti" i "oprostiti".

Niko ne kaže da treba "zaboraviti" Holokaust, ali ne može graditi budućnost na osnovu nečega što su uradili pradedovi (i priznali grešku).
 
Pomešao si sve slične, ali ipak veoma različite reči: "zaboraviti" i "oprostiti".

Niko ne kaže da treba "zaboraviti" Holokaust, ali ne može graditi budućnost na osnovu nečega što su uradili pradedovi (i priznali grešku).
Kad su je priznali? Da nije možda u avgustu '95?
 
Kad su je priznali? Da nije možda u avgustu '95?
Ne. Odmah posle WW II, Adenauer je priznao nemačke zločine, i počeli su plaćati saveznicima ratnu odštetu. Zaboravio sam tačne godine, ali sve je to bilo negde oko 1945-te, možda malo posle.
 
Ne znam sad na šta misliš tačno sa Kinezima. Rekao sam samo da "oprostiti i gledati kako da se stvari poprave" ne podrazumeva i "zaboraviti". Ne vidim uopšte šta oko ovoga ima da se raspravlja.
Ali dio u kom tvrdiš da današnji klinci Zagreba i Beograda nemaju pojma o Jasenovcu upućuje na zaborav epskih razmjera, dok oprost kao temu nismo ni otvorili.
Zapravo, teško je i pričati o oprostu, dosta je subjektivan i individualan osjećaj, dok se zaborav ipak može nekako "izmjeriti".
 
Ali dio u kom tvrdiš da današnji klinci Zagreba i Beograda nemaju pojma o Jasenovcu upućuje na zaborav epskih razmjera, dok oprost kao temu nismo ni otvorili.
Zapravo, teško je i pričati o oprostu, dosta je subjektivan i individualan osjećaj, dok se zaborav ipak može nekako "izmjeriti".
Imam puno kontakta sa Hrvatima, ti ljudi imaju i decu tinejdžere, generalno ti kažem da njih uopšte ne interesuje Jasenovac.

To kopanje po ranama Drugog svetskog rata je sport starijih generacija.
 
https://informer.rs/vesti/politika/714098/andrej-plenkovic-ustase-evropa-lazi
Докле више од већине Хрвата дивљање, да су им Срби криви за све, да спроведу геноцид над Србима и то називају великосрпска агресија? Милошевић великосрбин:rotf: Хрватских лажи како је било препуно четника по Хрватској и онда они због тога варварско дивљање усташа. Клање 800.000 Срба само у Јасеновцу, чињеницу коју негирају. Исти су као већина Турака, Турци узели исконским хришћанима земљу Јерменима, Грцима, Асирцима, Калдима, истребили их, шака јада у Турској над којима се свакодвневно Турци иживљавају и дежурни им кривци исконски хришћани.
I što je Plenky krivo rekao? Sve je točno rekao. I usporedba je isto točna.
Hrvatska 1991 = Ukrajina 2022
Srbija 1991 = Rusija 2022
 
Imam puno kontakta sa Hrvatima, ti ljudi imaju i decu tinejdžere, generalno ti kažem da njih uopšte ne interesuje Jasenovac.

To kopanje po ranama Drugog svetskog rata je sport starijih generacija.
Pa vjerujem ti, i slažem se da ih uopšte ne interesuje.
Otud i problem između dva naroda.
 
Imam puno kontakta sa Hrvatima, ti ljudi imaju i decu tinejdžere, generalno ti kažem da njih uopšte ne interesuje Jasenovac.

To kopanje po ranama Drugog svetskog rata je sport starijih generacija.
Pusti ti takvu logiku, njih ne interesuje Jasenovac, jer nisu njihovi preci ginuli tamo ! Da smo mi njih poklali u približno takvom broju, pitao bih te da li bi usraški podmladak bio tako nezainteresovan !
 
Pusti ti takvu logiku, njih ne interesuje Jasenovac, jer nisu njihovi preci ginuli tamo ! Da smo mi njih poklali u približno takvom broju, pitao bih te da li bi usraški podmladak bio tako nezainteresovan !
I kako ti vidiš mogućnost da se stvari poprave?
 

Back
Top