УСТАШЕ потврдиле- Догодине долазе на Равну гору!

Odgovoricu ti ovako.Ustase su imale svoj cilj,pokusali su da ga ostvare,nije im uspelo 41-45.Uspeli su 91-e.To sto su oni nama uradili za vreme ww2,to je nasa greska,na nasu dusu.
Mi smo se za sve to vreme delili,ubijali medjusobno.Oni su se svog cilja drzali i ostvarili ga.Ja ih smatram neprijateljima ali ih ne mrzim.I pre bi se dogovorio sa ustasom nego sa Srbinom komunistom.Nije odgovor direktan ali,mislim da ces uhvatiti poentu.

Ne, ne, ne....
Pitanje je ovako:
DA LI SU USTAŠE, ČETNICI I NEMCI 1944-e ZAJEDNO BRANILI KNIN od PARTIZANA
Dakle:
Da li je tačno da je Vojvoda Djujić sa 4,500 četnika DINARSKE DIVIZIJE bio u ISTOM gradu- KNINU u isto vreme kada su u njemu bili 6 i 7 USTAŠKI ZDRUG!?

Мора се знати разлика између СЧП и РАВНОГОРСКОГ ПОКРЕТА.
Као друго, у целом тексту и ако је линкован, не постоји ни један коментар представника Равногорског покрета.

Upravo tako. Zna se sta je Ravnogorski pokret..

Ne, ne, ne....
Pitanje je ovako:
DA LI SU USTAŠE, ČETNICI I NEMCI 1944-e ZAJEDNO BRANILI KNIN od PARTIZANA
Dakle:
Da li je tačno da je Vojvoda Djujić sa 4,500 četnika DINARSKE DIVIZIJE bio u ISTOM gradu- KNINU u isto vreme kada su u njemu bili 6 i 7 USTAŠKI ZDRUG!?

Ok,NE ZNAM da li su ga zajedno branili od partizana.Ko moze da ti potvrdi to ili opovrgne?!Nadam se da jesu.Od komunizma je svaka opcija bolja.

Evo sad si me povukao za jezik.92 sam bio na Ilidzi dobrovoljno.Odvedu me nasi u neki restoran u Kiseljaku(mesto pored) a unutra?Ustase.Trgovina klasicna.Ja se zgranuo.Mi njima municiju oni nama klopu i cigare.Od tada sasvim drugacije gledam na te stvari.
odgovor--Da,podrzavam saradnju izmedju Cetnika i ustasa.

Hvala. Nemam više pitanja.

Sa druge strane ja podržavam posleratni metak 1945-e u potiljak svakom ustaši i onom ko je saradjivao sa ustašama.

MODERATORI.
Kao što znao staše su bile nacistička organizacija. ovaj citirani član podforuma propagira saradnju sa nacistima.
To je pravilnikom žestoko zabranjeno. Molim da ga banujete.

Ok,NE ZNAM da li su ga zajedno branili od partizana.Ko moze da ti potvrdi to ili opovrgne?!Nadam se da jesu.Od komunizma je svaka opcija bolja.

Normalno.

Komunisti sada prikazuju sliku crno-belu. Kao u najbljutavijem americkom filmu punom nacionalne patetike.:mrgreen:

Ljudi su radili sta su morali..Jugoslavija je rasparcana i u pojedinim delovima vlast su imale razlicite nacije,a i rezimi su bili drugaciji( iako u sustini svi fasisticki). Ipak..nisu svuda srpska stradanja bila ista..niti su cetnici mogli svuda isto da deluju..

Meni je dovoljno samo ovo sto smo videli u zadnjem gradjanskom ratu.Imali smo medije..informacije..(ma kako lazirane-probijale su se).Pa..da li neko danas moze sa sigurnoscu da kaze sta je bila ISTINA? :think: Koliko vojski..paravojski..raznih grupa i grupica - sve naoruzanao..? Da li je to neko sve kontrolisao? Sa bilo koje strane?

A..tek iz onog rata??!! pod jakom komunistickom propagandom od 50 god..zatiranjem dokaza..ispiranjem mozga..istina se tesko probija.

Ipak..neke stvari su nezaustavljive..;)

Normalno.

Komunisti sada prikazuju sliku crno-belu. Kao u najbljutavijem americkom filmu punom nacionalne patetike.:mrgreen:

Ljudi su radili sta su morali..Jugoslavija je rasparcana i u pojedinim delovima vlast su imale razlicite nacije,a i rezimi su bili drugaciji( iako u sustini svi fasisticki). Ipak..nisu svuda srpska stradanja bila ista..niti su cetnici mogli svuda isto da deluju..

Meni je dovoljno samo ovo sto smo videli u zadnjem gradjanskom ratu.Imali smo medije..informacije..(ma kako lazirane-probijale su se).Pa..da li neko danas moze sa sigurnoscu da kaze sta je bila ISTINA? :think: Koliko vojski..paravojski..raznih grupa i grupica - sve naoruzanao..? Da li je to neko sve kontrolisao? Sa bilo koje strane?

A..tek iz onog rata??!! pod jakom komunistickom propagandom od 50 god..zatiranjem dokaza..ispiranjem mozga..istina se tesko probija.

Ipak..neke stvari su nezaustavljive..;)

Stani.
Dakle da li ti podržavaš saradnju ustaša i četnika.
Da ili ne?

Da li smatraš da svaki ko je saradjivao sa ustašama je jednak ustaša kao i oni?

Sa druge strane ja podržavam posleratni metak 1945-e u potiljak svakom ustaši i onom ko je saradjivao sa ustašama.

MODERATORI.
Kao što znao staše su bile nacistička organizacija. ovaj citirani član podforuma propagira saradnju sa nacistima.

Pogledaj naslov teme batice.Moze da se komentarise kako hoces.A za metak mozemo da se dogovorimo.:)

Stani.
Dakle da li ti podržavaš saradnju ustaša i četnika.
Da ili ne?

Da li smatraš da svaki ko je saradjivao sa ustašama je jednak ustaša kao i oni?

powexchangepilinhanbosnio0.jpg

huskamiljkovic11116lz.jpg

A..za kraj..evo ti krunskog dokaza sta je radilo jos pola godine posle oslobodjenja BG uz blagoslov tvojih komunista.

jasenovac34v.jpg

powexchangepilinhanbosnio0.jpg

huskamiljkovic11116lz.jpg

A..za kraj..evo ti krunskog dokaza sta je radilo jos pola godine posle oslobodjenja BG uz blagoslov tvojih komunista.

jasenovac34v.jpg

Žao mi je.
Ono gore su slike "Huskine vojske", muslimana iz Bihaća koji su prelazili iz četnika, u ustaše, pa u partizane, opa u ustaše...

Zadnja slika je slika ustaša kako kolju srpskog mladića.

Toliko o onim ustašama sa kojim volite da saradjujete.

Žao mi je.
Ono gore su slike "Huskine vojske", muslimana iz Bihaća koji su prelazili iz četnika, u ustaše, pa u partizane, opa u ustaše...

Zadnja slika je slika ustaša kako kolju srpskog mladića.

Toliko o onim ustašama sa kojim volite da saradjujete.

Bas ti hvala sto si me prosvetlio...:mrgreen: Toliko.:mrgreen:

Još će da ispadne da je ćopavi bio u pravu.

Saradnja cetnika sa ustasama nikad i nije bila upitna, medjutim antifasisti su pobedili i ta pobeda se slavi u svim zemljama koje su ucestvovale u ratu, a pored Rusije najvise bas u Nemackoj koja je sve i pocela.

Sta ce onda danas cetnici da tvrde?

Pa naravno da nikad nece priznati da su bilio na strani fasista, vec sve pokusavaju da uvere svet u suprotno.

Takav je trend, suncokreti...

Saradnja cetnika sa ustasama nikad i nije bila upitna, medjutim antifasisti su pobedili i ta pobeda se slavi u svim zemljama koje su ucestvovale u ratu, a pored Rusije najvise bas u Nemackoj koja je sve i pocela.

Sta ce onda danas cetnici da tvrde?

Pa naravno da nikad nece priznati da su bilio na strani fasista, vec sve pokusavaju da uvere svet u suprotno.

Takav je trend, suncokreti...

..jes..vala..i četnici..i ustaše..su velika..govna...jedino..su Tile do 45..i njegova..KPJ..bili pozitvci..kasnije..su i oni usrali motku...al...slazem se s tobom..da su suradjivali četnici s ustašama.100% jesu... i to sve u 16...druze "crveni"...imas bonu od mene...:rtfm:

taurunum444:
Odgovoricu ti ovako.Ustase su imale svoj cilj,pokusali su da ga ostvare,nije im uspelo 41-45.Uspeli su 91-e.To sto su oni nama uradili za vreme ww2,to je nasa greska,na nasu dusu.
Mi smo se za sve to vreme delili,ubijali medjusobno.Oni su se svog cilja drzali i ostvarili ga.Ja ih smatram neprijateljima ali ih ne mrzim.I pre bi se dogovorio sa ustasom nego sa Srbinom komunistom.Nije odgovor direktan ali,mislim da ces uhvatiti poentu.

Evo sad si me povukao za jezik.92 sam bio na Ilidzi dobrovoljno.Odvedu me nasi u neki restoran u Kiseljaku(mesto pored) a unutra?Ustase.Trgovina klasicna.Ja se zgranuo.Mi njima municiju oni nama klopu i cigare.Od tada sasvim drugacije gledam na te stvari.

Ovo ce sigurno da sokira one koji istoriju uce od sredine 90-tih, ali za nas ostale to nije nista novo.

Isto tako su Draza i njegovi bojovnici razmisljali.

;)

..eto..i onda..kad ja kazem..da je Arkan..nama u Os..prodavao...streljivo...meni nevejruju....jes da je Željko to nama prodavao u sanducima..a mi vracali u rinfuzi..al eto...kad mi nismo imali ukrupno..vec usitno...

MODERATORI.

.......a..breee..Aco...a tko si ..ti ..da odma odredjujes..metak u potiljak...valjda je za to..potrebno sudjenje..a ne odma..metak...i ti si se malo izletio...:rtfm:..

Ustaše i četnici u duhu suradnje pozvali ministre

24.09.2009
Hrvatska

Obećali da će se u Srbiju ići bez "nacionalne ikonografije" i "iritirajućih poruka"

Hrvatski uljudbeni pokret (HUP) danas je poslao obavijest Veleposlanstvu Srbije kako se u travnju sljedeće godine spremaju na trodnevno studijsko putovanje u tu zemlju, a cilj putovanja je "Ivanjica i spomenik generalu Draži Mihailoviću u suradnji s Srpskim Četničkim pokretom "Ravna gora", piše index.hr.

Naime, čelnik Hrvatskog uljudbenog pokreta Tomislav Dragun prije samog odlaska u Srbiju od veleposlanika Radivoja Cvetićanina traži kontakt radi neophodnih "savjeta" te se u pismu obećava kako će se u Srbiju ići bez "nacionalne ikonografije" i "iritirajućih poruka".

Podsjetimo, kako samo prvi pisali, hrvatski uljudbeni pokret kreće na "studijsko" putovanje u Srbiju kako bi iz prve ruke, od četničkih vojvoda, saznali na koji su način u toj zemlji uspjeli podići spomenik Draži Mihailoviću, ratnom zločincu i zloglasnom četničkom vođi, kako bi njihova iskustva prenijeli u Hrvatsku te pokrenuli inicijativu za podizanje spomenika poglavniku Anti Paveliću, čelniku kvislinške Nezavisne Države Hrvatske.

Organizator putovanja, lider HUP-a, potvrdio je za Index da je za sada siguran general Ljubo Ćesić Rojs, a i dalje se traže povjesničari kako bi bili spremni za razgovor.

"Hrvati žive pored Srba, uz njih, pa i zajedno. To su činjenice od kojih se ne može (i ne treba) pobjeći. Ima u tome problema, ali podloge za suradnju, za suživot. Ovaj put željeli bismo razgovarati s predstavnicima Pokreta (Ravna gora op.a) i o njihovim iskustvima u svakodnevnim odnošajima s komunistima", stoji u obavijesti veleposlanstvu Srbije u kojem se dodaje kako bi na sastanku hrvatskih desničara i četničkog pokreta trebali svakako biti predstavnici ministarstva vanjskih poslova Hrvatske i Srbije.

Također, HUP je izrazio i želju da se ostaci 35 osuđenih pripadnika, kako ih HUP naziva Hrvatske vojske, osuđenih u srpnju 1945. godine prebace u Hrvatsku, a moli se za pomoć i MUP-a Srbije. Isto tako žele posjetiti i predstavnike hrvatske manjine u Zemunu, Slankamenu i Petrovaradinu.

http://www.ezadar.hr/clanak/ustase-i-cetnici-u-duhu-suradnje-pozvali-ministre

Poubijali se dabogda medjusobno!!:super:

Back