Ustaša Branimir glavaš bacio rukavicu u lice Ivi Josipoviću!

Halix

Elita
Poruka
16.206
13. 02. 2011. 22:09h | Vestionline

Glavaš: Josipoviću, ne dosađuj mi više!

Branimir Glavaš, koji u BiH služi kaznu od osam godina zatvora zbog ratnih zločina nad srpskim civilima u Osijeku 1991, vratio je predsedniku Hrvatske Ivi Josipoviću odluku o oduzimanju vojnih odlikovanja koja mu je 7. februara dostavljena preko Suda BiH. Pri tome, Glavaš "ljubazno moli" Josipovića da ga više ne uznemirava i ne dosađuje mu svojim pismima, pišu beogradski mediji.

5071_glavasbranimirosijek_f.jpg

Ne priznaje presudu Vrhovnog suda Hrvatske: Branimir Glavaš

Po navodima štampe iz Hrvatske, Glavaš je u pismu koje vrvi uvredama, a koje je Josipoviću uputio u subotu iz zatvora u Zenici, naveo da je razlog vraćanja odluke "nekakva presuda" Vrhovnog suda Hrvatske koju on ne priznaje, niti će je ikad priznati.



"U Vašoj se tzv. Odluci, a kao obrazloženje Vašeg čina, pozivate na nekakvu presudu Vrhovnog suda Hrvatske koju, što je poznato celokupnoj hrvatskoj javnosti, a i Vama, ne priznajem niti ću je ikad priznati", naveo je Glavaš.


"Sama činjenica da sam između Vaše nove pravednosti i BiH kazamata izabrao ovo drugo, dovoljno govori što mislim o Vama", napisao je Glavaš koji se potpisao kao penzionisani general major.


Josipović je u avgustu 2010. godine Glavašu oduzeo čin general-majora, da bi mu mesec dana kasnije oduzeo i odlikovanja. Zbog pravosnažnih presuda za ratne zločine, činovi su oduzeti i generalima Mirku Norcu, Tihomiru Oreškoviću i Siniši Rimcu.

http://www.vesti-online.com/data/images/2009-11-01/5071_glavasbranimirosijek_f.jpg?ver=1297625922

Ajde da vidimo koliko su jake institucije te ''lijepe njihove''!
 
Seselj se ponasao kao pravi fasista.

ne bi da ga branim, nisam bio simpatizer, a i nema potrebe, brani se sam veoma dobro. al ipak, sheshelj mirishe kao ruzha naspram bilo kog rvatskog il muslimanskog ratnog lidera, a o shiptarima tek da ne prichamo. btw, kad se jednom vrati u srbiju - bice velikog tumbanja. zato ga i drzhe toliko u hagu bez pravog sudjenja. budi sigurna da bi hag do sada nashao neki validan dokaz protiv njega, nije da nisu pokushavali, uz obilatu pomoc i propagandu nekih ovdashnjih tzv nvo pa chak i zvanichne vlasti, al ne mogu mu nishta. i to je chinjenica. fakat.
 
ne bi da ga branim, nisam bio simpatizer, a i nema potrebe, brani se sam veoma dobro. al ipak, sheshelj mirishe kao ruzha naspram bilo kog rvatskog il muslimanskog ratnog lidera, a o shiptarima tek da ne prichamo. btw, kad se jednom vrati u srbiju - bice velikog tumbanja. zato ga i drzhe toliko u hagu bez pravog sudjenja. budi sigurna da bi hag do sada nashao neki validan dokaz protiv njega, nije da nisu pokushavali, uz obilatu pomoc i propagandu nekih ovdashnjih tzv nvo pa chak i zvanichne vlasti, al ne mogu mu nishta. i to je chinjenica. fakat.

Seselj je i otisao dobrovoljno u Hag jer zna da ne mogu nista da mu dokazu, a da on moze da pravi cirkus.
 
Seselj je i otisao dobrovoljno u Hag jer zna da ne mogu nista da mu dokazu, a da on moze da pravi cirkus.

to je deo istine, ima toga josh mnogo. i sa druge strane.
npr postavi pitanje, zashto zhrtvovati tolike godine zhivota i trunuti u zatvoru samo da bi se pravio cirkus? cirkus nije dovoljan, narochito najmladjem doktoru nauka bivshe sfrj i proverenom antibroz disidentu. on je antifashista i antibrozovac istovremeno. a to je vec preveliko da bi neki retosi mogli uopshte da pojme, a hoce da mu sude.
 
Poslednja izmena:

Back
Top