Usporeno dizanje sistema

Poruka
8.529
Imam laptop compaq presario cq62 win7home premium, 2ghz 250gb i 2gb rama i radi normalno i sve, samo od kada sam instalirao photoshop cs5 a i malo pre toga, je duze paljenje!
Pre se uplaio za 24-30 sekundi, a sada se pali 34-45sekundi!
redovno koristim ccleaner i brisem istoriju sa interneta, registry, i iskljucim uvek startup ostavim samo gadgets kojih imam 4 i aviru! Sta da radim? da ga ubrzam!
 
mislio sam da sam ja fanatik za cakum pakum,sve pod konac al ti si me prevazisao. hard ce uvek biti usko grlo bez obzira na ostale performanse pc-a
tvoje vreme je sasvim zadovoljavajuce,sa ssd-om sam video vreme i od 17sek,al i ostatak kompa je bio zmaj .

 
Poslednja izmena:
Nekoci ti Avira,vec moras pored CCa da instaliras jos neki program za odrzavanje sistema,na primer TuneUP, Advanced SystemCare.......
Jedan od tih ce ti pomoci mnogo. Ja koristim u Win 7 64 Advanced System Care,veoma lepo se ponasa :)
 
photoshop ubaci razne dodatke koji
se podižu pri startu
(na primer program koji traži ažuriranje ili sigurnosno ili drugo ;) )
bar pretpostavljam

treba da se pritisne start --> run
pa da se ukuca
Kod:
msconfig
i onda se onemoguće stavke za fotošop , ali be carefull! , jer
tu ima i ono što ti ttreba , na primer inicijalizacija za video drajver
nvcpl.dll
atittray.dll
igperfx.dll

ako imaš .NET probaj paint.NET
, photoshop je i onako overkill za prosečnog korisnika ;)
http://www.getpaint.net/
 
Poslednja izmena:

Back
Top