Uspela sam da zaprljam rernu

"Zagoreo šećer u rerni se čisti uz pomoć soli. Još dok je šećer vreo, pospite ga obilnom količinom soli. Kada se smesa stvrdne, očistite je špatulom i salvetom."

Nemam ličnog iskustva, ali nađoh ti ovo
to mi se desilo pre podne..sada je zagoreo šecer hladan..
kako da u tom slucaju postupim
pravila sam kolac sa višnjama i zeznem se ne stavim u dublji pleh i onaj sok od višanja mi je curkao dok se pita pekla

Iako sam dosta čistunac-rerna koju ne koristim samo ja-ostaje tako-sa neuništivim tragovima upotrebe. Može pomalo da se izvuče to, ali ne znam magičan tretman koji sve otklanja, a baš sam se interesovala i trudila. Kupiti prosto nov šporet-i biti na dalje izuzetno pažljiv?
Trljaj, trljaj, sve se puši-razne hemikalije-nijedna nije tu kao idealno rešenje problema;
Ostaje trag.
Ta rerna se ne može opet dovesti u sasvim novo stanje.

pita je super ali rerna nije :(

da li rerna ima otvore na dnu? ili je iz jednog dela bez curenja negde?

ako je ovo drugo, vrela voda je verovatno najbolji rastvarac - ali joj treba vreme. Toplota ce da pomogne (jolemisa savet je odlican). Nazalost zagorelo se najvecim delom skida samo mehanicki. Ima drugih nacina ali nisu za rernu, ali i dalje su mehanicki.

Prilicno dobre rezultate sam imao koriscenjem spreja za rernu (onaj sto pravi penu kao za brijanje ali ne znam da li to ima kod nas).

Probaj zasiceniji rastvor limuntusa (nije bas za zagorelo ali ce vrv dosta da pomogne), email bi trebalo da to izdrzi.

Back