Usmerenje stampe

srbija

Početnik
Poruka
21
Drugari imam jedan veliki problem.
Radi se o sledecem:
Bavim se knjigovodstvenim poslovima i posedujem neki stari dos program.Nadavni mi je crko racunar i morao sam da ga zamenim.Medjutim sada se javlja problem da ne mogu iz ovog DOS programa da stampam.Ostali programi stampaju ali ovaj DOS nece.

Dali neko zna da mi kaze komandu iz DOS za usmerednje stampe

Unapred HVALA
 
Ne radi se o driveru... Moj cale na XP-u ima isti problem... Bavi se takodje knjigovodstvom ;)

Ukoliko imas neki novi stampac, i jos da je inkjet... Onda ce ti skroz loshe da stampa... Cak mozda i nece...

Zavisi,,,

Koji ti je operativni sistem
Koji ti je stampac
Kakav program koristis u dos-u???
 
srbija:
Drugari imam jedan veliki problem.
Radi se o sledecem:
Bavim se knjigovodstvenim poslovima i posedujem neki stari dos program.Nadavni mi je crko racunar i morao sam da ga zamenim.Medjutim sada se javlja problem da ne mogu iz ovog DOS programa da stampam.Ostali programi stampaju ali ovaj DOS nece.

Dali neko zna da mi kaze komandu iz DOS za usmerednje stampe

Unapred HVALA

DOS programi, apogotovo knjigovodstveni program pisani kod nas štampaju na jedan LPT portova najčešće LPT1.

Šta treba da uradiš,
Ako je štampač prikačen na USB port trebalo bi da u njegovim podešavanjima omogućiš "Enable printer pooling" i da selektuješ oba porta ( USB i LPT1 ).
Nakon toga LPT1 postaje aktivan, probaj sa copy nekifajl.txt lpt1 iz command prompta da li radi. Ako ne radi nema ti pomoći.

Ako ti je štampač prikačen na serijski port, trebalo bi da štampa čak i da nisi instalirao štampač, naravno, matrični (provereno je, radi i tako ).

U suprotnom, nešto je hardverski neispravno ili je taj program bagovit. Kontaktiraj prodavca
 

Back
Top