УСКОРО СВИ ПОСТАЈЕМО ДОНОРИ ОРГАНА, ХТЕЛИ ТО ИЛИ НЕ ???

sakatilo1

Veoma poznat
Poruka
14.489
. . ., па не узимају се органи од особа оболелих грипом, него од мртвих особа којима још функционишу поједини витални органи, нпр. срце, бубрег...

problem je samo legalno ih "umrtviti"...........

gost 287336

Iskusan
Banovan
Poruka
6.075
SPC sa patrijarhom Irinejom je pre izvesnog vremena pohvalila doniranje organa kao cin najvece covecnosti. Donacije su namenjene spasavanju zivota ili njegovom olaksavanju.
To se primenjuje na zapadu. Nase lose iskustvo sa jednim primerom ne treba da pokvari sve.

Necemo valjda da budemo surovi, pa da ne pomognemo ni sami sebi.

Kontrola je ono sto nam fali. Prvo da ulozimo dobre pare u kontrolu, pa onda da ovo primenimo.

prvo da nahranimo narod. pa onda da uvedemo kontrolu. onda da primenjujemo zakone. i ne samo u oblasti zdarvstva nego svuda. ali kako ne mozemo da gradimo kucu od dimnjaka, tako ne mozemo efikasno nista da sprovedemo sve dok je narod gladan.
inace, totalno sam za donaciju organa bez obzira na sve. iako nam je vlast zadnjih godina krala sve od beba, krvi, zivota, svega, samo saznanje da nekome mogu da pomognem je za mene na mestu broj jedan.

gost 287528

Elita
Poruka
20.347
[email protected] Lekarska komora Srbije uopšte ne podržava ove ideje fonda, što je veoma bitno.
Doniranje organa treba da ostane na dobrovoljoj bazi, a rekla bih samo malo svest naroda o tome da se proširi, jer nisam zagovornik teorije koju propagira FOND.
Dovoljno je što medicinske radnike nisu pitali za stav o tome, pa računaju ne moraju ni narod. U Norveškoj, Nemačkoj...etc za ovakav zakon nema mesta i nije naišao na odobravanje, ne vidim zašto bi Srbija uvek bila zamorče za šaku novca i špekulacije.
http://www.lks.org.rs/Storage/Global/Documents/Nacrti/PrmedbeNaNacrteZakona.pdf

Sugenzi

Domaćin
Banovan
Poruka
3.644
Kao medicinski radnik mislim da sam kompetentan da kazem nesto o ovoj temi.Kao prvo u zemlji Srbiji obican covek bez novca veza i protekcija apsolutno nema sanse da ce dobiti bilo koju slozeniju medicinsku uslugu a kamoli da ce doci na red za neku transplataciju.Sto se tice zloupotreba mislim da o tome mozemo pricati godinama jer su one sveprisutne a tek kad bi ovaj zakon zaziveo mislim da bi nastao pravi eldorado.Citava mafijaska struktura svakojakih ubica mesetara i posrednika bi se ukljucila u taj prljavi posao u kom bi lovili ljude koji bi bili pogodni da postanu "dobrovoljni donatori organa"

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.