УСКОРО СВИ ПОСТАЈЕМО ДОНОРИ ОРГАНА, ХТЕЛИ ТО ИЛИ НЕ ???

dive

Legenda
Poruka
61.102
Mogu, ali za to je prvo potrebno da se potvrdi kompatibilnost. A to u mom slucaju nije moguce, jer ja i ne idem po bolnicama, pa da bi mi radili bilo kakve analize. Da b

Ne dajem krv zato sto ne mislim na opste dobro, i zato sto me mrzi. Zato je ovakav zakon super zbog ovakvih kao sto sam ja, i to sam vec napisao.

Pa dao bih ako umrem, sta ce mi moji organi? :dontunderstand: Mislim, hajde daj mi jedan razlog sta da radis sa organima kada umres, da ih nosis kod Svetg Petra na procenu?

kazem ti, lekari su samo ljudi
ne bih volela da neko proglasi moju mozdanu smrt, a da ja budem samo u dubokom snu
i da se probudim dok mi vade sve sto moze da se donira
i da na to imaju pravo samo zato sto mi u pasosu pise nacionalna pripadnost - srpska
jesam za to ako ja sama odem i prijavim se na donorsku listu
i onda mi isklesu ime i prezime na zidu na kome su isklesana imena svih donora
kao cin zahvalnosti za nesto veliko sto je uradjeno
a ne da me vrednuju po kilogramu telesne tezine zive vage

Mister Sojic

Elita
Banovan
Poruka
16.723
Within the European Union, organ
donation is regulated by member
states. As of 2010, 24 European
countries have some form of
presumed consent (opt-out)
system, with the most prominent
and limited opt-out systems in
Spain, Austria, and Belgium yielding
high donor rates.

What you wait?

Take passport and go!!!

kami83

Legenda
Banovan
Poruka
62.443
ne bih volela da neko proglasi moju mozdanu smrt, a da ja budem samo u dubokom snu
i da na to imaju pravo samo zato sto mi u pasosu pise nacionalna pripadnost - srpska

Ali..Kada te proglase za mrtvu, onda te zakopaju u kovcegu...Pa cak da zaista nisi mrtva, i bolje je da ti uzmu neki vitalan organ, jer ces tada sigurno biti mrtva, a ovako bi se probudila u kovcegu. Cak je i sa tog stanovista ovo bolje. Inace, to moze da se desi i pri sadasnjoj zakonskoj regulativi, to nema nikakve veze sa ovim resenjem zakona.
Narano da nece da ti vade samo zato sto si Srpkinja, mislim, ta nacionalna histerija ti je... Mnogo histericna.

Софија

Legenda
Poruka
50.427
27/04/2013 - 10:27
Uskoro svi postajemo donori organa, hteli to ili ne?

- Ako smo svi potencijalni primaoci organa, onda valjda moramo dati mesta pretpostavljenoj saglasnosti da smo i svi potencijalni davaoci, sem onih koji to izričito odbijaju - kaže direktor RFZOFoto: sxc.hu, donorheroj.com

Prva verzija izmena i dopuna Zakona o transplantaciji organa od juče je na sajtu RFZO, a planira se uvođenje propisa o pretpostavljenoj saglasnosti, tj. da su svi građani Srbije potencijalni donori organa, osim u slučaju da to izričito odbiju u pisanoj izjavi kod izabranog lekara u svom domu zdravlja.

Direktor RFZO Momčilo Babić kaže da svi zainteresovani mogu da pročitaju predlog za izmenu zakona i daju svoje predloge, primedbe i sugestije.

- Najveći problem je obezbeđivanje organa. Ovim se omogućava da zakonsko rešenje koje postoji u Hrvatskoj i u Sloveniji, kao i u gotovo čitavoj Evropi, bude i kod nas. Ako smo svi potencijalni primaoci organa i ako bismo u takvoj situaciji želeli da dobijemo organ koji je neophodan za transplataciju, onda valjda moramo dati mesta pretpostavljenoj saglasnosti da smo svi i potencijalni davaoci, sem onih koji to izričito odbijaju – kaže Babić.

On dodaje da se u Srbiji u sve sumnja i da će biti onih koji će govoriti o potencijalnoj trgovini organima, ali, prema njegovim tvrdnjama, to u ovom slučaju neće biti moguće.

(Telegraf.rs / Izvor: Politika)

http://www.telegraf.rs/vesti/671523-uskoro-svi-postajemo-donori-organa-hteli-to-ili-ne

**********************************************************************************************************

. . ......... да ли само можете да замислите
какве ће све манипулације бити са људима, њиховим здрављем и њиховим животима, какве
ће маниппулације бити са животима оно мало деце што имамо... шта
ће се догађати са људима који оболе од најобичнијег грипа А НЕКО ГА ОШАЦУЈЕ КАО
ПОДОБНОГ "ДАВАОЦА ОРГАНА", ДА ЛИ МОЖЕТЕ ДА ЗАМИСЛИТЕ КАКВЕ ЋЕ МАРИФЕТЛУКЕ
ПРАВИТИ ЗА НОВАЦ ЗДРАВСТВЕНИ РАДНИЦИ И ЛЕКАРИ када сада и без овог Закона
знамо шта све раде И НА ШТА СУ СВЕ СПРЕМНИ..........:dash::dash::dash::dash::dash:

Значи - треба хитно отићи код свог лекара И ПИСМЕНО НАЗНАЧИТИ ЗАБРАНУ
КОМАДАЊА СВОГ ТЕЛА !!!

п.с. Подсећам вас да је Министар здравља мадам Ђукић-Дејановић дојучерашња комунисткиња а данашњи члан СПС - психијатар . . . ...... једном речју ОСОБА ОД КОЈЕ САМ И ОЧЕКИВАО
НЕШТО ОВАКО.........
Не може нико да те обавеже да будеш даваоц ако нећеш.

Као што мене нико није могао да обавеже да се вакцинишем против свега и свачега што препоручују с обзиром на природу посла коју обављам. ;)

dive

Legenda
Poruka
61.102
Ali..Kada te proglase za mrtvu, onda te zakopaju u kovcegu...Pa cak da zaista nisi mrtva, i bolje je da ti uzmu neki vitalan organ, jer ces tada sigurno biti mrtva, a ovako bi se probudila u kovcegu. Cak je i sa tog stanovista ovo bolje. Inace, to moze da se desi i pri sadasnjoj zakonskoj regulativi, to nema nikakve veze sa ovim resenjem zakona.
Narano da nece da ti vade samo zato sto si Srpkinja, mislim, ta nacionalna histerija ti je... Mnogo histericna.

nije moja nacionalna histerija histericna, nego onih koji nam sve ovo namecu a njihovi placenici realizuju
ajde kazi ti meni ko forsira nacionalnu histeriju kad ni jednom amerikancu na olimpijskim igrama npr ne mozes da uradis doping test, a svim ostalim ucesnicima mozes?
nemoj samo molim te da mi spominjes srpsu nacionalnu histeriju
histericni su neki drugi.

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.225
quote_icon.png
Оригинал поставио dive
i sta kad neko pogresno dijagnostikuje nekome mozdanu smrt?
isto tako na aparatima moze da zivi i neko kome treba bubreg ili srce
ovde je situacija da ce onda neko da ubije nekog kome je ``mrtav`` mozak, da bi ziveo neko kome treba bubreg
Pa nista, sta i kada mene zajebe u poslednjoj sekundi tiket za 5000 evra? :dontunderstand:

Pa neko kome treba srce mozda i moze da zivi odredjeno veme na aparatima, dok ne umre ili dok ne dobije novo srce, kada joj aparati nisu vise potrebni. Ali osoba koja ima mozdanu smrt ne moze nikada da zivi.

U stvari, ovde je stvar i sira, jer vi ovde kritikujete citav institut transplantacije organa. To je vama nesto lose i bolesno, i mislite da je lose da se ljudski zivoti spasavaju na taj nacin. To je u stvari obicna pomahnitalost, isto kao i ono za vakcinacije.

- - - - - - - - - -

Који си ти оксиморон :lol:

Bacili pola miliona evra za vakcine
Sezonske vakcine protiv gripa ostalo je i za - bacanje. Građani su i ove zime slabo zavrtali rukav, pa će sada na otpad gotovo 100.000 doza. To znači da smo, samo u ovoj turi, bacili maltene pola miliona evra!

Iako se u zdravstvu stalno kuka na besparicu i da sa 250 evra po glavi stanovnika godišnje ne mogu da se pokriju sve potrebe za zdravstvenom zaštitom, na vakcine se već godinama rasipa. Računica nedovosmisleno pokazuje da se nabavlja više doza nego što ima stanovnika koji tako žele da se zaštite protiv gripa. Iako nikad baš i nisu trčali da se vakcinišu, izgleda da su stanovnici Srbije otpor prema imunizaciji naročito razvili posle pandemije svinjskog gripa, koja je u svetu izbila 2009. godine. Imunolozi i epidemiolozi tvrde da je za to kriv „antivakcinalni lobi“.

- Od 297.155 doza, koliko je za ovu sezonu obezbeđeno za zaštitu najugroženijih kategorija stanovništva od gripa, utrošene su 199.322 - kaže dr Jelena Obrenović, šef Odeljenja za prevenciju i kontrolu zaraznih bolesti Instituta „Dr Milan Jovanović Batut“.

Kada bi se poštovao Zakon o zaštiti stanovništva protiv zaraznih bolesti, u Srbiji bi vakcinu protiv gripa trebalo da primi oko 1,5 miliona ljudi. Vakcinacija je obavezna za sve starije od 65 godoina i hroničo obolele od kardiovaskularnih, plućnih, bubrežnih, endokrinoloških bolesti... Vakcinu, međutim, primi ispod 15 odsto njih.

Софија

Legenda
Poruka
50.427

Разумем о чему пишеш. :D
Знам за случај ''мале смрти'' (minima mortis) кад се човек након два дана лежања у капели и довожења на обдукцију, придигао на столу две минуте пред почетакобдукције.
А законски оквир за рад обдукције је само 6 сати од момента проглашења смрти. :sad2:
Највише мрзим те случајеве.

kami83

Legenda
Banovan
Poruka
62.443
Који си ти оксиморон :lol:

Bacili pola miliona evra za vakcine

Sezonske vakcine protiv gripa ostalo je i za - bacanje. Građani su i ove zime slabo zavrtali rukav, pa će sada na otpad gotovo 100.000 doza. To znači da smo, samo u ovoj turi, bacili maltene pola miliona evra!

Iako se u zdravstvu stalno kuka na besparicu i da sa 250 evra po glavi stanovnika godišnje ne mogu da se pokriju sve potrebe za zdravstvenom zaštitom, na vakcine se već godinama rasipa. Računica nedovosmisleno pokazuje da se nabavlja više doza nego što ima stanovnika koji tako žele da se zaštite protiv gripa. Iako nikad baš i nisu trčali da se vakcinišu, izgleda da su stanovnici Srbije otpor prema imunizaciji naročito razvili posle pandemije svinjskog gripa, koja je u svetu izbila 2009. godine. Imunolozi i epidemiolozi tvrde da je za to kriv „antivakcinalni lobi“.

- Od 297.155 doza, koliko je za ovu sezonu obezbeđeno za zaštitu najugroženijih kategorija stanovništva od gripa, utrošene su 199.322 - kaže dr Jelena Obrenović, šef Odeljenja za prevenciju i kontrolu zaraznih bolesti Instituta „Dr Milan Jovanović Batut“.

Kada bi se poštovao Zakon o zaštiti stanovništva protiv zaraznih bolesti, u Srbiji bi vakcinu protiv gripa trebalo da primi oko 1,5 miliona ljudi. Vakcinacija je obavezna za sve starije od 65 godoina i hroničo obolele od kardiovaskularnih, plućnih, bubrežnih, endokrinoloških bolesti... Vakcinu, međutim, primi ispod 15 odsto njih.

Znas li bre koliko je pola miliona evra sitnis za sva sranja u zdravstvu kod nas Mito?

I da,jeba.le te i vakcine, i uranijum, i GMO, i kemtrejlsi, i ljudi-gusteri, i masoni, i Pera Klosar sto gleda u pasulj iza ugla :per:

- - - - - - - - - -

nije moja nacionalna histerija histericna, nego onih koji nam sve ovo namecu a njihovi placenici realizuju
ajde kazi ti meni ko forsira nacionalnu histeriju kad ni jednom amerikancu na olimpijskim igrama npr ne mozes da uradis doping test, a svim ostalim ucesnicima mozes?
nemoj samo molim te da mi spominjes srpsu nacionalnu histeriju
histericni su neki drugi.

Dive, ako hocs da otvoris temu o pljuvacini po Amerima, slobodno to uradi; takve teme su ovde kao dobar dan.

Mister Sojic

Elita
Banovan
Poruka
16.723
Znas li bre koliko je pola miliona evra sitnis za sva sranja u zdravstvu kod nas Mito?

I da,jeba.le te i vakcine, i uranijum, i GMO, i kemtrejlsi, i ljudi-gusteri, i masoni, i Pera Klosar sto gleda u pasulj iza ugla :per:

Plavo - sta ti nije jasno?

Crveno - ima druga suprotnost od tebe, bas si ih nabrojao, ali taj ste nivo :D

dive

Legenda
Poruka
61.102
Разумем о чему пишеш. :D
Знам за случај ''мале смрти'' (minima mortis) кад се човек након два дана лежања у капели и довожења на обдукцију, придигао на столу две минуте пред почетакобдукције.
А законски оквир за рад обдукције је само 6 сати од момента проглашења смрти. :sad2:
Највише мрзим те случајеве.

ne kazem da se to desava svaki cas..nek se desava i u promilima..
onda se sve to ne svodi na spasavanje necijeg zivota, nego na ubistvo :sad2:
jedno je ako se neko dobrovoljno prijavi na listu
a drugo je komercijalizacija
svi su organi, samo se ceka da umru

- - - - - - - - - -

A brani li vam neko da se izjasnite da necete?

necu da se izjasnim da necu
hocu da imam opciju da se izjasnim da hocu

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
81.528
Хумано је и лепо поклонити своје органе. Тело је прах, души више не треба... али твојом рожњачом неко гледа, рецимо. Без тебе би био у мраку, а због тебе гледа.

То је лепа мисао, другари. Један део тела које остављаш за собом некоме служи, чини разлику између живота и смрти, светла и таме.

Mister Sojic

Elita
Banovan
Poruka
16.723
Хумано је и лепо поклонити своје органе. Тело је прах, души више не треба... али твојом рожњачом неко гледа, рецимо. Без тебе би био у мраку, а због тебе гледа.

То је лепа мисао, другари. Један део тела које остављаш за собом некоме служи, чини разлику између живота и смрти, светла и таме.

Ma znamo mi to... nego kako ono biva, tek bi zdravi umirali.....

dive

Legenda
Poruka
61.102

- - - - - - - - - -

Dive, ako hocs da otvoris temu o pljuvacini po Amerima, slobodno to uradi; takve teme su ovde kao dobar dan.

:zarja:

Софија

Legenda
Poruka
50.427

- - - - - - - - - -

И сама сам сумњичава.
Нисмо уређена држава.
Свашта ми пада на памет.
Даш пристанак, ураде ти површинске антигене, испостави се да твој орган фали неком милијардеру и ....
Мислим, јес' да је ово што сам написала жестока завера али није да исте не постоје. :lol:

chupakaz

Iskusan
Banovan
Poruka
5.825
Jeste humano zavestati,ali kojim slucajem da odes i da zavestas organe,i pri tom imas neku retku kompatibilnu grupu ,sa nekim bogatasem sa zapada.Znajuci nase doktore,i znajuci koliko su zasticeni,i koliko te informacije dodju do ljudi koji se bave trgovinom organa...kakve su sanse da pre roka odes Bogu na ispovest.
Primer postoji od pre par godina,neki Licina iz CG,koji je transiran,povadjeni svi organi.ispostavilo se da ga je zena prodala nekim danskom liku iz Crvenog Krsta.

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.572

- - - - - - - - - -

U cemu je problem, opcija je opcija, nisu te ostavili bez izbora.

Mister Sojic

Elita
Banovan
Poruka
16.723
И сама сам сумњичава.
Нисмо уређена држава.
Свашта ми пада на памет.
Даш пристанак, ураде ти површинске антигене, испостави се да твој орган фали неком милијардеру и ....
Мислим, јес' да је ово што сам написала жестока завера али није да исте не постоје. :lol:

..i? Ima da te nema...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.