Quantcast

USB Virtualbox

leggionar

Primećen član
Poruka
732
Koristim Ubuntu 10.4
A pitanje glasi....kako da instaliram virtualbox na usb, da bih mogao da koristim XP ali iskljucivo preko USB-a.

Tacnije, koristim ubuntu jer je besplatan a imam potrebu i za nekim aplikacijama koje mogu da se instaliraju samo na Win distribucijama.
Sad, da li postoji bilo kakvo resenje npr, externi hard ili usb ili vec neso?

Probao sam Portabl virtualbox, naravno iz XP-a da pokrenem neki linux na USB i super, radi. Ali nemogu da nadjem obrnutu varijantu.

POMOC.....HVALA

Stefan Nozinic

Aktivan član
Poruka
1.050
cek ti hoces da instaliras vbox na usb
ako je u pitanju ceo program onda je lako
treba da stavis na usb neki mini linux bez kernela i da ga chrootujes i koristis kod sebe

ako zelis da imas os na usb a vbox ti je vec instaliran onda samo koiraj vdi od tog os-a na usb i pokreni ga iz vbox-a

Veseli_Ubica

Poznat
Poruka
7.186
Valjalo bi da malo detaljnije opišeš šta zapravo želiš.
Kako sam ja razumeo, ti želiš da, dok si u Ubuntuu, pokreneš VB i virtualni Windows XP koji treba da se učita sa USB drajva?

Krajnje jednostavno rešenje bi bilo da, ako već imaš instaliran virtualni XP, da samo kopiraš taj .vdi fajl na USB drajv i u podešavanjima VBoxa ga učitaš. Trebalo bi da može da se odradi.

leggionar

Primećen član
Poruka
732
Valjalo bi da malo detaljnije opišeš šta zapravo želiš.
Kako sam ja razumeo, ti želiš da, dok si u Ubuntuu, pokreneš VB i virtualni Windows XP koji treba da se učita sa USB drajva?

Krajnje jednostavno rešenje bi bilo da, ako već imaš instaliran virtualni XP, da samo kopiraš taj .vdi fajl na USB drajv i u podešavanjima VBoxa ga učitaš. Trebalo bi da može da se odradi.
Da tako je .
samo sto nemogu nikako da napravim virt.masinu na USB-u dok sam na ubuntu

Cela prica je da dok koristim Ubuntu, jednog momenta kada mi zatreba XP i neka aplikacija npr.autocad, ja ubacim USB pokrenem VBox pokrenem XP i zeljenu aplikaciju.
Da li to uopste moze?

dujkenujkeme

Ističe se
Poruka
2.358
virtualbox poseduje mogućnost da se eksportuje u obliku .ovf
s tim da taj vdi bude u istom folderu :confused:
(.ovf je u stvari mali fajl , nešto kao tekstualni deskriptor a .vdi je kontejner koji je veliki)
nisam siguran koje sve mogućnosti ima što se tiču putanja

na USB flešovima ako je fat32 tada je ograničen kontejner na 2Giga (ili 4GB ?) pa i spoljnim usb diskovima ako je na njima fat32
da nije to za veličinu datoteke ograničenje koje u stvari pravi problem?

POStoji mogućnost da se direktno poveže /dev/sdc1 tako da bude bez
kontejnera ali je iz komandne linije bilo to podešavanje ili tweak :think:

leggionar

Primećen član
Poruka
732
nabavio sam externi hdd.
ali opet imam problem, ne mogu da instaliram xp na njega.
da li je to nekome uspelo?

krenem instalaciju normalno, formatiram NTFS, ali kada treba da boot-uje sa HDD,
pocinje sasvim normalno, pojavljuje se logo i sve izgleda kao da ce instalacija krenuti,
kad ono poruka (chkdsk /f) ili tako nesto.

leggionar

Primećen član
Poruka
732
Resih nekako i ovaj problem. ali nebih da davim o tome.
Nego dok sam ja tako jurio resenje za ovaj problem, naleteo sam na jako interesantnu stvar.
http://www.mojopac.com/
vredi probati. USB kao PC-Pocket. moze i na externi ali je jaca fora USB.
I sljaka samo na XP-u, mozda moze i na 7-mici ..... nisam probao.

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.