Usamljenost i emotivna bol

Ulični Hodač

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.997
Inspiraciju za ovu temu sam dobio gledajući sjajan kratokomeražni film "8" od svega 18 minuta.U jednom delu filma se kaže"Mi smo svi sami,sebe okružujemo raznim kontaktima,druženjima,pravimo iluzije,naša usamljenost nikuda ne nestaje.Mi je prosto popunjavamo ljudima.To je instinkt samoodržanja"Filmić se inače bavi tematikom kako emotivno preboleti i prevazići rastanak sa voljenom osobom.
Vaša reakcija na filmić,na pitanje emotivne boli i pitanje "popunjavanja" usamljenosti.Jesmo li na Krsti iz istih razloga?
 
Pogledam forume..pogledam šta pišu kako prodaju svoju intimu, jeftino...možda nisam jedina i možda još poneko vidi šta ljudi rade i koliko su propali u sopstvenim bolestima i slabostima. Šta reći usamljeni su očigledno, pored toga što su i umobolni. Na kraju neka im bude kada ih to toliko pokreće.
 
Inspiraciju za ovu temu sam dobio gledajući sjajan kratokomeražni film "8" od svega 18 minuta.U jednom delu filma se kaže"Mi smo svi sami,sebe okružujemo raznim kontaktima,druženjima,pravimo iluzije,naša usamljenost nikuda ne nestaje.Mi je prosto popunjavamo ljudima.To je instinkt samoodržanja"Filmić se inače bavi tematikom kako emotivno preboleti i prevazići rastanak sa voljenom osobom.
Vaša reakcija na filmić,na pitanje emotivne boli i pitanje "popunjavanja" usamljenosti.Jesmo li na Krsti iz istih razloga?
Ne dopada mi se film. Ne dopada mi se ni sama ideja brisanja pamćenja u njemu. Sećanja se gube svakako, hteli mi ti ili ne; stara se brišu i zamenjuju novim, pa čak i ako su isprazna... Postajemo jači, gradimo sebe. Brisanjem drugih brišemo i nas same.
Što se tiče usamljenosti:
Mislim da ne postoji bol, tu je samo praznina koja vapi da bude ispunjena kada smo sami.
Popunjavamo je na razne načine: na krsti, izlascima, čitanjem ili blejanjem u tv. Osećaj praznine je tu uvek kada ne svedočimo nečem, ili kada nas drugi ne percipiraju. Kao da smo, tek, refleksija; sposobni da sijamo kada nas svetlost drugih obasja... duboko povezani jedni sa drugima... baš to.
 
Mi smo samo prazna knjiga, čije stranice ispisuju drugi...
Čika Mak bi rekao:
1

Mislio je
Da
Slušajući vodopad
Krvi u venama
Na svijetu je tako
Golub traži golubicu
Mjesec zvijezdu
Danicu
Rekao je
Da
I baci se
U sedlo vrancu
Sada jezdi
U sretanje zvijezdi


2

Strepnja je umrla
Kad nikla je sjena na drumu
U umu se umornom sama iskova
Nova strijela vjere
Cvijet i raste u gordinju
Da se ubere


3

Sada se je povezala
Povezala
Opasala
Suncem se je povezala
Mjesčinom opasala
U očima
Zvijezde
Gore


4

Gazio je noć
Kopitama odluke
Za zvijezdom u noći
Pružio ruke
Da Rekao je
Jednom i to treba da počne
Treba i to jednom da se svrši

Jenom valja već
Popeti se na vrhunce
Da bi se uhvatile dubine

Jednom već treba se
Pretočiti u sunce


5

Pjevao je
Carskim drumom
Glasom čežnje
Punim
Srcem

Sada se je povezala
Povezala
Opasala

Suncem se je povezala
Mjesečinom opasala
Zvijezde gore
U očima

Da je nije
Da nje nije
Ne bi
Ne bi
Ne bi bilo
Niti
Dana


6

Kada je stigao
Na vidiku su ga dočekali
Bodeži
Tišine

Pogledao je u ruke uzroka
I osjetio miris snijega
U njemu su ostavili stope
Tuđi konji


7

Htio je da pita
Htio je
Da viče
O konji
Konji vremena
Koje je izmaklo
Na kakvom je vatralju
pobjeglo moje pitanje
Pitanje moje

I moj
Odgovor

Htio je da pita
Al noć je bila
Preduboka
I jezik
Zaleđen
 
Inspiraciju za ovu temu sam dobio gledajući sjajan kratokomeražni film "8" od svega 18 minuta.U jednom delu filma se kaže"Mi smo svi sami,sebe okružujemo raznim kontaktima,druženjima,pravimo iluzije,naša usamljenost nikuda ne nestaje.Mi je prosto popunjavamo ljudima.To je instinkt samoodržanja"Filmić se inače bavi tematikom kako emotivno preboleti i prevazići rastanak sa voljenom osobom.
Vaša reakcija na filmić,na pitanje emotivne boli i pitanje "popunjavanja" usamljenosti.Jesmo li na Krsti iz istih razloga?
ljepa prica,
mozak netrpi vakum, kad se nesto isprazni tamo nastaje vakum, a vakum ima tendenciju da na to mesto usisa nesto drugo,
sami jesu bar svesni da su sami, ali stacemo za vecinom koji su sami udvoje?
 
Ljudi generalno vole drustvo i zivot u zajednici, porodici. Ja mogu i volim da zivim sama, a od kada imam dete, mogu sama sa detetom. Mnogo volim svoje dete i zelim da ceo zivot zajedno zivimo.
Sto se tice partnera, moze i bez. Mislim da cak i vise volim bez. Imala sam temu iz tog perioda ''Sama i presrecna'' i bila sam presrecna. :manikir:
 
Ljudi generalno vole drustvo i zivot u zajednici, porodici. Ja mogu i volim da zivim sama, a od kada imam dete, mogu sama sa detetom. Mnogo volim svoje dete i zelim da ceo zivot zajedno zivimo.
Sto se tice partnera, moze i bez. Mislim da cak i vise volim bez. Imala sam temu iz tog perioda ''Sama i presrecna'' i bila sam presrecna. :manikir:
Dobro..ovi što su se razveli,vecina se hvali.Kažu ko da ih je kanta vode okupala
 

Back
Top