USA: Hapsenje Mladica NIJE DOVOLJNO - SRBIJA MORA DA PRIZNA KOSOVO AKO HOCE U EU!

Тихи

Starosedelac
Poruka
193.828
"Prava stvar – i legalno i moralno"
Izvor: Tanjug

Vašington -- Funkcioner Stejt departmenta Tomas Kantrimen kaže da je hapšenjem Ratka Mladića Srbija uradila pravu stvar, jer će mnogo doprineti pomirenju naroda na Balkanu.


20603483924de0bb7457779797573996_368x276.jpg


Hapšenje najtraženijeg haškog optuženika Ratka Mladića je veliki dan za Srbiju i sve zemlje i narode regiona, rekao je on.

Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju je čestitao srpskoj vladi i profesionalcima u ministarstvima i srpskim agencijama na velikom postignuću.

"Srbija je uradila pravu stvar, i legalno i moralno, i to je veoma važan korak ka EU", rekao je visoki američki zvaničnik, ali i dodao da treba imati na umu da na tom putu ima još važnih uslova, kao što su pronalaženje preostalog haškog optuženika Gorana Hadžića, kao i uspeh dijaloga između Beograda i Prištine.
"O Srbiji u EU odlučuje Brisel, a ne Vašington"

Na pitanje kako SAD gledaju na to što su brojni visoki evropski funkcioneri pa i predsednik Evropske komisije Žoze Manuel Barozo u više navrata rekli da priznavanje nezavisnosti Kosova nije preduslov za priključenje Srbije Uniji, Kantrimen je rekao da se o uslovima za članstvo u EU odlučuje u Briselu, a ne u Vašingtonu i to su tehnički i politički uslovi.

On je to objasnio konstatacijom da priznanje Kosova možda nije tehnički uslov, ali da zna da "EU nije spremna da uveze još jedan teritorijalni spor".
"Ne mogu da zamislim, nakon nekoliko godina, kada Srbija bude spremna za članstvo, da može da uđe u evropsku zajednicu ako nije prihvatila realnost Kosova, onakvog kakvo jeste danas, i to je veoma važno", rekao je Kantrimen.

Komentarišući dosadašnji tok pregovora Beograda i Prištine u Briselu, on je ocenio da je "bolje nego što se bojao, ali manje nego što se nadao".

"I Priština i Beograd su poslali u Brisel profesionalce, koji razgovaraju jedni s drugima sa poštovanjem i spremni su da pokažu fleksibilnost u pregovorima i videli smo pravi napredak. Ali još nismo videli političku želju da se zaključi pravi, praktični dogovor i ne bih rekao da je jedna strana bila fleksibilnija ili spremnija od druge", ocenio je on.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=28&nav_category=11&nav_id=515045

Nakon ove izjave zvanicnika americkog State Departmenta jasno je da JE SVAKO ONAJ KO SE ZALAZE ZA ULAZAK SRBIJE U EU U STVARI DOMACI IZDAJNIK JER SE ZALAZE ZA PRIZNAVANJE NEZAVISNOSTI KOSOVA

Srbija NE MOZE da udje u EU bez priznavanja nezavisnosti Kosova
 
Šta ima neka dileja iz stejt departmenta da se zanima za politiku EU. 4 zemlje članice EU nisu priznale Kosovo, od kojih jedna neeće isto priznati dok bude postojala (Španija), a struktura EU je jasna, ne može se nametnuti ni jedno rešenje, bez saglasnosti svih članica EU. (sećamo se svi Irske i lisabonskog sporazuma), tako da takav uslov sigurno neće postojati. Što se tiče dobrosusedskih odnosa, oni se već uspostavljaju, i to može Nemac i Amer da tumači kako hoće, ali Srbija nikada suštinski neće priznati Kosovo, Tim pre, što bi to bilo političko samoubistvo za svakog ko to učini...
 
Šta ima neka dileja iz stejt departmenta da se zanima za politiku EU. 4 zemlje članice EU nisu priznale Kosovo, od kojih jedna neeće isto priznati dok bude postojala (Španija), a struktura EU je jasna, ne može se nametnuti ni jedno rešenje, bez saglasnosti svih članica EU. (sećamo se svi Irske i lisabonskog sporazuma), tako da takav uslov sigurno neće postojati. Što se tiče dobrosusedskih odnosa, oni se već uspostavljaju, i to može Nemac i Amer da tumači kako hoće, ali Srbija nikada suštinski neće priznati Kosovo, Tim pre, što bi to bilo političko samoubistvo za svakog ko to učini...

pa EU Je americka pudlica i zvanicnici EU rade sve kako im naredi Amerika

ti to ko da dosad nisi znao ?

pa prvi taj Sarkozi iz tvog avatara slepo izvrsava sve americke naloge
 
"Prava stvar – i legalno i moralno"
Izvor: Tanjug

Vašington -- Funkcioner Stejt departmenta Tomas Kantrimen kaže da je hapšenjem Ratka Mladića Srbija uradila pravu stvar, jer će mnogo doprineti pomirenju naroda na Balkanu.


20603483924de0bb7457779797573996_368x276.jpg


Hapšenje najtraženijeg haškog optuženika Ratka Mladića je veliki dan za Srbiju i sve zemlje i narode regiona, rekao je on.

Zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Evropu i Evroaziju je čestitao srpskoj vladi i profesionalcima u ministarstvima i srpskim agencijama na velikom postignuću.

"Srbija je uradila pravu stvar, i legalno i moralno, i to je veoma važan korak ka EU", rekao je visoki američki zvaničnik, ali i dodao da treba imati na umu da na tom putu ima još važnih uslova, kao što su pronalaženje preostalog haškog optuženika Gorana Hadžića, kao i uspeh dijaloga između Beograda i Prištine.
"O Srbiji u EU odlučuje Brisel, a ne Vašington"

Na pitanje kako SAD gledaju na to što su brojni visoki evropski funkcioneri pa i predsednik Evropske komisije Žoze Manuel Barozo u više navrata rekli da priznavanje nezavisnosti Kosova nije preduslov za priključenje Srbije Uniji, Kantrimen je rekao da se o uslovima za članstvo u EU odlučuje u Briselu, a ne u Vašingtonu i to su tehnički i politički uslovi.

On je to objasnio konstatacijom da priznanje Kosova možda nije tehnički uslov, ali da zna da "EU nije spremna da uveze još jedan teritorijalni spor".
"Ne mogu da zamislim, nakon nekoliko godina, kada Srbija bude spremna za članstvo, da može da uđe u evropsku zajednicu ako nije prihvatila realnost Kosova, onakvog kakvo jeste danas, i to je veoma važno", rekao je Kantrimen.

Komentarišući dosadašnji tok pregovora Beograda i Prištine u Briselu, on je ocenio da je "bolje nego što se bojao, ali manje nego što se nadao".

"I Priština i Beograd su poslali u Brisel profesionalce, koji razgovaraju jedni s drugima sa poštovanjem i spremni su da pokažu fleksibilnost u pregovorima i videli smo pravi napredak. Ali još nismo videli političku želju da se zaključi pravi, praktični dogovor i ne bih rekao da je jedna strana bila fleksibilnija ili spremnija od druge", ocenio je on.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=28&nav_category=11&nav_id=515045

Nakon ove izjave zvanicnika americkog State Departmenta jasno je da JE SVAKO ONAJ KO SE ZALAZE ZA ULAZAK SRBIJE U EU U STVARI DOMACI IZDAJNIK JER SE ZALAZE ZA PRIZNAVANJE NEZAVISNOSTI KOSOVA

Srbija NE MOZE da udje u EU bez priznavanja nezavisnosti Kosova


Одавно јасно... свима осим евро-талибанима. А можда је и њима то одувек било јасно,само што њих заболе за све осим за своје д.пе.

Прво је било: "Само да испоручимо Милошевића", па следећег, и следећег, на крају испоручисмо све а још увек смо на тај чувени "корак од ЕУ".
Па следе даљи услови - признавање независности Косова, па улазак у непријатељски НАТО, а кад и то испунимо, дотле ће и Војводина и Рашка већ бити зрели за независност.

Тако да ни ови, већ поменути, евро-талибани уствари не добијају ништа, с том разликом што они својим трчањем за шаргарепом на штапу (дакле: својом лаковерношћу, глупошћу или, пак, својом малициозношћу према Србима и Србији) - уништише земљу.

Хоће ли икад одговарати за то неодговорно понашање?
 
pa EU Je americka pudlica i zvanicnici EU rade sve kako im naredi Amerika

ti to ko da dosad nisi znao ?

pa prvi taj Sarkozi iz tvog avatara slepo izvrsava sve americke naloge

Samo delimično i ne još dugo... Britanija je jedini pravi satelit, ali ona i nije prava članica EU u suštinskom smislu. Nemci su odavno već razvojeni od Amera, kod Francuza vlada ovaj picopevac, ali neće još zadugo, jer ga podržava izrazito mali broj ljudi.
 

Back
Top