US automobili - Muscle Cars & Hot Rod & Custom

Shelby Supercars (SSC), kompanija koja proizvodi Ultimate Aero Twin Turbo model, postavila je novi rekord po brzini prošle sedmice. Prema pravilu Ginisove knjige rekorda, da bi automobil ušao u knjigu mora na oređenom mestu da uradi dva testa brzine (po jedan u svakom pravcu) u roku u sat vremena, a onda se gleda prosečna brzina. Ultimate Aero je u jednom pravcu zabeležio brzinu od 257.41 mph (414.31 km/h), a u drugom 254.16 mph (411.76 km/h) što daje prosečnu brzinu od 256.15 mph (412.23 km/h). To je za 11.83 mph (19.04 km/h) brže nego Koenigsegg CCR i za 3.11 mph (5.01 km/h) brže nego sadašnji lider Bugatti Veyron.
SSC je oficijalno počeo da testira Ultimate Aero u Martu na oko 20 kilometra dugoj lokaciji na autoputu 93 u Elko County, Nevada. Međutim, posle nekoliko testova da se utvrdi koliko je automobil izdržajan, testiranje je prebačeno u državu Washington, a kao lokacija za test brzine je izabran autoputu 221 koji je nedavno završen. Za razliku od ostalih testova, prošlonedeljni test je bio samo za brzinu. Vozač Chuck Bigelow je posle postavljenja rekorda izjavio da je presrećan jer je mala privatna kompanija kao SSC uspela da uradi nešto što mnogo većim i financiski boljim kompanijama nije uspelo.
SSC Ultimate Aero pokreće 6.3L V8 motor sa duplim turbom koji razvija 1,183 ks i 1,482 Nm obrtnog momenta što ga čini najmoćnijim automobilom na svetu za legalnu uličnu upotrebu. Težina vozila je nešto više od 1.2 tone, a iz kompanije kažu da je automobil, uz minimalne promene, u stanju da postigne brzinu od čak 273 mph (439.35 km/h) preko šest brzina manualnog menjača. Određen broj kupaca će takođe postati u stanju da postanu vlasnici SSC Ultimate Aero. Kompanija planira da napravi samo 24 primerka po početnoj ceni od $585,000.

1Medium-1.jpg


2Medium-1.jpg


3Medium-1.jpg


4Medium-1.jpg


5Medium-1.jpg


6Medium-1.jpg


7Medium-1.jpg


8Medium-1.jpg


9Medium-1.jpg


10Medium-1.jpg
 
A zanimljivo je lokacija gde su ga testirali: autoput 93 koji ide kroz Nevadu. Ja sam proslo leto vozio tim putem kad sam isao u Las Vegas. Mir, tisina i ogromne vrucine koje dostizu i 125 F (oko 52 C). Dobra stvar je sto nema mnogo saobracaja, a postoje mozda 4-5 pumpe na svakih 100 milja (160 milja). Zato kad se ide tim putem moras moliti Boga da ne ostanes u kvaru. Jer mobilni nema signala, a prodju sati pre nego sto vidis drugi auto.

Ali je uzivanje voziti, makar bio i u Kia. :lol:
 
Marauder:
Treba da provozas working class pickupe. Onaj F-150 Lariat je previse fancy.


treba!
imao sam prilike, doduse davno, da se provozam u Chevrolet Cheyenu sa 6,2 dizelom, taj je pravi workhorse... verovatno bi drugacije pricao danas...

F150 je samo potvrdio moje stavove da bi double cab vozio kao svakodnevni auto bez ikakvog problema. Nekoliko dana kasnije sam vozio Hilux 3.0 D4D i delovao mi je mali !?! :lol:
 

Back
Top