• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Urna ili Sanduk

Miller

Legenda
Poruka
57.057
Urna...
Kremacija kosta oko 70 hiljada plus jod jedno 25 hiljada.
Pop odrzi opelo spustete dole... Spalete mozda samog mozda sa jos par njih.. Posle desetak-dvadeset dana dodjes po urnu.... Prospu pepeo u zemlju... Upisu ti ime na tabli i to je to.. Ko dodje dodje.... Nema trosak odrzavanja grobnog mesta.... Nema dizanja spomenika... Itd.
izaberi urnu.kad ostaris ako zelis

https://www.urns.com/

Kosta2

Legenda
Poruka
64.966
Prvi put sam bila na sahrani gde je pokojnik bio kremiran, u urni, na stolu u kapeli...
Nešto tu nedostaje, neka emocija, neko opraštanje, neki poslednji pozdrav.
Ima li neko od vas slično iskustvo?
I to što su je stavili u policu, poklopili pločom i gotovo.
Niko nije bacio grumen zemlje, niko nije išao da opere ruke po izlasku sa groblja, niko nije ponudio žito, rakiju, pogaču, šta već.
Ja sad ne znam da li je to neka druga religija, mislila sam da su Katolici, držali su Božić, Uskrs na katoličke dane, išli na Sve svete na groblje... Družili smo se ali nikad nismo pričali o tome. Na sahrani su bili svi Mađari osim nas i nisam imala koga da pitam, samo su se razišli posle postavljanja urne na policu.
I tako shvatih da mi se ipak više "sviđa" sanduk i sve što ide uz to, kada kući dođeš nekako sa prazninom u grudima jer si se oprostio od nekoga. Ovo je ostalo nezavršeno.

Urna.
Da i dalje ostanem uz svoje ploče i knjige. :cool:

Cru*

Veoma poznat
Poruka
10.148
Pre pojave hriscanstva, Srbi su se kremirali obavezno. Jel bese i kod nas bio obicaj cuvanja pepela predaka pod pragom kuce? :think:
Tako je bilo i kod ostalih naroda.
Hriscanstvo je postepeno uvelo sahranjivanje, s tim sto su vekovi bilo potrebni da ljudi shvate koliko duboko moraju da kopaju i gde da sahranjuju da bi higijenski bilo ispravno, da divlje zivotinje ne iskopaju telo, da se ne siri zaraza, kuga...
Nemam nista protiv kremacije, mozdq se jednog dana i resim na to.
Generalno mi je svejedno

moonja..

Buduća legenda
Poruka
30.094
Pre pojave hriscanstva, Srbi su se kremirali obavezno. Jel bese i kod nas bio obicaj cuvanja pepela predaka pod pragom kuce? :think:
Tako je bilo i kod ostalih naroda.
Hriscanstvo je postepeno uvelo sahranjivanje, s tim sto su vekovi bilo potrebni da ljudi shvate koliko duboko moraju da kopaju i gde da sahranjuju da bi higijenski bilo ispravno, da divlje zivotinje ne iskopaju telo, da se ne siri zaraza, kuga...
Nemam nista protiv kremacije, mozdq se jednog dana i resim na to.
Generalno mi je svejedno
E, ne znam da li postoji na Religiji tema o paganizmu, al to bi svakako bilo zanimljivo..oni što je zaživelo, znam, ko i svi, al pola sam zaboravio.
Na Pagu su živeli pagani npr. Pa jesu.

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.654
Da sam chitao celu temu, jel to neko uopce radi? Nema shanse da cu da chitam 8 strana komentara, od kojih budimo realni pola su apsolutne gluposti. Svaka chast tvom bratu, ja sam istog stava, apsolutno mi je nebitno shta ce se dogoditi kad postanem lesh.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.