Urezali svoja imena na fresku u kuli u Hilandaru

toz972

Poznat
Poruka
8.371
https://www.021.rs/story/Info/Regio...svoja-imena-na-fresku-u-kuli-u-Hilandaru.html

Urezali svoja imena na fresku u kuli u Hilandaru
U jednoj od najvećih kula unutar Hilandara, pirgu Svetog Save, nalazi se kapelica gde se sveti Sava molio, kao i freska na koju su dvojica mladića urezala svoja imena i godinu posete.

Vernici koji su posetili ovu kulu, primetili su urezana imena i ovaj vandalski čin, fotografisali oskrnavljenu fresku i podelili na društvenim mrežama.

Kako se može videti, imena urezana u fresku su im Lekić Marko i Perica Vujović, a godina je 2019. Ubrzo su počeli da se nižu komentari i ostalih korisnika društvenih mreža, koji su osudili ovakav čin.

"Svakoga ko ošteti ili uništi istorijsko, versko ili kulturno nasleđe, treba oštro kazniti isključio društveno-korisnim radom na javnom mestu u mestu stanovanja-kraj priče", napisao je jedan od korisnika.

Tanjug navodi da je Kula Svetog Save prepuna potpisa. :hahaha:

Novokomponovani veliki vernici. Zanima me samo da li u toj kulu onako navijački pred ikonama skandiraju Sveti Sava, Sveti Sava, Sveti Sava ili pomozi Bože, pomozi Bože, pomozi Bože ili zvezda voli se, zvezda voli se, zvezda voli se. :hahaha:
 
A ti baš moraš da upleteš Zvezdu i u ovu vest? a šta ako su grobarsko, vojvodinaški navijači, ili kog luzerskog kluba čiji si već jugo ustasoidni iskompleksirani navijač?! nebitni forumašu.
Ili si samo cijaško paćenički bot, jezuitski ili novinar pederski opozicioni kome je satanizacija navijača kao rodoljuba glavna spin filozofija u svojoj nemoći da ponude narodu bilo kakvu pozitivnu ideju boljeg života.

Žvrljaju takvi kao ti, oni kojima Zvezda nije sveta, nije ni ikona božija.

Možda su likovi jehovini svedoci, oni ne vole ikone, vidim pominje se neka kula, mislili kula stražara.
 
Primitivizam i nekultura.
To je to.

Тај што се потписао на српску фреску
сутра би је животом бранио !


Не разумеш ти то !

Вас је Немац толико заплашио са том културом и осталим женирањем,
да се само пазите да не испаднете примитивни.

А прави сте цигани, ја да ти кажем !
 
Тај што се потписао на српску фреску
сутра би је животом бранио !


Не разумеш ти то !

Вас је Немац толико заплашио са том културом и осталим женирањем,
да се само пазите да не испаднете примитивни.

А прави сте цигани, ја да ти кажем !
Pravo da ti kažem i ne razumem. Taj koji se potpisao na fresku odnosno oni koji su se potpisali na fresku staru verovatno preko sto godina, a u kuli ima dosta potpisa na raznim mestima kako nas informiše Tanjug, ne da ne bi ništa branili životom već su obični kompleksaši, kukavice, glupanderi i stoka primitivna koju ni roditelji a ni društvo nije naučilo da poštuju bilo šta pa ni tu fresku, ni to mesto, ni tuđe vlasništvo.... praktično majmuni bez karaktera ali sasvim slučajno u ljudskom obliku.
 
...
Taj koji se potpisao na fresku odnosno oni koji su se potpisali na fresku
...
ne da ne bi ništa branili životom već su obični kompleksaši, kukavice, glupanderi i stoka primitivna
...

Ништа ти не знаш !

Сећам се када нам је на војној обуци предавач рекао
да ће онај што се "кеша на трамвај"
сутра без проблема и размишљања ако затреба
и на тенк да скочи.

Било ми је то тад чудно,
али сам (нажалост) касније у пракси видео
да то јесте тако !

Фреска стара 100 година ?
Па и њихови потписи ће то једног дана бити ...
 
Ништа ти не знаш !

Сећам се када нам је на војној обуци предавач рекао
да ће онај што се "кеша на трамвај"
сутра без проблема и размишљања ако затреба
и на тенк да скочи.

Било ми је то тад чудно,
али сам (нажалост) касније у пракси видео
да то јесте тако !

Фреска стара 100 година ?
Па и њихови потписи ће то једног дана бити ...
E vidiš , ja imam sasvim suprotna iskustva.I u miru i u ratu ovakvi koji misle da su učinili neko herojsko delo potpisivajući se na fresku ili neku sličnu glupost ustvari kada stvarno treba da pokažu hrabrost uvek ispadnu kukavice. Obično to biva ovako,

Svi junaci nikom ponikoše,
i u crnu zemlju pogledaše.

Tako bi bilo i sa ovima.Onaj ko misli da je potpisivanje na ikonu junaštvo, od njega, budi siguran nema junaka.
 
...
Onaj ko misli da je potpisivanje na ikonu junaštvo, od njega, budi siguran nema junaka.

Потписивање или било какво пискарање по икони је сасвим сигурно глупост,
несвестан чин несавесног дерана.

Али ти кажем да та његова "храброст" може бити искориштена
и усмерена у чињење добрих дела.
 
mi srbi smo nebeski narod...al zato sto smo u stanju da uradimo sve suprotno stvaralastvu, sta god da dovatimo mi unistimo... ljudi naprave nevidljivi avion mi ga srusimo, mercedes kad je napravio sl kupe davao je novi i mislim 200.000 tadasnjih maraka onome ko ga prevrne... iz celog sveta nagrnuli i niko nije uspeo... a onda doso srbin i spicko ga na krov ko od sale... tako i ovo u hilandaru... nije ni cudo da nas se svet gadi.
 
Тај што се потписао на српску фреску
сутра би је животом бранио !


Не разумеш ти то !

Вас је Немац толико заплашио са том културом и осталим женирањем,
да се само пазите да не испаднете примитивни.

А прави сте цигани, ја да ти кажем !
Cuti cobancino ne blamiraj se
 
De Sisti spavao si dok su radili fotomontažušto je kaznjivo i kenjali po meni....pa i modica.

Screenshot_20200223-194357_Chrome.jpg

Screenshot_20200223-194408_Chrome.jpg
 
Vandalski cin koji pojedinci opravdavaju oslikava stanje u drustvu, medutim, sa druge strane zabrinjavajuca je neposvecenost ocuvanju svojih svetinja onih kojima su poverene, ili su im mozda milija sredstva koja zaraduju komercijalizacijom istih.
Kada uzmemo pored navedenih i ostale uslove koji su doveli do skrnavljenja zacudujuce je da posle prvog nisu preduzete mere za njihovo sprecavanje.
Sta ocekivati od onih koji su nazdravljali kada je goreo Notr Dam, mozda da shvate znacaj kulturne bastine kako svetske tako i svoje.
 

Back
Top