Quantcast

Uredjenje podforuma-predlozi i ideje..

Stevcina zabica

Legenda
Moderator
Poruka
73.799
не ваља...
Мислим, нисмо ми ништа силно професионални, али смо дуже у тој проблематици и пракса је показала да је боље кад су гласања анонимна...
није да се нешто много упиремо на ту анонимност, јер је редовним посетиоцима лако да препознају редовне учеснике.... али како рече, суштина је игра и забава...
а ако се ту излистају имена, или ако се постави фотографија која је већ била на форуму те је лако прижити прст на аутора, онда се већ не гласа за фотографију него аутора и ту има и пристрасности и чарки и љутње... има свачега...а најмање игре и забаве...
опет, то је пракса нас овамо научила... можда овде буде другачије...
upravo zbog toga ako smeju slike koje su vec postavljane treba potpisati sve autore....pa ce nakon 3 takmicenja shvatiti koliko takva igra na forumu nema smisla

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
38.879
Mislim da zaista nema potrebe biti i imati ostrija pravila kad je pdf svet biljaka u pitanju.
Nama je prvobitna namera i ideja vodilja za ova takmicenja bila igra jer je cinjenica da ljudi fotkaju biljcice svuda i na svakom koraku
te su nam svima telefoni puni takvih fotografija.
To, dal je neko negde okacio neku fotkicu nije, po meni, neki veliki problem, jer se igramo, ocenjujemo fotkicu ne autora
a i koga ne mrzi da googla i trazi ko je autor neke fotografije da bi dao svoj glas, nek googla...:lol:

Ako pak smatrate da treba uvesti i to pravilo, ja se slazem...mada je to po meni nepotrebno...

Moghrion

Poznat
Moderator
Poruka
9.579
А можда би и требало пробати макар мало опуштеније?
да нас постидите неким лепим примером, па можда научимо нешто ново...
на крају, све то треба да буде игра и забава...
можда је само несрећан сплет околности довео да се ми овамо наплашимо отворенијих гласања...
опет... ја сам овде само учесник, не бих волео да уносим забуну или шта слично...

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
38.879
А можда би и требало пробати макар мало опуштеније?
да нас постидите неким лепим примером, па можда научимо нешто ново...
на крају, све то треба да буде игра и забава...
можда је само несрећан сплет околности довео да се ми овамо наплашимо отворенијих гласања...
опет... ја сам овде само учесник, не бих волео да уносим забуну или шта слично...
Kako god, ja sam i mislila da bude opustenije..
No, nista ne kosta dodati jos jedno pravilo jer uvek je bolje spreciti nego leciti..
..a i pravila su tu da bi se krsila...:malav:

Salu na stranu, od sledeceg takmicenja dodacemo pravilo plus...:)

Hvala na predlogu...

Regina Mills

Buduća legenda
Poruka
41.124
Kod nas nije takmičenje kao na fotografiji. Kod njih je to profesijalno. Ne možemo nikako sa njima da se takmičimo. Ovde smo da se družimo pre svega a i lepe naše slike da prezentujemo :)
Gde pobedi mutna fotografija van fokusa...

No nebitno...

Kao sto Mogi rece, mi koji smo duze vreme na fotografiji, prepoznajemo stil jedni drugima i ne treba mi objavljena fotka da bih znala cija je... Pri tom mislim da to sto znam da je neko autor nece me opredeliti da glasam za njegovu/njenu fotku ako mi se ne dopada u tehnickom i umetnickom smislu...

Dalje, ok je da je sve zabava i igra, ali ajde onda da to ne zovemo takmicenjem, nego biramo najlepsu fotku na temu tu i tu...

Aruena*

Elita
Moderator
Poruka
20.202
Gde pobedi mutna fotografija van fokusa...

No nebitno...

Kao sto Mogi rece, mi koji smo duze vreme na fotografiji, prepoznajemo stil jedni drugima i ne treba mi objavljena fotka da bih znala cija je... Pri tom mislim da to sto znam da je neko autor nece me opredeliti da glasam za njegovu/njenu fotku ako mi se ne dopada u tehnickom i umetnickom smislu...

Dalje, ok je da je sve zabava i igra, ali ajde onda da to ne zovemo takmicenjem, nego biramo najlepsu fotku na temu tu i tu...
Slažem se. Sviđa mi se naziv najlepša fotka!
Hvala na sugestiji, u narednom krugu biramo najlepšu fotku. Družimo se, uživamo u našim fotkama koje smo napravili u prirodi ili u dvorištu, terasi, stanu... biljaka ima svuda oko nas.