Quantcast

Uredjenje podforuma-predlozi i ideje..

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
38.879
Bilo bi lepo ako bi smo ovaj podforum mogli da malo aktiviramo i da unapredimo kvalitet.
Krstarica je veoma posećen forum, i ovo bi moglo biti jako dobro mesto za
priču o životu sa biljkama...:)
U skladu sa time, tražim vaše savete i ideje kako da postignemo ove ciljeve..

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
38.879
Stroga kontrola teme o gljivama, u smislu da se postavljaju samo članci u vezi otrovnih gljiva, kako neko ne bi pogrešio.
I iskusnim gljivarima se dešavalo da se otruju svojom greškom.
Ti i ja se često ne slažemo oko nekih stvari..:lol:..ali ovde se potpuno slažemo..:D
Imaš li iskustva sa ovom oblašću i koliko poznaješ tematiku uopšte, nevezano
samo za gljive?

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
38.879
Poseban deo posvećen prirodnoj kozmetici - nezi lica i tela iskljućivo prirodnim, homemade, preparatima, koji uključuju biljne, naravno. (moguće je da već postoji, ali ja zaista nisam uspela da pronadjem ...):think:
:p...divna ideja...:cmok2:
Imamo jedan pokušaj ovde.. http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=299459
ali ja ne znam da li si na to mislila...
Obzirom da znam da se time baviš biće mi veliko zadovoljstvo da formiraš
svoju temu gde ćemo pričati i o prirodnoj kozmetici...:)

Samo napred...:heart:

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
38.879
Imam i ja jednu zamisao..e sad dal je to moguće i da li imamo nekog ko je
upućen u tajne vegeterijanstva?...:think:

Bilo bi to lepo znati i imati sve to na jednom mestu...

Ono što ja znam a što je vrlo zanimljivo je da je vegeterijanstvo zasnovano na zdravstvenim i etičkim razlozima već hiljadama godina...
..Još u doba velikih filozofa, Pitagore i Platona koji su dokumentovano bili vegetarijanci
u hrišćanskoj tradiciji se u Bibliji na više mesta spominje ishrana bez mesa kao ispravna i Bogu ugodna.

Paaa....šta mislite?:)

spiholog

Aktivan član
Poruka
1.453

Ono što ja znam a što je vrlo zanimljivo je da je vegeterijanstvo zasnovano na zdravstvenim i etičkim razlozima već hiljadama godina...
..Još u doba velikih filozofa, Pitagore i Platona koji su dokumentovano bili vegetarijanci
u hrišćanskoj tradiciji se u Bibliji na više mesta spominje ishrana bez mesa kao ispravna i Bogu ugodna.

Bravo Barbi!Upravo sam razmišljala na koji način bismo to mogle da ubacimo u ovaj pdf, jer nema te kreme, čaja, melema, masti, leka uopšte, koji će biti delotvorni ako se posebna pažnja ne posveti pravilnoj, zdravoj ishrani i zadravom stilu života uopšte.Otvori temu, ja sam za!Svoje višegodišnje iskustvo ću vrlo rado podeliti sa ostalima, kao što sam vrlo otvorena da naučim novo.Predlažem da to bude klub na ovom pdf, jer sam sigurna da će se tema rasplamsati, s obzirom da ima veze ne samo sa zdravljem i lepotom, već i dijetom, tehnikama prelaska na veg.hranu, detoksikacijom, čišćenjem organizma, podmlađivanjem ali i prekaljivanjem, tj.čeličenjem, imunitetom...

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.350

Krava jede travu ja jedem kravu:mrgreen:

Al znam jednog vegetarijanca sa foruma,sad cu ti posaljem pp

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
38.879
Mozda bi mogla da se otvori tema tipa - gde mogu da kupim..
gde bi mogli da pitamo gde mogu da se kupe retke travcice, etericna i druga ulja..i sl. stvari.
Mislim da je bilo već takvih predloga...:think:
Pa ne znam..ako znaš neka mesta u nekim gradovima, koja su specijalizovana
za tu vrstu posla..otvori temu pa ćemo videti..:D
Ja lično, kad mi treba neka travka odem u institut za proučavanje lekovitog bilja
u svom gradu i raspitam se dal mogu da mi nabave...
A eterična ulja i ostalo kupujem u apotekama..

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
38.879
Dobro ali ja ne znam n.pr gde da kupim cist pcelinji vosak, tinkturu prolopisa, cist nepreradjen propolis i dr. stvari..Ok, reci ces kod pcelara ali treba mi neki proveren.
:think:..hmm..u pravu si..
:D..Pa hajde osmisli temu i pitaj šta te zanima..možda će naići neko ko zna..:cmok2:

..o medu nismo pričali i nemamo temu...:think:..i to bi bilo dobro imati ovde, zaista...

saba

Početnik
Poruka
14
Nov sam na forumu krstarice, a ljubitelj sam raznih HOBI zanimacija. Moj osnovni hobi su KAKTUSI i SUKULENTE, pa predlazem da u grupi "SVET BILJAKA" otvorite posebnu temu za kaktuse i sukulente. Verujem da na forumu ima puno njih koji su ljubitelji ovih bodljikavih lepotana.
HVALA UNAPRED.......

LBarbara

Buduća legenda
Moderator
Poruka
38.879
Nov sam na forumu krstarice, a ljubitelj sam raznih HOBI zanimacija. Moj osnovni hobi su KAKTUSI i SUKULENTE, pa predlazem da u grupi "SVET BILJAKA" otvorite posebnu temu za kaktuse i sukulente. Verujem da na forumu ima puno njih koji su ljubitelji ovih bodljikavih lepotana.
HVALA UNAPRED.......
Dobro došao saba..z:)
Imamo već temu o kaktusima...http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=297745

Biće nam drago da je oplemeniš i svojim znanjem...