uradi sam - police

Mi imamo najduze do 20cm, sto ti je dovoljno za policu od 30cm. Otprilike nemoj da stavljas nosac kraci od 70% duzine police.
Нисам их користио али имам утисак да је за ове невидљиве веома битна нивелација, као и угао бушења зида? Ако се иоле скрене, добија се крива полица?
 
Naravno :)

Mada nije potrebna neka nauka, nije to nista specijalno.

Izbusis rupe na zidu ( prvo na zidu, ako izbusis prvo na dasci moze ti se desiti da je u zidu tu recimo struja voda armatura i sl. ) , pa ona na osnovu tih rupa napravis rupe na dasci. Mozes da primaknes dasku zidu i da ,,ocrtas,, a najbolje je metrom izmeriti koliko ima od centra jedne do centra druge rupe. Onda ces znati tacno gde da busis :)
 
Visoka?

Misliš duboka?

Ove konzole kod mene su u debljinama od 8 i 10mm a dužine od 10 do 20cm.

Znači za policu od 15cm, najbolje bi bilo držač otprilike 12-13cm
Мене су учили да објекат има ширину, висину и дужину.
Значи, ако је пречник конзоле 8 и 10 мм, материјал мора да буде колико минимално?
 
Visoka?

Misliš duboka?

Ove konzole kod mene su u debljinama od 8 i 10mm a dužine od 10 do 20cm.

Znači za policu od 15cm, najbolje bi bilo držač otprilike 12-13cm

И ја морам да пновим своје питање - колико треба да иде дубоко у зид?

Овај држач од 12-13 цм што иде у полицу од 15 цм, јел' му то укупна дужина па пола иде у зид а пола у полицу, или свих 12-13 цм иде у полицу а он је уствари дужи?
 
Мене су учили да објекат има ширину, висину и дужину.
Значи, ако је пречник конзоле 8 и 10 мм, материјал мора да буде колико минимално?

Sve zavisi od materijala. Ako bušiš recimo ivericu koja ima 18mm moraćeš da budeš baš pažljiv i za ovaj nosač od 8mm.

A kad sam rekao "dubina" mislio sam na prostor od zida ko ivice, po tvome izgleda dužina.
 
И ја морам да пновим своје питање - колико треба да иде дубоко у зид?

Овај држач од 12-13 цм што иде у полицу од 15 цм, јел' му то укупна дужина па пола иде у зид а пола у полицу, или свих 12-13 цм иде у полицу а он је уствари дужи?

U zid ide duboko koliko je i sama tipla na nosaču.

Na policu od 15 cm ide nosač od 12-13, da ne bi "probio" burgijom prednji deo police.

Tih 12 cm se računa od zida pa na ovamo. Ukupna dužina bi onda bila 12cm koji su u polici + tipla od nekih 5cm
 
Sve zavisi od materijala. Ako bušiš recimo ivericu koja ima 18mm moraćeš da budeš baš pažljiv i za ovaj nosač od 8mm.

A kad sam rekao "dubina" mislio sam na prostor od zida ko ivice, po tvome izgleda dužina.
Да, важно да смо се разумели на крају.
Ја лично не волим иверицу и тренутно нигде у кући немам ништа од иверице. Мислим да се тешко обрађује и брзо пропада.
 
Pa nema kox nje nikakve obrade, odes porucis dimenzije kant koji zelis i to je. Jedino recimo u dodiru sa vodom zna da vremenom nabrekne i razdvoji se...

Meni se svidja zbog velike dostupnosti, brzine pripreme i izrade :)
 
tetris - za ovu je potrebno malo vise truda. potrebno je nacrtati skicu i precizirati dimenzije, potom na nekom stovaristu odaberete materijale koje ce vam iseci na licu mesta i potom ih sklopite.

TetrisShelvesNEW2.jpg

Ovako nesto sam zamisljala da odradim u hodniku ispod stepenica, neka ostavica za kucne papuce, i neke sitnice tako... Svidja mi se kako izgleda, razmislicu o ovome. Ma moze se to i kuci iseci, ko ima ubodnu testeru, ili nesto slicno.
 
Može naravno,

ali ivericu kad isečeš ubodnom bude mnogo ružno, krivudavo. Najbolje na cirkularu, min 180mm prečnik ;)

Onda dobiješ ravni izgled ivice.

A najlakše je icrtati, izračunati mjere, poći, naručiti da ti oni izrežu ( na stovarištu ) i da ti kantuju abs-om.

Posle samo sama uklapaš :)
 
Ovo sto ti je Avetinja savetovao je najbolja solucija, mislim na ovo drugo da izmeris pa da odneses da ti oni iseku.
Ja sam tako .
A onu kant traku na kraju mozes i sama staviti , ja videla od majstora sto nam je pravio deciju sobicu, peglom je zalepi i mi probali upalilo.;)
 
I sta hocete da kazete da moja polica ne valja samo zato sto nije kant traka odradjena masinski :evil:

Inace naslov teme glasi -Uradi sam police :manikir:

;)
joj nalence nemo da si na kraj srca :evil:
tu smo da pomognemo bar savetima.
ivericu je inače lako oštetiti, posebno na ivicama, a upravo tu se nalazi kant traka.
ona koja se lepi peglom je malo jača od papira, a ABS je jedan od čvršćih plastičnih materijala.
razlika u ceni police je minimalna.
 
vd:
joj nalence nemo da si na kraj srca :evil:
tu smo da pomognemo bar savetima.
ivericu je inače lako oštetiti, posebno na ivicama, a upravo tu se nalazi kant traka.
ona koja se lepi peglom je malo jača od papira, a ABS je jedan od čvršćih plastičnih materijala.
razlika u ceni police je minimalna.

Kako da nisam na kraj srca :mrgreen: kad vec imam napravljeno ovako,jednu policu za knjige u dnevnoj i jedan kao neki cipelarnik ili kako vec da ga nazove, licni izum :mrgreen: i ti meni sada kazes moze i ovako :besna: Posto je vec kasno za ispravku :mrgreen: a sluzi me i ovako sasvim dobro , moram da se bunim i branim imam pravo :aha:

:)
Inace ako tako stoje stvari znacu za ubuduce jer imam u planu jos jednu da napravim ove zime.:D
 
meni nikako nije jasno kako izbušite tako duboku rupu kroz policu ravno?
dal tu ide neka dugačka trostepena vijak burgija ili se nosi negde da ti izbuše?
mislim na ove police što se samo navuku na tiplove pa se ne vide nosači i to..
 
Pa bušiš rupu u zidu, i bušiš rupu u polici .... sa zadnje strane ...

Uzeo sam juče ivericu za ormar, neke police ( koje će imati nevidljive nosače ) i ormarić za kupatilo ....

Prekosutra počinjem sa montažom ( danas i sutra svetac ) pa ću vam okačiti detaljne slike ... :)
 
pa jasno mi je to, neću valjda s prednje..ali me zanima kako burgijom pratiš ugao a da ne probiješ recimo policu negde isl..
pretpostavljam da je polica, tj daska debljine1,8cm?

ali i da je deblja, rupa treba da ide pravo..
jedino ako ne bušiš mašinski pa ga namikeriš da buši pod uglom od 90 stepeni..a dasku umetneš u neke stege isl?
 
pa jasno mi je to, neću valjda s prednje..ali me zanima kako burgijom pratiš ugao a da ne probiješ recimo policu negde isl..
pretpostavljam da je polica, tj daska debljine1,8cm?

ali i da je deblja, rupa treba da ide pravo..
jedino ako ne bušiš mašinski pa ga namikeriš da buši pod uglom od 90 stepeni..a dasku umetneš u neke stege isl?

Један од начина је да позовеш другара на пиво а пре почетка конзумирања истог, он придржи угломер поред бургије док ти бушиш. Како је иверица од 18мм па на даље (оне тање нису баш за полице) а бургија је 8мм, потребно је да одржаваш размак од цца 5мм од угломера који стоји прислоњен уз полицу. Друга опција је помоћни алат, метална вођица за бургију. Може и да се направи са више отвора кроз комад метала (отвори треба да су прилагођени најчешће коришћеним бургијама). Наравно, не правити од алуминијума већ од алатног челика или бар обичног челика.
 

Back
Top