Ur-fašizam - U.Eko

da li je emocija prema nečemu conditio sine qua non kritike istog?

заборавио сам латински, а мрзи ме да идем на гугл преовдиоца
обично равнодушни људи не коментаришу о оном о чему су равнодушни у било ком агрегатном стању се налазила та равнодушност:D
 
Bolje da budem bolesni majmun i provokator nego lik koji leči sopstvene komplekse kroz fašizam. Ja ne mrzim državu, ja sam prema državi emocionalno indiferentan. Kritikujem ovu državu, našu državu, jer upravo ide protiv kolektivnog interesa, što se može i videti u mojim postovima na pdf politika. Ovo što vi pričate ovde nije ni na jedan način prosvetiteljsko niti socijalno orijentisano već je jedan oblik ekstremizma, što i odlikuje fašizam kao ideologiju.

brate ja ne znam stvarno kako mozes a smatram da imas intelektulane kapacitete da skapairas u stanju si da izjavis ovako nesto?pazi kazes indiferentan si?pa brate da jesi ne bi se ni bavio time....tebe iritira nered ,haos odsustvo zdrave konkurenicje ,pozitivne selekcije,inteligencije.....el tako?samo mi odgovori na jedno prosto seljacko pitanje?da li mislis da ce tvoja kuca,stan gde god zivis da bude dobra ako se ti ne brines o njoj i ako je ne volis?odgovori ko chovek i drugao da li tvoja kuca jedina ili imas komsije da li ti je stalo kkav ti je komsiluk il te boli *****?oni mogu da se kolju pored ti ce kucas na krsti i da trazis resenja za svestke probleme ..alo srbine sta god da si ako sami sebi ne pomognome od nas leba i treba da izumremo jer smo kurtoni jedni obichni ..ali prvo krecemo od sebe...i od ljudi oko sebe i ima da napravimo bre chudo chudo......il oces da mi kazes da smo mi gloopi a kao drugi su pametni?brate gledaj ovde pa si vido koiko ima inteligetnih ljudi koji imaju ideje...samo trebamo da se ujedinimo i ebali bi im krevu.....
ne u smislu nekoga ubijanja i ratova posto kapiram da ces to odma da pomislis nego u organizaciji u tom zajednickom interesu nas kao nacije a pod tim podrazumevam sve gradjane ove zemlje koji zele da zive ovde..ko ne zli nek mu srecan pout ja volim ovu zemlju,ovaj vazdh koji disem,ove ljude..ovaj nenormalni temperament..jer sve to vidis i u sebi brate ti si od ove zemlje sacinjen ne lazi sam sebe i batali kosmopolitske gluposti......
koliko mi volimo nasu zemlju se najbolje vidi po stanju u njoj....i sad ako ce neko zbog toga da me nazove fasistom,nacionalistom...veruj mi da mi igra ko ampermetar......
 
Poslednja izmena:
ti si realno nula.

i u ovakve gluposti možeš da veruješ zahvaljujući tome što ne živiš u recimo prištini. što znači da je ono što pričaš korelativno mikrosistemu i samim tim iluzorno. kao dete koje se plazi drugarima na igralištu dok ga mamica vodi za ruku.

i naravno da si slabiji kad se skupe navijači ali ko te od njih štiti? ko ti je 'mamica'? policija. država. znači iako si ti neki 'lav' dragoljube da nema kolektivnog verovatno bi te koristili kao njihovu kuju :lol:

državi da zahvališ dragoljube


no neka tebe, ti si ovim pokazao kolko si vredan ozbiljne rasprave (čuj lav, navijači klikeri... hbte :lol:), reći ću još jednom ono što sam već rekao - kolektivno je uslov za ispoljavanje individualnog. ako nema kolektiva dovoljno jakog da obezbedi integritet pojedinca onda nema ni ispoljavanja individualnog. znači da se proserava o... pa jebbemliga, bilo čemu u stvari, može tek kad te kolektiv uzme pod zaštitu.
eto recimo dragoljub misli da je jači od države ali to zato što mu se previše rasplamso unutrašnji život na konto realnog. sedi tako čovek bezbedan u svojoj sobi u mirnom kraju, štiti ga zakon, štiti ga policija, štiti ga država pa može za kompom da filozofira i ***** kako je najjači. dok recimo da mu se zalomilo da je u prištini sad bi umesto miša klikto na zatvarač tandžare iza zabarakadiranih vrata svojeg kućerka okruženog šiptarima.

misim... šta je poenta? pa poenta je da je lako laprdati o 'individualnom razvoju' i uzletima pojedinca u 'mislim samo na svoje dupe' vode kad iza tebe stoji čitava mašinerija kolektiva koja ti omogućava svako jebbeno pravo koje imaš. a za to treba jaka dtržava. a za jaku državu treba jaka nacionalna svest naroda. pogotovo ako živiš na balkanu.

dutjqalini... svaka cast.
 
brate ja ne znam stvarno kako mozes a smatram da imas intelektulane kapacitete da skapairas u stanju si da izjavis ovako nesto?pazi kazes indiferentan si?pa brate da jesi ne bi se ni bavio time....tebe iritira nered ,haos odsustvo zdrave konkurenicje ,pozitivne selekcije,inteligencije.....el tako?samo mi odgovori na jedno prosto seljacko pitanje?da li mislis da ce tvoja kuca,stan gde god zivis da bude dobra ako se ti ne brines o njoj i ako je ne volis?odgovori ko chovek i drugao da li tvoja kuca jedina ili imas komsije da li ti je stalo kkav ti je komsiluk il te boli *****?oni mogu da se kolju pored ti ce kucas na krsti i da trazis resenja za svestke probleme ..alo srbine sta god da si ako sami sebi ne pomognome od nas leba i treba da izumremo jer smo kurtoni jedni obichni ..ali prvo krecemo od sebe...i od ljudi oko sebe i ima da napravimo bre chudo chudo......il oces da mi kazes da smo mi gloopi a kao drugi su pametni?brate gledaj ovde pa si vido koiko ima inteligetnih ljudi koji imaju ideje...samo trebamo da se ujedinimo i ebali bi im krevu.....
ne u smislu nekoga ubijanja i ratova posto kapiram da ces to odma da pomislis nego u organizaciji u tom zajednickom interesu nas kao nacije a pod tim podrazumevam sve gradjane ove zemlje koji zele da zive ovde..ko ne zli nek mu srecan pout ja volim ovu zemlju,ovaj vazdh koji disem,ove ljude..ovaj nenormalni temperament..jer sve to vidis i u sebi brate ti si od ove zemlje sacinjen ne lazi sam sebe i batali kosmopolitske gluposti......
koliko mi volimo nasu zemlju se najbolje vidi po stanju u njoj....i sad ako ce neko zbog toga da me nazove fasistom,nacionalistom...veruj mi da mi igra ko ampermetar......

ма тотално му контрадикторна изјава:mrgreen:
 
I na kraju se pojavljuje mužjak da malo prosvetli ograničene crno-bele umove.

Poenta nije u postojanju elemenata fažizma u državama koje na svetu postoje.
Kao što normalan čovek poseduje elemente koji se javljaju kod psihički poremećenih osoba samo u malim dozama, tako se može reći da u društvu koje ima human i afirmativan odnos prema pojedincima ima u sebi i elemnte fađizma ili bilo kojeg drugog poremećenog društva.
Postojanje elemenata bolesti u društvu, ne znači da je to društvo i bolesno. Tek kada dođe do prenaglašenosti pojedinih elmenata koji se kose sa relativno dobro uređenom i humanom društvu, to društvo postaje bolesno. A u zavisnosti od izraženosti tih elemenata, ljudi su našli izraze kojima kvalifikuju to poremećeno društvo.

Tako da pri kvalifikaciji nije bitno pronaći elemente koji bi upućivali na bolest i degradaciju, već se tek kvantifikacijom tih elemenata može govoriti o manje ili više poremećenom društvu kao i o njegovoj kvalifikaciji.
 
Bolje da budem bolesni majmun i provokator nego lik koji leči sopstvene komplekse kroz fašizam. Ja ne mrzim državu, ja sam prema državi emocionalno indiferentan. Kritikujem ovu državu, našu državu, jer upravo ide protiv kolektivnog interesa, što se može i videti u mojim postovima na pdf politika. Ovo što vi pričate ovde nije ni na jedan način prosvetiteljsko niti socijalno orijentisano već je jedan oblik ekstremizma, što i odlikuje fašizam kao ideologiju.

ja i pricham o ekstremizmu da je za drzavu srbiju najbitniji svaki pojedinac iz ovog naroda koji je srbin i koji se tako izjasnjava i naravno koji svojim cinjenjem brani svoju drzavu ma kaka ona bila i na svakom koraku... a ti mozes ko disident da odes tamo gde ti je bolje, gde te niko ne ugrozava, ali ako pocnes tamo da pricas o svojoj zemlji iz koje si pobegao lose, ne da te nece ceniti no si stavio jaram ignora od svakog normalnog lika odande. postuj svoju drzavu a ne politicare, pa ce ona postovati tebe, ako je ne postujes i sta znam krades, krimos si, anarhista, pljujes njene isntitucije na svakom koraku sa gomilom svojih istomisljenika, drzava ce funkcionisati naopako jer je isprovocirana na to. sistemi su jako prosti, kod nas se sve komplikuje namerno i ciljno da se ne vidi sta ta "elita" radi i mulja da bi zamenili teze i maglili.

jedan covek moze mnogo toga da uradi.... ali mora imati podrsku. sam nista ne moze.
 
I na kraju se pojavljuje mužjak da malo prosvetli ograničene crno-bele umove.

Poenta nije u postojanju elemenata fažizma u državama koje na svetu postoje.
Kao što normalan čovek poseduje elemente koji se javljaju kod psihički poremećenih osoba samo u malim dozama, tako se može reći da u društvu koje ima human i afirmativan odnos prema pojedincima ima u sebi i elemnte fađizma ili bilo kojeg drugog poremećenog društva.
Postojanje elemenata bolesti u društvu, ne znači da je to društvo i bolesno. Tek kada dođe do prenaglašenosti pojedinih elmenata koji se kose sa relativno dobro uređenom i humanom društvu, to društvo postaje bolesno. A u zavisnosti od izraženosti tih elemenata, ljudi su našli izraze kojima kvalifikuju to poremećeno društvo.

Tako da pri kvalifikaciji nije bitno pronaći elemente koji bi upućivali na bolest i degradaciju, već se tek kvantifikacijom tih elemenata može govoriti o manje ili više poremećenom društvu kao i o njegovoj kvalifikaciji.

da ali socijalni fashizam nije bolest vec narodski lek, trava od koje se lece sve boljke. danas u demokratiji imas vise pogubljenih ljudi no sto si imao za vreme milosevica. osmeh ne mozes da vidis na ulici, svi su zombirani. znaci da sistem ne valja a onda 90tih je sistem kakav god bio, sa kakvim god podlim konotacijama gde je nacionalizam gurnut u prvi plan, gradjanin, tj predstavnik naroda, osetio neki yebeni ponos sto je deo necega sto se zove srbija.

osim ekstrema koji su placeni da rovare i dan danas pljujuci najsvetije institucije ove drzave od koje se hrane preko raznih fondova. to nema nigde.
 
da ali socijalni fashizam nije bolest vec narodski lek, trava od koje se lece sve boljke. danas u demokratiji imas vise pogubljenih ljudi no sto si imao za vreme milosevica. osmeh ne mozes da vidis na ulici, svi su zombirani. znaci da sistem ne valja a onda 90tih je sistem kakav god bio, sa kakvim god podlim konotacijama gde je nacionalizam gurnut u prvi plan, gradjanin, tj predstavnik naroda, osetio neki yebeni ponos sto je deo necega sto se zove srbija.

osim ekstrema koji su placeni da rovare i dan danas pljujuci najsvetije institucije ove drzave od koje se hrane preko raznih fondova. to nema nigde.
To je već stvar za analizu.
Na kraju nije ni bitno kako se sistem zove.
Ideal je da u najboljoj meri budu zadovoljene potrebe pojedinaca u nekom društvu, s tim da je to održivo stanje. Idealan model za sada ne postoji, a jedino merilo je, u kojoj su meri zadovoljene potrebe pojedinaca i ka čemu takvo društvo ide (odnosno, koliko je to održivo).
 
воли се свој народ, воли се своја држава ма колика била.
а што се тиче власти ево ти демократија па оно што је народ "тражио" то је и добио.

јес ти си паметан, а цео свет луд па цртају замишљене линије:mrgreen:
пушташ ли ти сваког да ти уђе у кућу, рецимо ево блејд и ја те посетимо да ти мало поотимамо тв, комп....а ти наравно немаш шта да се буниш јер та квадратура у којој ти живиш је уствари замишљена, него си ти нешто утриповао као и ови у катастру:hahaha:

Jel ako da mi neko ko je procitao pitanje #159 odgovori?
Hvala.
 
ti si realno nula.

i u ovakve gluposti možeš da veruješ zahvaljujući tome što ne živiš u recimo prištini. što znači da je ono što pričaš korelativno mikrosistemu i samim tim iluzorno. kao dete koje se plazi drugarima na igralištu dok ga mamica vodi za ruku.

i naravno da si slabiji kad se skupe navijači ali ko te od njih štiti? ko ti je 'mamica'? policija. država. znači iako si ti neki 'lav' dragoljube da nema kolektivnog verovatno bi te koristili kao njihovu kuju :lol:

državi da zahvališ dragoljube


no neka tebe, ti si ovim pokazao kolko si vredan ozbiljne rasprave (čuj lav, navijači klikeri... hbte :lol:), reći ću još jednom ono što sam već rekao - kolektivno je uslov za ispoljavanje individualnog. ako nema kolektiva dovoljno jakog da obezbedi integritet pojedinca onda nema ni ispoljavanja individualnog. znači da se proserava o... pa jebbemliga, bilo čemu u stvari, može tek kad te kolektiv uzme pod zaštitu.
eto recimo dragoljub misli da je jači od države ali to zato što mu se previše rasplamso unutrašnji život na konto realnog. sedi tako čovek bezbedan u svojoj sobi u mirnom kraju, štiti ga zakon, štiti ga policija, štiti ga država pa može za kompom da filozofira i ***** kako je najjači. dok recimo da mu se zalomilo da je u prištini sad bi umesto miša klikto na zatvarač tandžare iza zabarakadiranih vrata svojeg kućerka okruženog šiptarima.

misim... šta je poenta? pa poenta je da je lako laprdati o 'individualnom razvoju' i uzletima pojedinca u 'mislim samo na svoje dupe' vode kad iza tebe stoji čitava mašinerija kolektiva koja ti omogućava svako jebbeno pravo koje imaš. a za to treba jaka dtržava. a za jaku državu treba jaka nacionalna svest naroda. pogotovo ako živiš na balkanu.
Ne izmišljaj "kolektivno"! I iza mene "ne stoji" država jer ja sam svoja država! A vi koji smatrate da
ste manji od te države "kolektivne"-vi budite njeni šrafovi...Ja nisam imao komp i internet pa sam bio
to što sam i od mladosti su mogli da mi pljunu pod prozor...Svoj na svom! Država pravno lice,ja pravno lice...
Više puta sam bio u sporu s državom,jednom čak i napolju i svaki put dobio spor.
Te gluposti i fiksacije od reči "Otađbina","Domovina" i sl. me ne interesuju! ! !To je da bi se sirotinja raja-Slađane
držale u torovima i da ne bi silom prevrat činili kao dvehiljadite...Sad vas truje malo Vučić nadom da radi u vašu korist...
Koja naiva...A on,u stvari,dovođenjem "stranaca" sprečio izbore...
Nego,ja zdravo gledam tu situaciju:Država pravno lice,ja pravno lice-pred sudovima smo ravnopravni! Toliko
koliko imam pameti,a imam prijatelje koji su i ravnopravniji od tog pravnog lica...:cool:
Vas koji ste "pod zaštitom države" mi nešto nije ni žao,malo mi krivo zbog naivnosti jer se uzdate
u nekog ko vam isisava životne sokove...Ali,gledam ja radije moje poslove...:mrgreen:
Kad se Ustavom postavi država kao Patrija,kao Naša stvar kao Svetinja-e to bi moglo već nešto biti!
Ali -prvo da se dogovorimo šta hoćemo!
Prvo:Neću u EU -hoću da svako svoj posao isključivo(Švajcarska,Japan,Kanada,Danska...)
Drugo:gde ja okom-država skokom!
Treće-ša se dogovorimo
Četvrto:ša se dogovorimo...
I ni tad neću biti nacionalista već se zalagati za takvu zajednicu i držati vidno istaknutu zastavu i u
dvorištu i u ofisu!
 
Poslednja izmena:
Nisam razumeo da li ti kao autenticni srpski nacionalista volis
-svoj narod, ili sve drzavljane
-svoju zemlju, mislim na ono sto ti se lepi na opanke
-ili priznate granice, (to je ona zamisljena linija koju kad predjes tvoji pucaju u tebe)
-ili svoju zastavu, promenljivu svakih desetak godina
-ili svoju vladu (koju je bolje da ne komentarisem)
Jer ne mozes ih voleti istovremeno, oni su u medjusobnom sukobu koji ce se obavezno zavrsiti smrtnim ishodom.
Pogodi cijim.
Ne vole oni TOOO!:hahaha:
Možda onu nebesku Srbiju???:mrgreen:
Mislim da oni ustvari vole da su u čoporu,sakriveni u njega da se ne vide i td...Pa makar kakva da im ta,
izfiksirana -izmišljena država...
Jer kad pogledaš po planinama ,šumama reci-to nije Srbija! Čoveče-to su planine,šume,reke! To s ne jede!
(Kako rekao onaj indijanski poglavica generalu:planine nisu čovekove!)
Vlada Srbije-pravno lice,covi co.pravno lice i pedala!:lol:
 
Prošlo me to,ali imam neki krš od distorzije Ibanezov...Primio sam se
jer je i Jimi svirao Ibaneza pa mislio da ću svirati kao on...:mrgreen:Kerec...
Isto je to samo malo dručkije...
Trenutno klapske i suvo sviranje akustare Vošburnke...Mada ona i na struju radi...
Dva dana svirke na sinovoj svadbi...Povremeno,naravno-u intermecu...:cool:
 
Na početku Stari Major svojim prijateljima s farme govori o velikoj pobuni i o tome kako će postojati svijet bez ljudi. Životinje ga poslušaju i jedne noći napadnu Jonesa i preotmu farmu. Na vlast su došli Napoleon i Snowball. Uvode reforme za bolji život i donose sedam zapovijedi. Život je životinjama bio lijep i ugodan. No ljudi su došli i počeli se boriti protiv životinja i izgubili. Nakon nekoliko dana Snowball je potjeran s farme i Napoleon je preuzeo vlast. Život je od tada bio teži, a sedam zapovijedi je modificirano kako je svinjama odgovaralo, npr. "Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." Sve životinje osim svinja i Napoleonovih pasa morale su više raditi, dobivati manje hrane i neuživati u povlasticama. Jedne noći farma je pretvorena iz Životinjske u Vlastelinsku. Te noći također je došlo do svađe između svinja i ljudi i to je dokazalo da je Napoleon izdao životinje i samo htio veću vlast. "Nije se više znalo tko je svinja, a tko čovjek."
(Đ.Orvel "Životinjska farma")
 
„Humanost i pravednost su osnovni principi ispravnog upravljanja. Kada se vlast pravedno sprovodi, narod oseća bliskost sa svojim vođama i ne ustručava se da umre za njih.” - Sun Cu

Fasizam, nacizam i mnogi drugi -izmi ne poznaju ni humanost ni pravednost, nego samo snagu. Silu. Prisilu. Zato ne mogu potrajati.
Ali se mogu vracati svakih pola veka i praviti stetu sopstvenom narodu.


Ljudi ustupaju svoju slobodu, volju i zivot najjacem coporu, da bi od njega dobili zastitu.
Ko ih ugrozava pa im treba zastita?
Upravo taj copor.
 
Poslednja izmena:
„Humanost i pravednost su osnovni principi ispravnog upravljanja. Kada se vlast pravedno sprovodi, narod oseća bliskost sa svojim vođama i ne ustručava se da umre za njih.” - Sun Cu

Fasizam, nacizam i mnogi drugi -izmi ne poznaju ni humanost ni pravednost, nego samo snagu. Silu. Prisilu. Zato ne mogu potrajati.
Ali se mogu vracati svakih pola veka i praviti stetu sopstvenom narodu.

Kako Principe utereti u pravila, norme pona[anja, Zakon ?

Ja mislim da Fašizam daje previse normi I principa, valjda zato daje ekstra početne rezultate u devastiranom društvu, nažalost brzo sagori.

Fašizam je zamena za arhetipsku kaznu bogova.
Kada se ljudi zaborave, opuste u dekadenciji, hedonizmu, lenjosti, kretenizmu itd...tada dolaze heroji, polubogovi I bogovi da isprave situaciju greha I bluda.

:bye:
Ja I moje Jastvo
 
Ne izmišljaj "kolektivno"! I iza mene "ne stoji" država jer ja sam svoja država! A vi koji smatrate da
ste manji od te države "kolektivne"-vi budite njeni šrafovi...Ja nisam imao komp i internet pa sam bio
to što sam i od mladosti su mogli da mi pljunu pod prozor...Svoj na svom! Država pravno lice,ja pravno lice...
Više puta sam bio u sporu s državom,jednom čak i napolju i svaki put dobio spor.
Te gluposti i fiksacije od reči "Otađbina","Domovina" i sl. me ne interesuju! ! !To je da bi se sirotinja raja-Slađane
držale u torovima i da ne bi silom prevrat činili kao dvehiljadite...Sad vas truje malo Vučić nadom da radi u vašu korist...
Koja naiva...A on,u stvari,dovođenjem "stranaca" sprečio izbore...
Nego,ja zdravo gledam tu situaciju:Država pravno lice,ja pravno lice-pred sudovima smo ravnopravni! Toliko
koliko imam pameti,a imam prijatelje koji su i ravnopravniji od tog pravnog lica...:cool:
Vas koji ste "pod zaštitom države" mi nešto nije ni žao,malo mi krivo zbog naivnosti jer se uzdate
u nekog ko vam isisava životne sokove...Ali,gledam ja radije moje poslove...:mrgreen:
Kad se Ustavom postavi država kao Patrija,kao Naša stvar kao Svetinja-e to bi moglo već nešto biti!
Ali -prvo da se dogovorimo šta hoćemo!
Prvo:Neću u EU -hoću da svako svoj posao isključivo(Švajcarska,Japan,Kanada,Danska...)
Drugo:gde ja okom-država skokom!
Treće-ša se dogovorimo
Četvrto:ša se dogovorimo...
I ni tad neću biti nacionalista već se zalagati za takvu zajednicu i držati vidno istaknutu zastavu i u
dvorištu i u ofisu!

Iako govoriš o uzdizanju (neo)liberalizma i neke nadslobode, malo razumeš vezu (zakačku) da ti je potrebna infrastruktura po kojoj bi ostvarivao svoj nadindividualizam. Infrastruktura pripada Ur-fašizmu, bilo da je fizička, duhovna
U osnovi ne razumeš (nemaš osećaja) da se (pre)velika prava u društvu ostvaraju (pre)velikim obavezama (tasom), što (neo)liberalisti ne mogu psihofizički podneti. To je kolektivna žrtva, koju slobodnjak izbegava, eskivira I akumulira iz tuđih energija I krađom kolektivnih izvorišta. Iz tog razloga postoje tajkunski tyv.pametnjakovići (domaći+strani) koji su ispraznili ovu zemlju, koristeći zajedničku I opštu infrastrukturu dobara bilo fizičku, bilo duhovnu. Pošteni, koji imaju oećaja za kolektivno su čiste budale. Zamenom reči, pojmova I shvatanja, zadržavajući suštinu Neoliberalima modernim robovlasnicima su potrebni moderni robovi da bi ostvarili svoj unutrašnji utisak I potrebu, pravdajući se kako su zatucanošću robova. Oni eksploatatorsski ekstremisti to zovu preduzetnost iliti bizmis.

Tada dolazi do manifestacije ur-fašizma ili do njegove predstave.

Glavna izigranost (neki bi rekli glupog) naroda kada se neoliberalizam I neofašizam udruže kao dve neshvatljive krajnosti.
Plač majke božije - rastrojstvo arhetipskog bića
(ekstremni primer SAD+IZRAEL protiv Sirije ???)

---
Pri svemu gore napisanom nisam mislio na tebe - ti imaš meru (bar se nadam) u preduzetništvu I moralu ;)
poz
 
Poslednja izmena:
SAD+IZRAEL protiv Sirije nije samo ekonomska povezanost. Lova. Kao kada hijene koje se ne vole zajedno komadaju plen.

Njihov Ur-fa[iyam je pre[ao granicu suštine fizičkog i duhovnog. Njihova tyv.simbioza je ušla u fazu ezoterizma. (kao i hitlerov fašizam sa puno fantazmagorizma, bajanja i tehnoloških čarlama)
Duhovno i netvarno, tvori tvarno, nevidljivi svet koji gradi, održava i nadgrađuje stvarnio svet (nevidljivo drži vidljivo - heraklit strašni), međutim ezoterija je opasna inverzija sa oštećujućom involucijom duhovnog. Politička Ezoterija, kao svaka ezoterija na duže staze strahovito i bolno troši fizički svet.

Da li će se potrošiti ceo Zapadni Svet da bi se sagradio ponovo Solomonov Hram Izraelu je distopija svetskog kalibra.

---
Ja Revolucionar
 
Ne izmišljaj "kolektivno"! I iza mene "ne stoji" država jer ja sam svoja država! A vi koji smatrate da
ste manji od te države "kolektivne"-vi budite njeni šrafovi...Ja nisam imao komp i internet pa sam bio
to što sam i od mladosti su mogli da mi pljunu pod prozor...Svoj na svom! Država pravno lice,ja pravno lice...
Više puta sam bio u sporu s državom,jednom čak i napolju i svaki put dobio spor.
Te gluposti i fiksacije od reči "Otađbina","Domovina" i sl. me ne interesuju! ! !To je da bi se sirotinja raja-Slađane
držale u torovima i da ne bi silom prevrat činili kao dvehiljadite...Sad vas truje malo Vučić nadom da radi u vašu korist...
Koja naiva...A on,u stvari,dovođenjem "stranaca" sprečio izbore...
Nego,ja zdravo gledam tu situaciju:Država pravno lice,ja pravno lice-pred sudovima smo ravnopravni! Toliko
koliko imam pameti,a imam prijatelje koji su i ravnopravniji od tog pravnog lica...:cool:
Vas koji ste "pod zaštitom države" mi nešto nije ni žao,malo mi krivo zbog naivnosti jer se uzdate
u nekog ko vam isisava životne sokove...Ali,gledam ja radije moje poslove...:mrgreen:
Kad se Ustavom postavi država kao Patrija,kao Naša stvar kao Svetinja-e to bi moglo već nešto biti!
Ali -prvo da se dogovorimo šta hoćemo!
Prvo:Neću u EU -hoću da svako svoj posao isključivo(Švajcarska,Japan,Kanada,Danska...)
Drugo:gde ja okom-država skokom!
Treće-ša se dogovorimo
Četvrto:ša se dogovorimo...
I ni tad neću biti nacionalista već se zalagati za takvu zajednicu i držati vidno istaknutu zastavu i u
dvorištu i u ofisu!

sve si pobrko jer si rasto u komunizmu....niko ne pricha o tome da drzava nama nesto da vec da mi kao pojedinci doprinosimo funkcionisanju drzave znachi gloop primer ja vidim neko ti obija gajbu?sta da kazem a pa da on je drzava za sebe mislim sto da zovem policiju on ce sam kao pravno lice sve to da reshi?:hahaha:
niko ne pricha da drzava ima sva prava i da ugrozava neka prava pojedinca....ali bato uz pravo uvek ide i obaveza...ko ne postuje obavezu gubi pravo....sve to moz lepo se dovede u red samo treba politichka volja....eu nam ne bi uopste ni bila potrebna da smo mi organizovani i da zelimo da sredimo stvari u svojoj kuci ovako dodje bata udari ti packu pa ti kazes jao jeste u pravu si treba....i onda ona nemacka stara mu dodje ko tacna srbin je dobar sluga ali los gospodar.....zato sto je svako tako pametan kao ti sa svojom zastavom i svojom zastavom i sa svojom krunom na glavi koja jes da je ko naprstak al vazno da je kruna..:lol:..nama veci neprijatelj od nas samih ne treba....zato bato da se uvede red rad i disciplina i profesionalizam..a ne svako se u sve razume ..a u sustini nema pojma nista......
 

Back
Top