Quantcast

Ur-fašizam - U.Eko

fašista

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
153
licemerja?
medju svojima?
ko su "svoji"? ko ih je usvojio i zasto? kome trebaju i kome sluze?

Intelektualac ne bi smeo da mase parolama.
omasio si temu ova nije o licemerju :hahaha:

- - - - - - - - - -

svi su gadni, samo sam ja nesto posebno. uvek su drugi, tamo neki....nikada mi. :lol:
zlozika je moja naslednica na krsti :)

samo kad umrem al' do tad ima da cuti kad joj dreknem :hahaha:

fašista

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
153
U vecini ste.
To je jedan od najvaznijih preduslova za razvoj fasizma.

kristal... kao kristalna noc.
krsitalna noc je bila kako bih se izrazio.... pozivanje na nibelunge... paljenje rajshtaga takodje... ne znam da li znas da su hitlerova dela a posebno balokova slika tiranije hitler omiljeno stivo svih ali svih politicara...oni se njemu dive, svi do jednog iz svih sistema iz svih stranaka...ne mislim na srbiju. hitler je bio velika misterija, mozda najveca po meni...

hakim bej

Elita
Poruka
15.949
krsitalna noc je bila kako bih se izrazio.... pozivanje na nibelunge... paljenje rajshtaga takodje... ne znam da li znas da su hitlerova dela a posebno balokova slika tiranije hitler omiljeno stivo svih ali svih politicara...oni se njemu dive, svi do jednog iz svih sistema iz svih stranaka...ne mislim na srbiju. hitler je bio velika misterija, mozda najveca po meni...
Blago njima.
Od kakvog je znacaja kome se politicari dive?
Neronu, Brutu i Hitleru. Pomalo Cercilu.
Politicar je pre svega makijavelista.
Smrad, jelte. Bez izgleda da ikada ponovo postane covek.
Al nije tema.

fašista

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
153
Blago njima.
Od kakvog je znacaja kome se politicari dive?
Neronu, Brutu i Hitleru. Pomalo Cercilu.
Politicar je pre svega makijavelista.
Smrad, jelte. Bez izgleda da ikada ponovo postane covek.
Al nije tema.
kako nije tema? pa tema je fashizam? ko uvodi fashizam u drzavu ako ne politichari ili politichar koji ima viziju jelte :lol:

ili vi mislite ono pezhorativno da opljunete kao srbi su kolektivno svi fashisti, jer su svi pravoslavci a svetosavlje je jedan fashistichki postulat koji sluzhi za osvajachke namere srbochetnika spram nevinih i iskrenih mudza, ustasha, ili arbanasa :hahaha:

hakim bej

Elita
Poruka
15.949
Opet se ti hvatas za svetosavlje? Al ne umes da ga definises.

Za uvodjenje fasizma u drzavu nisu potrebni politicari ni vizija, nego novac i vreme.
Ko ima ta dva moze se upustiti u gradjenje.

A ovo za vi iskrene mudze, arbanase i ustase nisam ponajbolje razumeo.

fašista

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
153
Opet se ti hvatas za svetosavlje? Al ne umes da ga definises.

Za uvodjenje fasizma u drzavu nisu potrebni politicari ni vizija, nego novac i vreme.
Ko ima ta dva moze se upustiti u gradjenje.

A ovo za vi iskrene mudze, arbanase i ustase nisam ponajbolje razumeo.
da znas kako izgleda budzet drzave gde i na sta daju pare shvatio bi da sa pravilnom raspodelom niko ne bi bio gladan i da narodne kuhinje mogu da narane sve koji nemaju da jedu... a ostalo bi i za besplatne udzbenike za svu decu iz osnovnih kao i za promociju drzave na najbolji nacin putem kulture i tradicije.... ali to se ne sme jer je tako receno da se ne sme... a zasto ne sme, ne sme zato sto ovu teritoriju ne sme da kontrolise niko iz srbije.

dok ne dodje covek iz naroda sa belegom na celu koji ce sici sa traktora i svima yebati mater. a onda ce biti kasno za preporod vec ce biti oma kristalna noc. a na tome se i radi.

hakim bej

Elita
Poruka
15.949
da znas kako izgleda budzet drzave gde i na sta daju pare shvatio bi da sa pravilnom raspodelom niko ne bi bio gladan i da narodne kuhinje mogu da narane sve koji nemaju da jedu... a ostalo bi i za besplatne udzbenike za svu decu iz osnovnih kao i za promociju drzave na najbolji nacin putem kulture i tradicije.... ali to se ne sme jer je tako receno da se ne sme... a zasto ne sme, ne sme zato sto ovu teritoriju ne sme da kontrolise niko iz srbije.

dok ne dodje covek iz naroda sa belegom na celu koji ce sici sa traktora i svima yebati mater. a onda ce biti kasno za preporod vec ce biti oma kristalna noc. a na tome se i radi.
To mi reci. Znaci komunizam, ovog puta pravi, ne sa uvoznim Titom nego sa originalnim, srpskim, sa pravim belegom ispod sajkace.
Za vreme titove vladavine nije bilo nezaposlenih, nije bilo gladnih i nije bilo prosjaka. Bilo je pritvorenih i zatvorenih, ali je to bila cena.
Tada je postojala "pravilna raspodela" iz tvoje prve recenice. Da li je to bio oblik fasizma, ili si ti u stvari iskreni komunista?

Dragoljub69

Buduća legenda
Banovan
Poruka
26.814
Kakite vas dvojica...Ni F niste od fašiste,nego isključivo pametnjakovići koji
prevrču jednu temu i glumataju neke tamo...:mrgreen:
Ustvari vam duša mekana ko pamuk i dali bi prijatelju pola gladnog parčeta hleba svog...
Posebno Neo s Jošuinim altruizmom...:lol:
Nego sad je moda da se kao čita taj majn kampf i U.Eko jer to je mejnstrim...
I u dubini duše svi zgroženi zarazom koju redovno izazove neki idijot šepurenjem na
otvorenoj sceni oratorskom virtuoznošću koja se inače uči!Samo je manji deo talenta
u igri kao uostalom u svakoj estradnoj majmunariji...
Potajna zavist i želja da se osvoje duše publikuma tinja u svakom kompleksašu...Čak
ne mora biti ni kompleksaš,nego željan divljenja ženskaća...One vriske i cike...:lol:
Palite se vi momci na tu popularnost...:mrgreen:
A to da sam ja lukavi ješa? Vodite računa kad me sretnete u rl-levatim i šišam odreda...:hahaha::rotf:

Dragoljub69

Buduća legenda
Banovan
Poruka
26.814
Lično mislim da će i Vučić biti ubrzo provaljen i da će široke narodne mase shvatiti
da je glumac i to ne baš sjajan...Ustvari,nadajmo se da sam u pravu...
Jer,pod maskom čvršče primene zakona i "pravne države" (kakva je to "nepravna"?:mrgreen:)
nastupa ...ŠTA?

hakim bej

Elita
Poruka
15.949
nastupa ...ŠTA?

Cvrsca primena zakona je nemoguca.
-Potrebno je da zakonodavac izmeni prvu tacku zakona i njome definise cilj koji se tim zakonom dostize. Nema cilja? Ajde da ne talasamo nego da mlatimo pare.
-Zatim treba da dopise da je zakon obavezujuc za sve gradjane. Ovo je veoma vazna stvar.
-Posle toga treba da definise: Ko, Kako, Cime, Koliko, Gde i Kada. Za pocetak je dovoljno da znamo Ko sprovodi zakon.
-Kada taj Ko ne uradi svoju ustavom definisanu obavezu, treba Kako? -lako. U aps na neodredjeno.

Danas ustav krse oni koji su ga pisali. Ne izvrsavaju ga oni koji su prihvatili obavezu. Ovde celu drzavu trba u aps.

(kad bolje razmislim, to je ucinjeno, svi smo u zatvoru a u zatvoru nema zakona, nego vladaju zatvorska pravila.)
al nigde kljuca. nekome odgovara da kljuc ostane sakriven. nekome ko je ovde faca.

Poslednja izmena:

Чика Веља

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
422
Nisam razumeo da li ti kao autenticni srpski nacionalista volis
-svoj narod, ili sve drzavljane
-svoju zemlju, mislim na ono sto ti se lepi na opanke
-ili priznate granice, (to je ona zamisljena linija koju kad predjes tvoji pucaju u tebe)
-ili svoju zastavu, promenljivu svakih desetak godina
-ili svoju vladu (koju je bolje da ne komentarisem)
Jer ne mozes ih voleti istovremeno, oni su u medjusobnom sukobu koji ce se obavezno zavrsiti smrtnim ishodom.
Pogodi cijim.
воли се свој народ, воли се своја држава ма колика била.
а што се тиче власти ево ти демократија па оно што је народ "тражио" то је и добио.

јес ти си паметан, а цео свет луд па цртају замишљене линије:mrgreen:
пушташ ли ти сваког да ти уђе у кућу, рецимо ево блејд и ја те посетимо да ти мало поотимамо тв, комп....а ти наравно немаш шта да се буниш јер та квадратура у којој ти живиш је уствари замишљена, него си ти нешто утриповао као и ови у катастру:hahaha:

TheBladeOfThe Light

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.785
воли се свој народ, воли се своја држава ма колика била.
а што се тиче власти ево ти демократија па оно што је народ "тражио" то је и добио.

јес ти си паметан, а цео свет луд па цртају замишљене линије:mrgreen:
пушташ ли ти сваког да ти уђе у кућу, рецимо ево блејд и ја те посетимо да ти мало поотимамо тв, комп....а ти наравно немаш шта да се буниш јер та квадратура у којој ти живиш је уствари замишљена, него си ти нешто утриповао као и ови у катастру:hahaha:
svi su ljudi bre u tripu a on je izaso iz matrixa ko neo.......:hahaha:

fašista

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
153
Ustvari vam duša mekana ko pamuk i dali bi prijatelju pola gladnog parčeta hleba svog...
I u dubini duše svi zgroženi zarazom koju redovno izazove neki idijot šepurenjem na
otvorenoj sceni oratorskom virtuoznošću koja se inače uči!Samo je manji deo talenta
Potajna zavist i želja da se osvoje duše publikuma tinja u svakom kompleksašu...Čak
ne mora biti ni kompleksaš,nego željan divljenja ženskaća...One vriske i cike...:lol:
A to da sam ja lukavi ješa? Vodite računa kad me sretnete u rl-levatim i šišam odreda...:hahaha::rotf:
a dis ti vido da sam ja reko da sam fasista .. hakim se fasizma uzasava... ovo nije cak ni jesovanska lukavost sa prebacivanjem lopte u dvoriste podsvesti.... a sto da ne dam ne prijatelju no bilo kome ko zatrazi a imam za bacanje? nacional socijalizam, fasizam ili pripadnost onom ili ovom narodu nema veze.. danas isao nesto da zavrsim i idem njegosevom kad ispred onog ofucanog hotela park staje autobus i izlaze neki kosarkasi valjda zadra jer im tako pise na dresovima.... u susret meni ide lik sasvim pristojan, vidi se da ima stila, nije navijac, dileja, budala ili neki zaludjenik... pogleda autobus i procedi kroz zube pichka vama materina ustashka...a ja mu doda jashta brate....

tako pocinje u narodu, a kasnije ideja nacionalnog spasa se izvitoperi preko nezadovoljnih u nesto sasvim deseto... jevrejke idu u vojsku, kolko vec dugo? jel to normalno? idu sa osmehom, ne idu na prisilu i tamo imaju indoktrinaciju pored one iz porodice kako treba tamaniti male palestince... ako to nije fasizam u nacrnjem obliku, stvaranje militantne nacije gde ce uskoro valjda i decu iz skala da vode u vojsku onda ne znam sta je... a svet je na tu vrstu fasizma slep i nem, samo zato jer jevrejski lobiji slizano pomazu druge jevreje koji imaju moc odluke po takvim pitanjima.

jevreji su unazadili covecanstvo svesno pustajuci duhove iz boce sa ciljem globalne destabilizacije...lekar koji je objavio da homoseksualizam nije bolest je jedan od njih... vi, jevreji kao i ameri samo mozete da zivite i egzistirate ako se nekom drugom pusta krv. mi srbi ne, mi dajemo svoju da bi imali satisfakciju da branimo ono u nama sto su nam drugi oteli....

a to su nebo i zemlja...zato nas fasizam ako se i javi bice jachi no bilo koji drugi na svetu i niko nece smeti ni popreko da nas pogleda. zato se i sve ovo desava jos od 1945 naovamo jer nekome to nije u interesu

Poslednja izmena:

TheBladeOfThe Light

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.785
pazi samo da se ne sapletes na bini.....al ako ti rastavim suflera na sastavne delove moz samo da spusti zavesa i zatvori to pozoriste.....:hahaha:

Transcendental

Buduća legenda
Poruka
29.336
tis debil.. ma ne, tis debil vredan za dva debila...ustvari kad malko bolje promislim nisi ti samo debil... tis' debil provokator i bolesni majmun koji mora da drka na simbole drzave koju organski mrzi i u pricu o duhovnom preporodu gde fashizam svake drzave ima najvazniju socijalnu i prosvetiteljsku ulogu uguravas simbole nase drzave i po njoj bacas trulu spermu.

ali deja vu na pdf-u filozofija... nisi ni prvi a ni poslednji...neko misli da je to provokacija ja mislim da je to satanizam a samo satanista moze da ne sankcionise ove bedne izlive
Bolje da budem bolesni majmun i provokator nego lik koji leči sopstvene komplekse kroz fašizam. Ja ne mrzim državu, ja sam prema državi emocionalno indiferentan. Kritikujem ovu državu, našu državu, jer upravo ide protiv kolektivnog interesa, što se može i videti u mojim postovima na pdf politika. Ovo što vi pričate ovde nije ni na jedan način prosvetiteljsko niti socijalno orijentisano već je jedan oblik ekstremizma, što i odlikuje fašizam kao ideologiju.

Rayela

Buduća legenda
Poruka
44.436
Bolje da budem bolesni majmun i provokator nego lik koji leči sopstvene komplekse kroz fašizam. Ja ne mrzim državu, ja sam prema državi emocionalno indiferentan. Kritikujem ovu državu, našu državu, jer upravo ide protiv kolektivnog interesa, što se može i videti u mojim postovima na pdf politika. Ovo što vi pričate ovde nije ni na jedan način prosvetiteljsko niti socijalno orijentisano već je jedan oblik ekstremizma, što i odlikuje fašizam kao ideologiju.
Pa onda nisi normalan. Svoju drzavu moras da volis, da se osmehujes i kada te
maloumni sistem , a i komsije, poslodavci, kolege yebu
gde i kako stignu. Tvoja briga moraju da budu Jevrejke koje idu u vojsku
( znaci drzavljani Izraela) i naravno ustase iz Zadra.:zcepanje:

gost 246390

Buduća legenda
Poruka
38.486
Ja sam nacija! U toj naciji nema množine!
Istina,slabiji sam kad se skupe "navijači",kad čopor divljih pasa napadne lava,ali...
Upoznao sam sve čopore i znam da ih se klonim,čak i od države da se distanciram...
E sad...Ja nisam lav i pangla pa da se borim na otvorenom s čoporom...Oko mene su
zamke za međede u koje upadaju i sitnije zverke...
Koja zverka upadne-moja je...:mrgreen: Mada sam milosrdan-može mi se,a i nema nekog zla
u meni...Kako upecam te kedere-tako ih puštam...One najveće ribe me ne love-nisam keder-
zapeo bih im u grlu!!!
To je to Tension!
A ovi jadni (s malim pišama i malim ko Pinoče,Napoleon...) iiišššš!:mrgreen:Da čika klikere pa na klikeranje...:hahaha:

ti si realno nula.

i u ovakve gluposti možeš da veruješ zahvaljujući tome što ne živiš u recimo prištini. što znači da je ono što pričaš korelativno mikrosistemu i samim tim iluzorno. kao dete koje se plazi drugarima na igralištu dok ga mamica vodi za ruku.

i naravno da si slabiji kad se skupe navijači ali ko te od njih štiti? ko ti je 'mamica'? policija. država. znači iako si ti neki 'lav' dragoljube da nema kolektivnog verovatno bi te koristili kao njihovu kuju :lol:

državi da zahvališ dragoljube

no neka tebe, ti si ovim pokazao kolko si vredan ozbiljne rasprave (čuj lav, navijači klikeri... hbte :lol:), reći ću još jednom ono što sam već rekao - kolektivno je uslov za ispoljavanje individualnog. ako nema kolektiva dovoljno jakog da obezbedi integritet pojedinca onda nema ni ispoljavanja individualnog. znači da se proserava o... pa jebbemliga, bilo čemu u stvari, može tek kad te kolektiv uzme pod zaštitu.
eto recimo dragoljub misli da je jači od države ali to zato što mu se previše rasplamso unutrašnji život na konto realnog. sedi tako čovek bezbedan u svojoj sobi u mirnom kraju, štiti ga zakon, štiti ga policija, štiti ga država pa može za kompom da filozofira i ***** kako je najjači. dok recimo da mu se zalomilo da je u prištini sad bi umesto miša klikto na zatvarač tandžare iza zabarakadiranih vrata svojeg kućerka okruženog šiptarima.

misim... šta je poenta? pa poenta je da je lako laprdati o 'individualnom razvoju' i uzletima pojedinca u 'mislim samo na svoje dupe' vode kad iza tebe stoji čitava mašinerija kolektiva koja ti omogućava svako jebbeno pravo koje imaš. a za to treba jaka dtržava. a za jaku državu treba jaka nacionalna svest naroda. pogotovo ako živiš na balkanu.

Чика Веља

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
422
ако си осећајно равнодушан према држави зашто је критикујеш:dontunderstand:

gost 246390

Buduća legenda
Poruka
38.486
i uopšte, primećujem da se ovde razmišlja u krajnostima, ne znam što se naveliko tripuje da jedno isključuje drugo... da li znači da ja, ako imam razumevanje za svet oko sebe i kako on funkcioniše, kao i za kretanja na makroplanu (velika riba jede malu, ako se sam ne odbraniš niko te neće braniti), i ne zanosim se iluzijama o svetskoj pravdi, te na kraju sve to pretočim u zdravu dozu patriotizma, jel to znači da to mene momentalno diskvalifikuje za neke više ravni svesti ili kako? :lol: automatski me podjarmljuje nekako? :lol: ono, moram na radnu akciju? :lol: .... pošto nekako mi se čini, a biće da sam u pravu, da su oni koji sve to ne vide uskraćeni za neki nivo svesti :lol: