Upropastio sam komodu, pomagajte!

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.748
Nije komoda nego stočić, ali ista stvar.

Spustio sam, i to ne jednom, šolju sa vrućim čajem na stočić i ostao je beli krug koji nikako ne mogu da skinem. Probao sam ono ulje za glancanje drveta ali ništa se nije skinulo.

Šta da radim?

Evo slike

20220124_165956_resized.jpg

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
12.946
Nije komoda nego stočić, ali ista stvar.

Spustio sam, i to ne jednom, šolju sa vrućim čajem na stočić i ostao je beli krug koji nikako ne mogu da skinem. Probao sam ono ulje za glancanje drveta ali ništa se nije skinulo.

Šta da radim?

Evo slike

Pogledajte prilog 1091255
Los ti je lak ,dvokomponentni za podove sa njim da predjes ,to je neunistivo …ne vidim kako bi to mogao da sredis ,neko ulje ,pa to bi bilo privremeno resenje ,zamaskirao bi samo …a uvek bi morao da se cimas e ne smem da stavim vruce ,ne smem ovo …
Ovaj je proveren ,kod mene sam radio i dan danas kao nov

1E94005A-7E30-45AC-AE6D-D4221622538A.jpeg

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.748

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
25.885
e.
neću da prefarbam, svidja mi se orininalna boja (nije lepo ispala na slici).
Valjda ima nešto da to skinem?
е
нећу да ти кажем!
Нашалио сам се наравно на рачун твоје ,,e.neću da prefarbam'',... Лепо консултуј столара шта треба да у радиш (или мајстор да уради) и тако поступи. Овде на Форуму, сигурно ћеш добито сијасет ,,добрих'' савета па ако примениш бар један, још више ћеш упропастити сточић. Зато, правац - столар.

Mr No

Buduća legenda
Poruka
46.420
е
нећу да ти кажем!
Нашалио сам се наравно на рачун твоје ,,e.neću da prefarbam'',... Лепо консултуј столара шта треба да у радиш (или мајстор да уради) и тако поступи. Овде на Форуму, сигурно ћеш добито сијасет ,,добрих'' савета па ако примениш бар један, још више ћеш упропастити сточић. Зато, правац - столар.
Danas i nije lako naci dobrog stolara, sa znanjem i iskustvom u radu sa drvetom. Mahom svi rade sa oplemenjenom ivericom i slicnim materijalima.

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.748
... Овде на Форуму, сигурно ћеш добито сијасет ,,добрих'' савета па ако примениш бар један, још више ћеш упропастити сточић. Зато, правац - столар.
računam da je neko već imao iskustva da tim i pronašao rešenje

Neno

Veoma poznat
Moderator
Poruka
13.640
Наводно топла чаша отвори поре на премазу и влага се увуче унутра.
Сад треба феном или пеглом да загреваш лагано и крпом упијаш влагу.

Postupak sa peglom ide ovako.. staviti komad pamučne krpe na oštećenu mrlju. Zagrijanu peglu uključiti da ispušta paru, staviti na pamučnu krpu i držati 1 minutu.. ukloniti vlagu i po potrebi ponoviti postupak. Ako uspije posle premazati sa mineralnim uljem.

jolemisa

Elita
Poruka
18.895
e.
neću da prefarbam, svidja mi se orininalna boja (nije lepo ispala na slici).
Valjda ima nešto da to skinem?
Moraces slajfericom da izsmirglas celu povrsinu,pa ako ne ostane ista boja,kupi sadolin te boje,premazi,pa kada se dobro osusi premazi bezbojnim lakom.Ubuduce,kada stavljas solju sa vrucim cajem navikni se ili na tacnu,ili na neki poturac.Nema drugog spasa.

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.748
Moraces slajfericom da izsmirglas celu povrsinu,pa ako ne ostane ista boja,kupi sadolin te boje,premazi,pa kada se dobro osusi premazi bezbojnim lakom.Ubuduce,kada stavljas solju sa vrucim cajem navikni se ili na tacnu,ili na neki poturac.Nema drugog spasa.
čitam da je to zato što je lak mnogo tanak. kada bi bio deblji sloj, to se ne bi dešavalo. Sad jedino da dobro izglancam pa da premažem nekoliko puta bezbojnim lakom?

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
12.946
Nije tacno ,samo kvalitetniji lak mozes da stavljas sta hoces .

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.