Upravljanje IP kamerom sa udaljene mreze

IP kameru prijavio sam na svojoj mrezi i imam nadzor nad njom, ali mi je potrebno da mogu imati sliku i na drugoj udaljenoj mrezi. Posto sam slab sa mrezema, potreban mi je savjet i slikovito upustvo kako da dobijem kontrolu nad kamerom sa druge mreze. Unaprijed se zahvaljujem.
A mreže su povezane preko interneta? Nije tako jednostavno jer to treba da ide preko DNS-servera ili sličnog koji vodi računa o promeni i dojavi kada ti ISP provajder promeni IP-adresu tvoje opreme....
 
Da ti skratim muke.
Moras da kupis staticku ip adresu, to je 500 dinara mesecno okvirno. Odes posle i napravis na nekom dns-u pokazatelj na tvoju staticku, spoljnu adresu i onda port forwardujes na ruteru ka tvojim kamerama za odredjen port.
Instaliras app na komp ili fon, pustis neke portove ako treba na firewallu, instaliras app od kamera i gledas.
 
kako moze 3rd part server da ti dinamicku IP adresu zameni sa statickom kad ti IP adresu dodeljuje tvoj ISP?

staticka IP adresa se dokupljuje i nju dodeljuje tvoj provajder..ne mozes dinamicku IP adresu konvertovati u staticku.
Mozda je mislio na ddns uslugu, kojih imas besplatnih. Radi se o tome da kako ti provajder promeni adresu
tako dojavis ddns servisu novu adresu i onda neko preko domena moze da te nadje.
Primer je moj domen maxa.twilightparadox.com koji je hostovan na freedns. Fora je sto za neke
servise moze ruter tu dojavu da radi, ali nikakav problem da pokreces skriptu na 10 minuta :P
 
Mozda je mislio na ddns uslugu, kojih imas besplatnih. Radi se o tome da kako ti provajder promeni adresu
tako dojavis ddns servisu novu adresu i onda neko preko domena moze da te nadje.
Primer je moj domen maxa.twilightparadox.com koji je hostovan na freedns. Fora je sto za neke
servise moze ruter tu dojavu da radi, ali nikakav problem da pokreces skriptu na 10 minuta :P
to je druga stvar..to nije staticka IP adresa/

ma relno..bolje je zakupiti staticku ip adresu ako imas potrebe da dizes server nego da se zezas
 
to je druga stvar..to nije staticka IP adresa/

ma relno..bolje je zakupiti staticku ip adresu ako imas potrebe da dizes server nego da se zezas
Zaboravio sam da kazem da ovo ima smisla ako neko ima javnu dinamicku adresu. Ako je iza CG-NAT-a
sve pada u vodu jer nista spolja tu ne moze da pristupi, a tada je jedina mogucnost zakup ip adrese ;)
 
Zaboravio sam da kazem da ovo ima smisla ako neko ima javnu dinamicku adresu. Ako je iza CG-NAT-a
sve pada u vodu jer nista spolja tu ne moze da pristupi, a tada je jedina mogucnost zakup ip adrese ;)
Zli jezici bi rekli da je dinamička IP-adresa izmišljena da se raja može EKSTRA derati preko tzv. statičkih adresa! Nacrtano za mentalno uskraćene: kao da si dobio DINAMIČKI telefonski broj kojega ti svako malo menjaju!? :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
 
Zli jezici bi rekli da je dinamička IP-adresa izmišljena da se raja može EKSTRA derati preko tzv. statičkih adresa! Nacrtano za mentalno uskraćene: kao da si dobio DINAMIČKI telefonski broj kojega ti svako malo menjaju!? :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
pa nije bas tako..a i realno da krenem po tvojoj teoriji..vecini korisnika ne treba staticka ip adresa :)
 
Zli jezici bi rekli da je dinamička IP-adresa izmišljena da se raja može EKSTRA derati preko tzv. statičkih adresa! Nacrtano za mentalno uskraćene: kao da si dobio DINAMIČKI telefonski broj kojega ti svako malo menjaju!? :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
Ma dinamicka adresa je OK, zato sto spolja mozes pristupiti svojoj mrezi, ono sto nije OK je to da jednu IP adresu delis jos sa
n korisnika pa ne mozes da pristupis svojoj mrezi zbog toga....
 
to je druga stvar..to nije staticka IP adresa/

ma relno..bolje je zakupiti staticku ip adresu ako imas potrebe da dizes server nego da se zezas
znas ti kolko ima servera na dyndns koji to rade da bi pustali skremblovani iptv... pola uslovno receno "hakera" svi rade tako....normalno da je staticka najbolja ali uvek moze da se zaobidje, ali nije pouzdano uvek, a jos manje elegantno kao kad ti provajder da pravu...al hbg...
 
Ma dinamicka adresa je OK, zato sto spolja mozes pristupiti svojoj mrezi, ono sto nije OK je to da jednu IP adresu delis jos sa
n korisnika pa ne mozes da pristupis svojoj mrezi zbog toga....
pa ima i varijanta... napravis svojuju internu mrezu ispod provajderove kao wifi sharing i stavis odasiljac od 10 soma evra koji ima domet 50 km...jes da ce pubovi da ti dodju tek tako na kafu, ali moze hbg :lol:
 
?? Zar ja ne mogu od komšije preko interneta da pristupim svom ruteru/makini ako znam IP-adresu?
Ne, ako je to NAT-ovana adresa. Network address translation maskira vise adresa pod jednu. Zbog toga
ne postoji jednoznacna informacija koja bi odredila kom hostu/ruteru hoces da pristupis. Otuda ono port
forvardovanje na lokalnom ruteru.
 
Hvala svima za pomoc oko mreze.Minogi koji su naveli probleme i kupovine staticke adrese Malo je to nevjerovatno a iz razloga sto su u mom stubistu instalirane kamere koje imaju kontrolu na mobitelu bili gdje se nalazio. Firma koja je to radila samo je intalirala svoj ruter, od najblizeg stanara uzeli mrezu i uvezala kamere. Trazili su od komsije samo pasword njegovog interneta.Postavili su i snimac koji mogu vracati unazad sedam dana. Da sam tad imao ovu svoju IP kameru, kad su postavljali kamere u stubistu, trazio bih ih da mi pomognu oko moje mreze i pristupa njoj sa udaljenosti.Na koji nacin su to oni uradili, ja to sad ne znam ali je, mislim, bilo jednostavno.
 
Da sam tad imao ovu svoju IP kameru, kad su postavljali kamere u stubistu, trazio bih ih da mi pomognu oko moje mreze i pristupa njoj sa udaljenosti.Na koji nacin su to oni uradili, ja to sad ne znam ali je, mislim, bilo jednostavno.
ne bi mogli da ti pomognu, osim da je ubace u njihovu mrezu i onda bi svi stanari zgrade imali pristup i tvojoj kameri
 

Back
Top