Upozorenje 2. Koronarna vremena.

Screenshot_118.png



Više znanja - ne može da škodi...


:think:
 
Poslednja izmena:
Opet ovi,nisu valjda oni gazde i ovde,džabe onda sve tvoje nauke...Iskreno se nadam da nije tako,al da nas jesu uzjašili to je nesumnjivo:(...ali jašu nas i naši,a ko bolje jaše ne bih znao kasti:think:

Ako neko drugi daje vesti na jutjubu, javi i stavljam njih.

Ovi su Dubajini (Dubokodržavini), tako da kod mene izazivaju gađenje, što ti reče, veće od onih naših, a katkad je, bogme, mrtva trka.
 
Otkriveno tajno oružje korone: Može li preko njega biti uništena
A. J. 23. oktobra 2020. 20:27
Otkriveno tajno oružje korone: Može li preko njega biti uništena
Foto: NIAID - CC BY 2.0

Podeli
Naučnici su otkrili tajno oružje korone, koje omogućava virusu da bude znatno zarazniji nego njegov prethodnik i bliski srodnik SARS. Time su otvorili mogućnost da se nađu novi načini u borbi protiv pandemije i nadu da bi virus preko tog tajnog oružja mogao da bude uništen.
Slično kao SARS, i novi virus korona, poznat i kao SARS KoV-2, koristi ACE2 receptore da bi ušao u ljudske ćelije i raširio se po respiratornom sistemu i celom telu, objavio je RT.
„Polazna tačka našeg istraživanja bila je zašto se SARS, koji je 2003. izazvao znatno manju zarazu u svetu, i SARS KoV-2 šire na tako različite načine iako koriste isti receptor za ulazak u organizam“, kaže Ravi Ojha, virolog sa Univerziteta u Helsinkiju.
Naučnici sa Tehničkog univerziteta u Minhenu i sa Univerziteta u Helsinkiju ispitivali su površinu dva virusa prekrivenu šiljcima pod elektronskim mikroskopom i poredili njihove genome.
Otkrili su da je novi virus korona „naučio“ novi trik, odnosno da koristi „udicu“ kao i drugi opasni patogeni, poput ebole, HIV-a ili ptičjeg gripa, kako bi se agresivnije zakačio na ljudsko tkivo.
Slični tekstovi
Psi otkrivaju koronu skoro kao PCR test, besplatno
Vakcina ipak ne garantuje potpunu zaštitu od korone
Glumac Ivan Bekjarev pozitivan na koronu, prekinuto snimanje filma
Rekordan broj zaraženih u Srbiji
On tu „udicu“ koristi na receptoru poznatom kao neuropilin-1 koji spaja nervno tkivo unutar ljudske nosne šupljine.
Da bi potvrdili svoje nalaze, naučnici su upotrebili monoklonalna antitela koja su „programirana“ da blokiraju pristup neuropilinu-1. Potom su iskoristili „pseudoviruse“ kreirane tako da oponašaju SARS-KoV-2, ali bez mogućnosti umnožavanja. Ispostavilo se da virus mnogo teže uspeva da zarazi ćeliju kada je blokiran pristup ovom receptoru.
„Ako su ACE2 receptori vrata kojima virus ulazi u ćeliju, onda je neuropilin-1 faktor koji usmerava virus ka vratima“, kaže Đuzepe Balistreri, profesor Univerziteta u Helsinkiju i vođa ovog istraživanja.
Naučnici su sada počeli istraživanja kako prekinuti vezu između virusa i neuropilina-1 da bi se smanjila mogućnost zaraze. Kako navode, prvi rezultati su obećavajući.
(Sputnjik)
 
Otkriveno tajno oružje korone: Može li preko njega biti uništena
A. J. 23. oktobra 2020. 20:27
Otkriveno tajno oružje korone: Može li preko njega biti uništena
Foto: NIAID - CC BY 2.0

Podeli
Naučnici su otkrili tajno oružje korone, koje omogućava virusu da bude znatno zarazniji nego njegov prethodnik i bliski srodnik SARS. Time su otvorili mogućnost da se nađu novi načini u borbi protiv pandemije i nadu da bi virus preko tog tajnog oružja mogao da bude uništen.
Slično kao SARS, i novi virus korona, poznat i kao SARS KoV-2, koristi ACE2 receptore da bi ušao u ljudske ćelije i raširio se po respiratornom sistemu i celom telu, objavio je RT.
„Polazna tačka našeg istraživanja bila je zašto se SARS, koji je 2003. izazvao znatno manju zarazu u svetu, i SARS KoV-2 šire na tako različite načine iako koriste isti receptor za ulazak u organizam“, kaže Ravi Ojha, virolog sa Univerziteta u Helsinkiju.
Naučnici sa Tehničkog univerziteta u Minhenu i sa Univerziteta u Helsinkiju ispitivali su površinu dva virusa prekrivenu šiljcima pod elektronskim mikroskopom i poredili njihove genome.
Otkrili su da je novi virus korona „naučio“ novi trik, odnosno da koristi „udicu“ kao i drugi opasni patogeni, poput ebole, HIV-a ili ptičjeg gripa, kako bi se agresivnije zakačio na ljudsko tkivo.
Slični tekstovi
Psi otkrivaju koronu skoro kao PCR test, besplatno
Vakcina ipak ne garantuje potpunu zaštitu od korone
Glumac Ivan Bekjarev pozitivan na koronu, prekinuto snimanje filma
Rekordan broj zaraženih u Srbiji
On tu „udicu“ koristi na receptoru poznatom kao neuropilin-1 koji spaja nervno tkivo unutar ljudske nosne šupljine.
Da bi potvrdili svoje nalaze, naučnici su upotrebili monoklonalna antitela koja su „programirana“ da blokiraju pristup neuropilinu-1. Potom su iskoristili „pseudoviruse“ kreirane tako da oponašaju SARS-KoV-2, ali bez mogućnosti umnožavanja. Ispostavilo se da virus mnogo teže uspeva da zarazi ćeliju kada je blokiran pristup ovom receptoru.
„Ako su ACE2 receptori vrata kojima virus ulazi u ćeliju, onda je neuropilin-1 faktor koji usmerava virus ka vratima“, kaže Đuzepe Balistreri, profesor Univerziteta u Helsinkiju i vođa ovog istraživanja.
Naučnici su sada počeli istraživanja kako prekinuti vezu između virusa i neuropilina-1 da bi se smanjila mogućnost zaraze. Kako navode, prvi rezultati su obećavajući.
(Sputnjik)
Obećanje ludom radovanje a šta će biti biće nadam se samo da neće ono što onaj kanadski političar onomad reče,šta su se elitni dogovorili.Idem da nadjem link pa da prosudimo zajedno ko je lud oni ili mi mada ja znam za nas da smo pametni a za njih link će da govori...
https://webtribune.rs/zastrasujuce-...-nesto-strasno-a-javnost-nije-upoznata-video/
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Patrijarh Irinej pozitivan na korona virus?
Iz Patrijaršije još nisu potvrdili ove informacije
Hram Svetog Save, Aleksandar Vucic, Irinej

Foto: Tanjug/ Tara Radovanović
Njegova Svetost Patrijarh srpski g. Irinej navodno je pozitivan na koronavirus.



Patrijarh je navodno primljen u specijalnu kovid bolnicu na Karaburmi, piše Republika.

Iz Patrijaršije još uvek nisu potvrdili ove informacije.

Danas se sastao s ambasadorom Mađarske
Njegova Svetost inače je primio danas 4. novembra 2020. godine u Patrijaršiji srpskoj u Beogradu Njegovu Ekselenciju Atilu Pintera, ambasadora Mađarske u Republici Srbiji.
 
Glumcu Ivanu Bekjarevu pogoršano stanje: "Bole me pluća, teško dišem"
Glumcu Ivanu Bekjarevu, koji se pre 11 dana zarazio koronavirusom, kako prenose mediji, pogoršalo se zdravstveno stanje.
Izvor: B92 petak, 6.11.2020. | 10:18 -> 11:40



Foto: Printskrin/TV Prva



Foto: Printskrin/TV Prva


"Bole me pluća i teško dišem, užasno se osećam. Danima sam na Infektivnoj klinici, nisam dobro, ali nadam se da ću uskoro kući", rekao je Bekjarev.

Glumac je saznao da je pozitivan na koronavirus dok je snimao film, zbog čega je odmah napustio set. Na početku se, kako je rekao, osećao dobro.

Možda vas zanima
"Trenutno sam na infuziji i nemam nikakve simptome. Pre nekoliko dana sam saznao da sam pozitivan na virus i odmah sam prekinuo snimanje filma. Nadam se da će sve proći dobro, da će me uskoro pustiti kući i da ćemo moći da nastavimo sa radom na filmu", rekao je tada glumac.
 
Glumcu Ivanu Bekjarevu pogoršano stanje: "Bole me pluća, teško dišem"
Glumcu Ivanu Bekjarevu, koji se pre 11 dana zarazio koronavirusom, kako prenose mediji, pogoršalo se zdravstveno stanje.
Izvor: B92 petak, 6.11.2020. | 10:18 -> 11:40



Foto: Printskrin/TV Prva



Foto: Printskrin/TV Prva


"Bole me pluća i teško dišem, užasno se osećam. Danima sam na Infektivnoj klinici, nisam dobro, ali nadam se da ću uskoro kući", rekao je Bekjarev.

Glumac je saznao da je pozitivan na koronavirus dok je snimao film, zbog čega je odmah napustio set. Na početku se, kako je rekao, osećao dobro.

Možda vas zanima
"Trenutno sam na infuziji i nemam nikakve simptome. Pre nekoliko dana sam saznao da sam pozitivan na virus i odmah sam prekinuo snimanje filma. Nadam se da će sve proći dobro, da će me uskoro pustiti kući i da ćemo moći da nastavimo sa radom na filmu", rekao je tada glumac.

Baš mi je žao Bekjareva! Odavno se znamo i poštujemo...
Od srca mu želim ozdravljenje!
:vzagrljaj: :heart2::vzagrljaj:
 

Back
Top