Упоришта Хамаса на Балкану

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.170
https://n1info.rs/vesti/uporista-hamasa-na-balkanu-realna-pretnja-ili-urbani-mit/

Када сам причао да су Приштина и Сарајево главни центри Исламске Државе, многи су се смејали, а сада се отворено прича да је Хамас присутан на територији исламског ентитета тзв. БиХ и на територији исламске тзв. државе Косово, као и у западној С.Македонији.

Република Српска и хрватска република Херцег Босна би требало да утврде границе својих ентитета односно да се легализује трећи ентитет, који неформално постоји деценијама.

Сведоци смо да Сарајево и Тузла већ недељама отворено подржавају исламску терористичку организацију Хамас и срамота је што Срби и Хрвати до сада нису тражили да се уведу санкције исламском ентитету, као и исламској тзв. држави Косово.
Такође требало би заштити и српску заједницу на КиМ, јер Хамас и тамо има велико упориште унутар исламске тзв државе Косово.

Хамас је озбиљна претња балканској стабилности и миру, а сви знамо да је Балкан буре барута.

Normalno mi je da netko dovodi u vezu sunitski, vjerski fanatizam s BiH i sa Sandžakom, konktetno Novim Pazarom, ali kakve veze Albanci (od milja Šiptari) imaju s nekakvim Hamasom ili sl.?
Plemenski ultranacionalizam, teški oblici kriminala poput šverca ljudskim organima kada im se za pruži prilika ili trgovina heroinom, to sve stoji, ali kakve veze Šipci imaju s radikalnim islamom?
Na kraju krajeva i ja ipak malo više podržavam Hamas nego Izrael, ali ne iz razloga što toliko volim Palestince ili sunite generalno, već što toliko ne podnosim Židove.

Normalno mi je da netko dovodi u vezu sunitski, vjerski fanatizam s BiH i sa Sandžakom, konktetno Novim Pazarom, ali kakve veze Albanci (od milja Šiptari) imaju s nekakvim Hamasom ili sl.?
Plemenski ultranacionalizam, teški oblici kriminala poput šverca ljudskim organima kada im se za pruži prilika ili trgovina heroinom, to sve stoji, ali kakve veze Šipci imaju s radikalnim islamom?
Na kraju krajeva i ja ipak malo više podržavam Hamas nego Izrael, ali ne iz razloga što toliko volim Palestince ili sunite generalno, već što toliko ne podnosim Židove.
Kaкве везе Албанци који су 100% муслимани на Косову и у С.Македонији имају са Хамасом ? Па ти си дечко луд. Па они су и у СФРЈ били највећи исламисти.

Па нису ти то Албанци из Албаније који су навикли на своју браћу хришћане, који су мањина од 20ак посто.

alemmm-kurtii.jpg

Koлико болестан требаш бити, да рушиш цркве ? Нисам ја крив, ислам ме је натерао.

Šta je pozadina sve jačeg uticaja radikalnog političkog islama na Kosovu?​

Kurban bajram

Izvor: Gazeta Ekspres

"Oko 40 odsto Albanaca na Kosovu sebe definiše prvenstveno kao muslimane, pa tek onda kao pripadnike svoje nacije. Takođe, čak oko 100.000 Albanaca na Kosovu ne praktikuje više samo konzervativne doktrine u islamskoj veri, već su postali fanatični sledbenici vehabijskog oblika suni-radikalnog islama“.​

https://www.kosovo-online.com/vesti...kalnog-politickog-islama-na-kosovu-15-11-2023

Kaкве везе Албанци који су 100% муслимани на Косову и у С.Македонији имају са Хамасом ? Па ти си дечко луд. Па они су и у СФРЈ били највећи исламисти.

Па нису ти то Албанци из Албаније који су навикли на своју браћу хришћане, који су мањина од 20ак посто.

alemmm-kurtii.jpg

Koлико болестан требаш бити, да рушиш цркве ? Нисам ја крив, ислам ме је натерао.
Aladzu i Ferhadiju porusio vjetar nije! Nisu oni krivi, natjeralo ih svetosavlje.

Veliki broj šiptara sa Kosova i Metohije pre par godina je išao u ISIS da pravi Kalfat.

Podrzava i vecina srbadije hamas, samo da do'aka ''zlim civutima sto su boNbardovali 1999''.
To je glupost, samo teraju malo inat NATovcima zbog licemerija i dvoličnosti,
zato što su podržavali te iste džihadiste u ratovima u YU i
da se ovako nešto dešavalo u Ukrajini do sada bi imali 100 Haških optužnica a ne jednu.

To je glupost, samo teraju malo inat NATovcima zbog licemerija i dvoličnosti,
zato što su podržavali te iste džihadiste u ratovima u YU i
da se ovako nešto dešavalo u Ukrajini do sada bi imali 100 Haških optužnica a ne jednu.
Uvek ce biti tzv. licemerja u politici, narocito svetskoj, a bolje po obicnog coveka da budu licemerni ''zapadnjaci'' nego krvavi crveni totalitarni despoti iz rusije, kine i ostalih orijentalnih satrapija.

Veliki broj šiptara sa Kosova i Metohije pre par godina je išao u ISIS da pravi Kalfat.
Uopće ne dvojim da je tako, ali prije bi rekao da su to psi rata.

Nego... da se ne lažemo batice, ali šiptarski islamizam meni je u rangu četničkog pravoslavlja, ili -U-staškog katoličsnstva.
Možemo mi sebi umišljati što želimo, ali duhovnost na Balkanu ne stanuje, inače balkanski narodi ne bi svako malo proizvodili toliko klaonica, koliko ih svako malo proizvedu.
Ne znam kako ti sve ovo vidiš, moguće drukčije nego ja, ali meni je jedina želja da mi s neba na glavu padne vreća para, nakon toga promijenim ime u Gabriel Lar, izgradim si brvnaru u zapadnoj Montani i tamo do zuba naoružan živim okružen pumama, srnama, riječnim lososima i crnim medvjedima.

Ovo ovdje neće nikada na zelenu granu, što reče neki anglosaksonski diplomat - Balkan proizvodi daleko više povijesti, nego što može probaviti.

Хамас терористи марширају Косовом.
Zvanicni UCK Kurti je podrzao Izrael a ne Palestinu!
Drugo, ISIL u kome su se borili albanski ektemisti je bio Mosadovo cedo. Hamas i Hezbolah su biil na suprotnim stranama!

Mora se razumeti cela pozadina dogadjaja, ne moze se samo tako sve povezati i staviti u jedan cabar!

alemmm-kurtii.jpg

Naterala ga mrznja i bolest, covek koji je ovo uradio je bio izopaceni bezboznik! Ovako nesto rade bezboznici, a ne normalni ljudi i vernici! Bolesno je sve muslimane etiketirati zbog postupaka ovog izopacenog coveka sa slike.

Inace on se nista ne razlikuje od onih koji su uradili ovo:
1700722209216.png

Ovo je TRECA NAJSTARIJA PRAVOSLAVNA CRKVA u Gazi. Srusili su je cionisti. Ne zli Hamas je nije dirao, nego cionisti.

Tako da...

Pa ne, opet ti nisi odgovorio na pitanje. Da li znas konkretne (vojne, obavestajne ili slicne) veze siptarskih ekstremista sa Hamasom?
Pusti ti to ,,ono su islamisti" ako i jesu, opet ne znaci da su Hamas. I uopste ne znaci da je borba Palestinaca neopravdana zbog toga sto su Albanci sa Kosova ,,islamisti".

Ono sto se POUZDANO zna su veze Siptara i UCK sa Al Kaidom i sa ISIL-om. I Al Kaida i ISIL bili su proizvod CIA i Mosada.
U Siriji i Libanu Hamas i Hezbolah su ratovali protiv ISIL-a.

Ono sto za sada se POUZDANO zna su politicke veze tkz. Kosova i cionistickog Izraela. Prvo, kroz priznanje Kosova od strane Izraela a drugo i kroz nedvosmislenu podrsku Kurtija Izraelu i Netanjahuovim ubicama:

"Republika Kosovo nedvosmisleno osuđuje današnje terorističke napade na Izrael. Naše misli su sa narodom Izraela tokom ovog neverovatno izazovnog vremena. Osuđujemo sve akte nasilja i nepokolebljivo smo solidarni sa onima koji su pogođeni", naveo je Kurti.

Tako da zaista nema smisla relativizovati pravednu borbu Palestinaca (u kojoj ucestvuju i palestinski hriscani a ne samo muslimani) ovakvim teorijama koje iznose pojedini forumasi na ovom forumu. Palestina takodje NIJE PRIZNALA Kosovo.
Tako da...

Хамас је озбиљна претња балканској стабилности и миру, а сви знамо да је Балкан буре барута.
Ma da. Hamas trenutno vodi rat sa Izraelom i cionistima, i bas ce sad da ratuju protiv tebe i tvojih Hrvata u ,,Herceg Bosni", kako da nije.

Eto koliko si ti ozbiljan sagovornik...

Back