Quantcast

Upis na master studije

Čupka13

Početnik
Poruka
1
Da li neko zna da mi kaže kako teče procedura dodatnog polaganja ispita na master studijama? Recimo ako osnovne studije završim na jednom univerzitetu, a master upišem na drugom (oba u Srbiji), pa prilikom upisa komisija odluči da treba da polažem dodatne ispite da bih upisala, kako sve to funkcioniše? Da li treba ranije pre upisa da to završavam (polažem), ili nakon? Iskustva?

pivosok

Elita
Poruka
22.082
Postavila je određena pitanja sa ciljem da joj se pomogne, a ne da joj se daju predlozi šta je po tebi pametno za njen život i da okarakterišeš obrazovanje nebulozom.
pa obrazovanje jeste nebuloza. Ako sa zavrsenim osnovnim studijama nema pojma o zivotu, isto tako nece imati ni kad zavrsi master. Bolje da se uda i da radi, osnovne studije su sasvim dovoljne za zenu.

Jaje na oko

Domaćin
Moderator
Poruka
4.725
tacnije za vecinu je dovoljna osnovna skola. 99.9% fakultetski obrzovano ne moze da resi zadatke za 8 razred osnovne skole. https://dms.rs/wp-content/uploads/2019/05/JSMO19_4.pdf
Recimo ti bi resio verovatno ni jedan mozda jedan, a vecina ne bi resila ni jedan.
Ides jos deset godina da bi bio na istom nivou kao neki osnovci.
Nisu svi u pisali prirodne studije. Između ostalog, došla je zbog tog pitanja. Nevažno da li je obrazovanje nebuloza danas i da li se isplati. Fokus je da li neko hoće to. Nije pitala: Šta mislite da li je dobro da upišem master studije. Nego za proceduru. Ali nebitno.

pivosok

Elita
Poruka
22.082
Nisu svi u pisali prirodne studije. Između ostalog, došla je zbog tog pitanja. Nevažno da li je obrazovanje nebuloza danas i da li se isplati. Fokus je da li neko hoće to. Nije pitala: Šta mislite da li je dobro da upišem master studije. Nego za proceduru. Ali nebitno.
imamo jak lobi od obrazovanog sektora koji tvrdi jos samo malo da provedes u skoli stice ta tajna obrazovanja, jos samo malo, jos samo malkice, samo da ti gadovi uzmu pare. Bukvalno postoji brdo predmeta koji sluze jedino da ti gadovi imaju posao, a nikad nece biti potrebno u zivotu. Ako je zavrsila osnovne studije i nema pojma, kao i 99%, nece imati pojma i kad zavrsi master- Nek trazi posao ili nek se uda.

pivosok

Elita
Poruka
22.082
Imam ja punu kucu debilki sto su bukvalno jadikovale,vristale da bi studirale. Radi samo jedna. A potroseno je para na njihovo skolovanje pun ******. Sad su skoro 30 godina, a muzeva nema ni na vidiku, a mogle su se opusteno udati kad su pocele da studiraju. Bilo je dobrih momaka, ali one da budu jake i nezavisne, joj sto su sad jake i nezavisne. Moja keva je jako glupa zena i ono joj samo ucte, niste vi za udaju sa 23 godine. A udala se sa 15. Joj da sam ja imala skolu sad bi bila dirketor preduzeca, joj. Prava ona nepismena seljancura.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
227.440
Preterali ste sa tim seksistickim komentarima.Devojka je postavila pitanje , ako neko zna odgovor neka joj napise ali prekinite sa omalovazavanjem jer reci nekome ko zeli na master studije da je bolje da se uda i nadje muza krajnje neukusno
ukoliko se nastavi sa tim postovi ce biti obrisani

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.