Quantcast

upis doktorskih studija na drzavnim fakultetima, sa prethodno zavrsenom.....

srleR

Početnik
Poruka
6
Postovani forumasi,

Završio sam drzavni fakultet i upisao 5 godinu master studija na privatnom, a sve zbog ucenja na daljinu i mogućnosti internet nastave . Mene sada zanima, da li postoji mogućnost upisa doktorskih studija na nekom od državnih fakluteta srodnih oblasti, a sa prethodno završenom 5 godinom master studija na privatnom univerzitetu? I da napomenem, fakultet je uredno akreditovan. U pitanju je FIT, ma metropolitan univerzitetu.

winkler

Aktivan član
Poruka
1.243
Postovani forumasi,

Završio sam drzavni fakultet i upisao 5 godinu master studija na privatnom, a sve zbog ucenja na daljinu i mogućnosti internet nastave . Mene sada zanima, da li postoji mogućnost upisa doktorskih studija na nekom od državnih fakluteta srodnih oblasti, a sa prethodno završenom 5 godinom master studija na privatnom univerzitetu? I da napomenem, fakultet je uredno akreditovan. U pitanju je FIT, ma metropolitan univerzitetu.
Ne bi trebalo da postoje bilo kakvi problemi oko tvog upisa na doktorske studije.Jedino što je budžetska kvota i dalje 0 zahvaljujući ljudima iz Ministarstva prosvete,al to se da rešiti ukoliko te mentor ubaci na neki projekat pa od toga plaćaš školarinu čija je cena inače visoka (što naravno zavisi od fakulteta).Mada,bolja je bila varijanta da si odmah nastavio i master studije na matičnom fakultetu.Zbog čega si išao na privatni?
Pozdrav

srleR

Početnik
Poruka
6
Upisao sam na privatnom pošto mi je to posao zahtevao. Medjutim, posle nekog vremena sam čuo da bi možda mogla da postoji mogućnost diskriminacije od strane državnih fakulteta, a vezano za upis studenata na doktorkse studije sa prvatnih unviverziteta. Nadam se da ovaj fakultet ne stavljaju u isti koš sa nekim Menadzment visokim školama. Što se tiče finansiranja studija od strane države, to i ne očekujem. I još nešto , čuo sam da je Metropolitan Univerzitet primljen u KONUS-u, zajednici univerziteta srbije. Da li to nešto znači za tu visoko obrazovnu ustanovu?

winkler

Aktivan član
Poruka
1.243
Upisao sam na privatnom pošto mi je to posao zahtevao. Medjutim, posle nekog vremena sam čuo da bi možda mogla da postoji mogućnost diskriminacije od strane državnih fakulteta, a vezano za upis studenata na doktorkse studije sa prvatnih unviverziteta. Nadam se da ovaj fakultet ne stavljaju u isti koš sa nekim Menadzment visokim školama. Što se tiče finansiranja studija od strane države, to i ne očekujem. I još nešto , čuo sam da je Metropolitan Univerzitet primljen u KONUS-u, zajednici univerziteta srbije. Da li to nešto znači za tu visoko obrazovnu ustanovu?
Naravno da znači.To je najviše univerzitetsko telo u državi.KONUS-konferencija univerziteta Srbije.To znači da je priznat univerzitet i da je diploma podjednako važeća kao i diplome državnih fakulteta.Više o KONUS-u na http://www.bg.ac.rs/csrp/konus/konus.php .
Pozdrav

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.