Upgrade mobilnog telefona (OS)

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.341
Moze li se i da li je potpuno isto i da li je lako nabaviti upgrade operativnog sistema mobilnog koji se u roku podrzavanja dobija preko OTA ?
Pa da se nezavisno , mozda postoji tool unutar telefona flashira ?
Ako ne postoji tool software, onda negde na netu , kod proizvodjaca postoji software.

Konkretno , posto je dobro i konkretno pitati...
Imam samsung a12, koji ce biti podrzan od androida 10 preko androida 11 do androida 12 upgrade os. Trenutno je na 11.

E sad. Ako je flash update, trebalo bi da mogu da odradim sve moguce varijante reseta, fabrickog, hard , preko koda , sta god mi padne na pamet a da os ostane na poslednjoj flash verziji , znaci 11.
Da ili ne?

I na kraju....
A12 ima mogucnost vrlo lako uz pomoc debug moda da svaku sd ram prebaci u status internal RAM
Trenutno je ui verzija 4.0 , a u verziji 4.1 javlja se mogucnost podesavanja koliko od unutrasnjeg rama zelite da bude RAM a koliko da ne bude RAM. E sada mozda ja ovde gresim, tj unutrasnji ram odmah dobija osobinu radnog RAM, ali koga zmija ujede , taj se i gustera plasi, a ja sam imao telefon koji je imao ogroman SD card ram, ogroman unutrasnji ram a vrlo mali radni ram tj 99% ram mi je vristalo neupotrebljeno , a nisam mogao da instaliram i radim sa aplikacijama.

UI 4.1 bi trebao ovog meseca da izadje, a koliko ja razumem to je takodje flash update, sto ce reci jednom u BIOS i kraj, Posle ja mogu da radim reset koliko hocu...

Ostaje pitanje da li se ti flash upgrade os pojave negde legalno ili samo warez scena....?

zx16

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.478
Апгрејд ти долази док траје подршка од стране произвођача и то је то. Све после тога јен флешовање телефона а то није исто.
Код апгрејда, систем се унапређује, без губитка садржаја телефона а флешовањем све се брише.
Све надградње ОС-а флешовањем су легалне пошто је андроид отвореног кода. Питање је само ко је и како одрадио тај ОС који више не потписује фабрика. Зато треба тражити што више одзива људи који су инсталирали такав ОС.
По питању прављења РАМ меморије од флеш карте, може али....?
MicroSD технолошки је застарела да би то могла на квалитетан начин да ради. Брзина је ограничава. Грубо речено, то је као да у најновији рачунар убациш hdd ca ide интерфејзом.
Наравно, он ће радити али која корист од таквог рада на савременом рачунару када му је брзина скромна?
Имам телефон са интерном меморијом UFS 3.1 а телефон има и слот за ексстерну картицу. Најобичнији тест, копирања, на UFS 3.1 или на екстерну картицу показује велику разлику.
Tвој телефон има eMMC 5.1 меморију, стари концепт.
С обзиром да су данас у понуди телефони који по цени нису скупи а нуде велики РАМ и РОМ, најбоље је купити такав телефон и сви проблеми су решени.
На жалост, већини купаца данас важније је шта пише на хауби од оног што је под хаубом!

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.