Quantcast

Upgrade graficke karte na laptopu

vladan saric

Početnik
Poruka
8
Pozdrav,imam solidan laptop za moje potrebe,tj. za Adobe Premiere Pro,Adobe Photoshop ITD...nikad problema nisam imao sto se tice toga.U pitanju je Dell Latitude E7240 koji ima Intel CORE I5 4310U 2.0GHz-2.6GHz,16GB rama i Intel HD 4400,nisam zadovoljan sa grafickom jer planiram igrati neke zahtjevnije igrice poput GTA V ITD,pa bi htio da je promjenim.Da li je to uopste moguce na ovom laptopu,da stavim neku NVidia graficku ili jaku intelovu graficku,naravno da je graficka za laptop da nije eksterna,ako je moguce koju preporucujete sa gaming ?

Neno

Poznat
Moderator
Poruka
7.617
Malo prošvrljaš po net-u pročitaš iskustva, mišljenja, preporuke.. Laptop i igrice?
O ovome bi se moglo raspravljati od jutra do sutra ali moje mišljenje i uvjerenje da prave igrice se ne igraju na lap topovima..
Još ako je grafička integrisana na njemu (opet pogledaj) ostaje status quo..
Nije preporučljivo ni filmove gledati na laptopu a kamoli igrice.

vladan saric

Početnik
Poruka
8
Malo prošvrljaš po net-u pročitaš iskustva, mišljenja, preporuke.. Laptop i igrice?
O ovome bi se moglo raspravljati od jutra do sutra ali moje mišljenje i uvjerenje da prave igrice se ne igraju na lap topovima..
Još ako je grafička integrisana na njemu (opet pogledaj) ostaje status quo..
Nije preporučljivo ni filmove gledati na laptopu a kamoli igrice.
Pa ne znam sad,kao da je laptop toster,mislim ne kazem,racunar je ipak racunar,a laptop je laptop,ali sad toliko to da nije preporucljivo filmove na njemu gledat,mozda govoris figurativno ali stvarno mislim...Imao sam laptop prije 10 godina,evo mislim da i sad radi,u to vrijeme gta sa gta 4 pokreco call of duty sad ne sjecam se koji,ali radilo bez problema,bilo je sve na low al je bilo i fps dosta.Mislim Acer nitro 5 laptop na primjer ima raznih drugih gaming laptopova i sad da nije preporucljivo na njima igrat igrice a kamol filmove gledat...

Neno

Poznat
Moderator
Poruka
7.617
Figurativno, da.. kažem "prave igrice" se igraju na gaming računarima a ne laptopovima. Mnogim laptopovima strada grafika pogoto nvidia ako se previše opterete a to su video igrice, filmovi.. još ako se ne održavaju, ne čiste kuleri ili se gledaju pod jorganima, dekama pa im se priguši dovod zraka eto belaja.
Ne kažem da nema izuzetaka ali generalno je tako. Za pravo uživanje i igranje bez problema Vladane to su ponavljam gaming računari. Sve zavisi koje igrice bi htio gledati a tamo obično i piše koja konfiguracija im je potrebna.
I da, svejedno ako ta konfiguracija ima na latopu, 3x će prije stradati grafika na njemu nego na običnim računarima.

vladan saric

Početnik
Poruka
8
Figurativno, da.. kažem "prave igrice" se igraju na gaming računarima a ne laptopovima. Mnogim laptopovima strada grafika pogoto nvidia ako se previše opterete a to su video igrice, filmovi.. još ako se ne održavaju, ne čiste kuleri ili se gledaju pod jorganima, dekama pa im se priguši dovod zraka eto belaja.
Ne kažem da nema izuzetaka ali generalno je tako. Za pravo uživanje i igranje bez problema Vladane to su ponavljam gaming računari. Sve zavisi koje igrice bi htio gledati a tamo obično i piše koja konfiguracija im je potrebna.
I da, svejedno ako ta konfiguracija ima na latopu, 3x će prije stradati grafika na njemu nego na običnim računarima.
Naravno da se igraju na gaming racunarima,ali laptop nije iskljucen?Kao sto sam spomenuo imam laptop jedan sporedni vec 10 godina i vise,igrao sam igrice 10 godina na njemu,pokretao photoshop i mnoge druge zahtjevnije aplikacije,pa evo i dalje ima svoju orginalnu graficku,procesor,bas svee...Naravno kada bih igrao igrice drzao bi ventrilatore dodatne ispod laptopa,kako nebih doslo do pregrijavanja i tako dalje....Stradanje graficke nvidia sto si spomenuo to uposte nije tacno bar po mojim primjerima.Ali naravno upravu si kad kazes da je igranje igrica uzivanje na desktop racunarima...Naravno da ce prije nastradati na laptopu,jer je sve kompresovanu smanjeno i prije svega pravljeno je da bude kompatibilno i prenosno,a racunar necu uzimati,u pokretu sam stalno,ja bih samo neke manje igrice za gta 5 realno ne treba jaka konfiguracija itd itd ne da mi se pisati

BigMazi

Ističe se
Poruka
2.789
Laptop i igrice, veciti haos, ali doslo je vreme kad je laptop totalno druga stvar. Oni koji pisu suprotno i hvataju se za isto iz prve, jos zive u prosloj deceniji.

Nazalost tvoj LT je dosta star, imam M procesor sa hd4600 i identicnim ostatkom. Procesor pregreva, ne bi uzivao kako treba i kad bi mogao diskretnu grafiku, ali ne moze. I to je otprilike cela prica.

Mora da se odresi kesa za gaming LT koji melje 60fps u zahtevnim igrama, ali i ta cifra je sada manje vise dostupna. Samo je manjina u Srbiji koja nema vremena za destkop, igra se, a ima i kesa za takvu masinu.

vladan saric

Početnik
Poruka
8
Laptop i igrice, veciti haos, ali doslo je vreme kad je laptop totalno druga stvar. Oni koji pisu suprotno i hvataju se za isto iz prve, jos zive u prosloj deceniji.

Nazalost tvoj LT je dosta star, imam M procesor sa hd4600 i identicnim ostatkom. Procesor pregreva, ne bi uzivao kako treba i kad bi mogao diskretnu grafiku, ali ne moze. I to je otprilike cela prica.

Mora da se odresi kesa za gaming LT koji melje 60fps u zahtevnim igrama, ali i ta cifra je sada manje vise dostupna. Samo je manjina u Srbiji koja nema vremena za destkop, igra se, a ima i kesa za takvu masinu.
Hvala brate moj,napokon neki diskretan odgovor.LP

cronnin

Poznat
Moderator
Poruka
7.286
Глупости. Озбиљна графа мора да вуче преко 80 W. Када се све то заједно оптерети не постоји начин да се то охлади. Једино да ти стоји на 90 °C, сви вентилатори на максимум, па можда да испод додаш и подножје са вентилатором. Ко хоће да игра игрице не купује лаптоп.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.