Update AVG antivirusa fatalan za Windows 7

Rudjer

Iskusan
Poruka
5.513
Kompjuteri sa 64-bitnom verzijom "Microsoftovog" operativnog sistema Windows 7 bi mogli postati neupotrebljivi ako korisnici instaliraju najnoviji sooftverski update za antivirus AVG, piše "Telegraph".

Problem se javlja prilikom besplatnog updatea za antivirus AVG 2011 koji je dostupan korisnicima od 1. decembra ove godine.

Kompanija "AVG" je upoznata sa problemom kada update uzrokuje stalno resetovanje kompjutera sa 64-bitnim operativnim sistemom Windows 7. Međutim, prilikom resetovanja, operativni sistem se ne podiže. Kompanija je zbog toga povukla novi update.

Problem je izazvan jednim updateom koji automatski prisiljava kompjuter da se resetuje kako bi update imao efekt. Nakon resetovanja, kompjuter registruje "c0000135error" i ne završava proces podizanja sistema.

Zbog toga ovaj update više nije dostupan korisnicima, a kompanija AVG je objavila vodič za one korisnike koji su već instalirali ovaj update i koji se suočavaju sa navedenim problemima.

Potrebno je pokrenuti AVG-ov "rescue CD" na kojem se nalaze detaljne instrukcije.

Kompanija je uputila izvinjenje svim korisnicima zbog ovog propusta, Preporučuje se i alternativna metoda za one korisnike koji nemaju ili ne mogu kreirati ovaj CD.

http://www.sarajevo-x.com/scitech/tehnologija/clanak/101211054


Još jedan razlog zašto nije pametno koristiti AVG.
 
Kompanija "AVG" je upoznata sa problemom kada update uzrokuje stalno resetovanje kompjutera sa 64-bitnim operativnim sistemom Windows 7. Međutim, prilikom resetovanja, operativni sistem se ne podiže. Kompanija je zbog toga povukla novi update.

To se rodjo meni desavalo i na XP-u. I to ne jednom.

...i sada krece rasprava koji je bolji....:dash:
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Ma Eset nod32 je zakon.

Pa ne znam, ESET ima definitivno odlicne performanse,ima zadovoljavajuc firewall, ali nema opciju disinfect, to jest brise zarazene fajlove umesto da ih izoluje od izvora virusa. Kaspersky brise virus, a fajl ostavi na miru, dok ovaj ne gleda sta brise. Jednom mi je obrisao sve zive datoteke *.exe. tako da nisam mogao da pokrenem nista. Hteo sam da se ubijem kad je krenuo da roka po sistemskim fajlovima.

Imao sam samo jedan jedini virus "Sality32.exe" i umesto da obrise samo njega jednog jedinog on mi obrisa 120 njime zarazenih fajlova.
 
Poslednja izmena:
To se rodjo meni desavalo i na XP-u. I to ne jednom.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:




Pa ne znam, ESET ima definitivno odlicne performanse,ima zadovoljavajuc firewall, ali nema opciju disinfect, to jest brise zarazene fajlove umesto da ih izoluje od izvora virusa. Kaspersky brise virus, a fajl ostavi na miru, dok ovaj ne gleda sta brise. Jednom mi je obrisao sve zive datoteke *.exe. tako da nisam mogao da pokrenem nista. Hteo sam da se ubijem kad je krenuo da roka po sistemskim fajlovima.

Imao sam samo jedan jedini virus "Sality32.exe" i umesto da obrise samo njega jednog jedinog on mi obrisa 120 njime zarazenih fajlova.

Eset ima opciju clean,sto mu dodje kao disinfect.A drugo,ako si imao sality(sasvim dovoljno),onda je i morao da ti brise sve izvrsne fajlove,jer su bili sjebani.:)
 
Eset ima opciju clean,sto mu dodje kao disinfect.A drugo,ako si imao sality(sasvim dovoljno),onda je i morao da ti brise sve izvrsne fajlove,jer su bili sjebani.:)
Ima opciju clean ali ona ne reaguje u 40 odsto slucajeva ako si korisnik onda to sigurno znas, u isti racunar ubacio Kaspersky. restartovao mi racunar, svi fajlovi su bili tu, sality-ja nigde, provereno.

PS.
Ne mogu da budu "sjebani" jer njima kontura izvornog koda ostaje neknatuta, jel da? Samo se ovaj krpelj bukvalno da kazem prilepio uz njih i trebalo ga je ukloniti kako bi ih pustio. :)
 
Poslednja izmena:
Ima opciju clean ali ona ne reaguje u 40 odsto slucajeva ako si korisnik onda to sigurno znas, u isti racunar ubacio Kaspersky. restartovao mi racunar, svi fajlovi su bili tu, sality-ja nigde, provereno.

PS.
Ne mogu da budu "sjebani" jer njima kontura izvornog koda ostaje neknatuta, jel da? Samo se ovaj krpelj bukvalno da kazem prilepio uz njih i trebalo ga je ukloniti kako bi ih pustio. :)

El znas kako funkcionise sality(virut)?;)
 
Znam da se siri kroz racunar kao i svaki drugi ne znam sta mu je tacna namera, necu da lazem mogao sam da pogledam na netu ali necu da se pravim pametan.

Elem, sta god radio Kaspersky DEZINFEKTUJE zarazene *.exe fajlove ne brise ih. POTPISUJEM. Ako je potrebno naci cu dokumentaciju na netu.

Нема потребе да нам доказујеш, знамо колико је Касперски способан. ;)
 

Back
Top