Quantcast

Univerzum van univerzuma- raj

DUH

Iskusan
Poruka
5.873
....pokušati naučno objasniti.
U raju ne postoje secanja, a to je moguće samo ako ne postoji vreme (dakle postoji samo sadašnji trenutak)
Da bi postojao samo sadašnji trenutak odnosno da ne postoji VREME, ne bi postojalo nikakvo KRETANJE jer je ovaj univerzum koji mi poznajemo kretanje (Zemlje oko Sunca što je jednako jednoj godini; Meseca oko Zemlje što je jednako 24 sata itd)
Sve SVE u ovom univerzumu se KREĆE (te tako stvara i vreme)

Da li je RAJ univerzum izvan granica univerzuma?

milsu

Ističe se
Poruka
2.519
U raju ne postoje secanja, a to je moguće samo ako ne postoji vreme
Одакле ти идеја да у Рају не постоје сећања? Рај је био на Земљи, сада није зато што су се Адам и Ева одрекли Бога, али биће поново када опет буде Божје Царство на Земљи.

Време и простор су особине створеног света. Зато једино за Бога време и простор не постоје, већ је све садашњост, зато што је он вечан и нестворен.

zofr

Domaćin
Poruka
4.981
....pokušati naučno objasniti.
U raju ne postoje secanja, a to je moguće samo ako ne postoji vreme (dakle postoji samo sadašnji trenutak)
Da bi postojao samo sadašnji trenutak odnosno da ne postoji VREME, ne bi postojalo nikakvo KRETANJE jer je ovaj univerzum koji mi poznajemo kretanje (Zemlje oko Sunca što je jednako jednoj godini; Meseca oko Zemlje što je jednako 24 sata itd)
Sve SVE u ovom univerzumu se KREĆE (te tako stvara i vreme)

Da li je RAJ univerzum izvan granica univerzuma?
Дакле, нема времена па нема ни кретања. Навео си нека кретања, али не сва. Обрати пажњу на то да не би било ни термичког кретања, а то значи да је температура апсолутна нула. На тој температури нема ни живота, све је то далеко од Раја.

Рај треба схватити као духовно стање. Давно, негде прочитах "блаженство је у незнању", а Адам и Ева беху "протерани" из Раја када су убрали плод са дрвета знања.

• Podržavam
Reactions: DUH

DUH

Iskusan
Poruka
5.873
Обрати пажњу на то да не би било ни термичког кретања, а то значи да је температура апсолутна нула. На тој температури нема ни живота, све је то далеко од Раја.

Рај треба схватити као духовно стање.
Slažem se.
Ali ako posmatramo sebe kao duhovna bića (koja borave/postoje u ovom prolaznom telu, raj i pakao su samo "realno stanje svesti" kako je Starac Tadej rekao.
Međutim, ako mi, naša energija koja pokreće naša tela, donekle jeste materijalna, onda ovo moje pitanje ima smisla- gde odlazi ta energija, da li postaje samo deo energije poznatog svemira ili zaista "ide" u ono što mi nazivamo zasad paklom i rajem?

faraonn

Elita
Poruka
16.898
...Raj i Pakao su nikako ne mogu pripadati nikakvoj realnosti
Irealno isto , nije ni pandan niti paralelnost
to su , predmitske, mitske i konfesionalne odrednice tj. sredista
kojih se drze apologeti ali i laici...
O Njima raspravljati sa stanovista svakodnevnice ili 'kad muka nagna'
niti je ozbiljno a ni djetinji...Djeca jedino imaju pristu Raju
jer njihov Vokabular ga poznaje...

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.