Uništene rase pasa

ilovedoggos

Aktivan član
Poruka
1.950
Kao što znamo, ljudi su sebična bića. Nekada su ljudi držali pse, da bi im pomagali u lovu, nekada zbog ljubimaca a nekad zbog hrane..Psi su danas toliko rasprostavljeni da nema koja kuća nema psa. Nastavši od vukova, danas imamo pse veličine vučije njuške. Ženke danas rađaju previše, i često boluju od infekcija..Prevelikom selekcijom, dobili smo bolesne rase, one koje ne mogu da dišu, dok drugi imaju krivu kičmu..

35312436-0-image-a-122_1604619788728.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mops
Ovde vidimo dve slike mopsa, slika modernog i prošlog mopsa. Kao što vidimo, oni nemaju njušku. Jedva dišu, jako teško hodaju i skloni su gojaznosti. Ne smeju ni previše da se umaraju, jer mogu da umru, a pritom tokom letnjih dana jako je opasno za njih biti napolju, mogu dobiti srčani udar. Šta smo uradili?
 

Prilozi

  • Screenshot_20211025_105900.jpg
    Screenshot_20211025_105900.jpg
    226,9 KB · Pregleda: 11
  • Screenshot_20211025_105910.jpg
    Screenshot_20211025_105910.jpg
    103,6 KB · Pregleda: 11
Baset, pre su služili za lov, sada za ljubimce koji ne mogu da hodaju. Kao što vidite, u prošlosti su barem mogli da hodaju, i nisu zapinjali za svoje uši, dok sada se vuku po podu kao zmije, i zapinju na sopstvene uši. Čudo što su im noge ostavili i onako se jadni vuku kao zmije
 

Prilozi

  • Screenshot_20211025_105817.jpg
    Screenshot_20211025_105817.jpg
    150,7 KB · Pregleda: 20
  • Screenshot_20211025_105826.jpg
    Screenshot_20211025_105826.jpg
    84,7 KB · Pregleda: 20
Nemački ovčar
Mnogi će se začuditi zašto on baš na ovom forumu, pa zbog toga jer su ih uništili. Oni danas imaju tako krivu kičmu da zadnje noge jedva koriste. Izgledaju kao da su paralizovani. Pogledajte drugu sliku, kako u prošlosti pas ima ravnu kičmu baš kao i svaki pas..
 

Prilozi

  • Screenshot_20211025_105919.jpg
    Screenshot_20211025_105919.jpg
    141,8 KB · Pregleda: 27
  • Screenshot_20211025_105937.jpg
    Screenshot_20211025_105937.jpg
    82,8 KB · Pregleda: 27
Mops
Ovde vidimo dve slike mopsa, slika modernog i prošlog mopsa. Kao što vidimo, oni nemaju njušku. Jedva dišu, jako teško hodaju i skloni su gojaznosti. Ne smeju ni previše da se umaraju, jer mogu da umru, a pritom tokom letnjih dana jako je opasno za njih biti napolju, mogu dobiti srčani udar. Šta smo uradili?
Imala sam priliku da vidim mopsa, imaju moji kumovi. Ženka je i užasno ugojena. Ona je gotovo nepokretna.
 
Jedna šarplaninka je bila drugačija kad smo je kupili u odgajivačnici. Vrlo brzo smo primetili da su joj prednje šape bile krive, trepavice su joj rasle u oku što joj je stvaralo problem i danas se muči. Kad smo pitali veterinara šta je u pitanju, rekao je da je ona definitivno štene iz incesta.
Užasno nas je razljutilo jer to ne smu sebi da dozvole. Na njoj se vidi da je drugačija, prosto se razlikuje od drugo dvoje.
Pored toga ona obožava da se mazi, sve gricka moju nogavicu da stavim ruku na nju. Trčkara, lepo se slaže sa drugim psima.
 
Oni nemaju dodira sa drugim ljudima sem sa nama. Između sebe se odlično slažu. Dve ženke i mužjak. On je pokušao da napari jednu ženku i nije uspeo. Veterinar ga je pregledao i rekao da to kod njega nije moguće.

Jedna šarplaninka je bila drugačija kad smo je kupili u odgajivačnici. Vrlo brzo smo primetili da su joj prednje šape bile krive, trepavice su joj rasle u oku što joj je stvaralo problem i danas se muči. Kad smo pitali veterinara šta je u pitanju, rekao je da je ona definitivno štene iz incesta.
Užasno nas je razljutilo jer to ne smu sebi da dozvole. Na njoj se vidi da je drugačija, prosto se razlikuje od drugo dvoje.
Pored toga ona obožava da se mazi, sve gricka moju nogavicu da stavim ruku na nju. Trčkara, lepo se slaže sa drugim psima.
Baš mi je žao, ali drago mi je da može normalno da živi
 
Primer mojih pasa.
Ma tako se i stenci socijalizuju, gledaju sta radi jaci ( i lepsi:D) pa i oni tako.
Ali kad imas samo jedno stene ( moj slucaj jer ih uzimam sa njihovih 8 nedelja zivota)
onda mora da padne neka socijalizacija, a to je stalno izvodjenje medju svet ( deca, ljudi, automobili,
buka, djubretari)i naravno susreti sa drugim i "dobrim i zlim" pasminama.
 
Ma tako se i stenci socijalizuju, gledaju sta radi jaci ( i lepsi:D) pa i oni tako.
Ali kad imas samo jedno stene ( moj slucaj jer ih uzimam sa njihovih 8 nedelja zivota)
onda mora da padne neka socijalizacija, a to je stalno izvodjenje medju svet ( deca, ljudi, automobili,
buka, djubretari)i naravno susreti sa drugim i "dobrim i zlim" pasminama.
Nisam imala takvih situacija jer svi moji psi nisu bili sami.
 
Naravno, kao što se deca uče životu :)
Moj je drugi pas ( ovaj sad lepi Romeo) sve naucio od prvog ( jos lepseg Otela) jer su
zajedno proveli sest meseci i malecak je sve radio i ponasao se kako je ovaj matori radio tako da
sa njim nisam morala da idem u skolu za pse, sve je odmah pokapirao, i sve komande i ko ga voli, ne voli,
gde i kako da hoda tako da je stvarno najidealnija socijalizacija sa drugim psima.
 

Back
Top