Underground

LBarbara

La Femme
Moderator
Poruka
48.391
..ponekad mi se zaista cini da upravo zivimo Kusturicin Underground...
Podsecanja radi, radnja filma se odvija oko skupine ljudi koja se skriva i živi u podzemlju od 1940-ih do 1990-ih
jer misle da Drugi svetski rat nikada nije završio zbog varke jednog od njihovih prijatelja..

Imam utisak da je ova nasa nazovi stvarnost tako strucno izrezirana da vise niko
ne zna tacno sta je istina a sta laz..mediji nas izvestavaju puca se na sve strane, ubijaju se na sve strane, treci svetski je na pragu,
vestacka inteligencija kreira neki novi svet, vanzemaljci postoje, mediji pogubljeni, zavisni iskljucivo od profita sto automatski
znaci da ih istina ne zanima, zanima ih samo novac sto dalje znaci da lazu i mazu uveliko i naveliko ne bi li zaradili....

Mozda sve ovo sto se desava oko nas nije istina..postoji li sansa da nista tu nije istina...da li sam usamljena u takvom razmisljanju? :(
Da li je moguce iskreirati neku novu stvarnost dok zivimo u "podzemlju" nesvesni, uplaseni, zakljucani...

čapter 1.
Lov u mutnom
Kada je voda mutna (zamućena), onda je najlakše ribu loviti na veliko, mrežom.
Lov na udicu je otezan jer riba ne vidi jasno mamac, mreža je daleko efikasnija i rezultira većim ulovom.
Onoga koga interesuje količina, njega ne interesuje udica, bistra voda i pojedinačan ulov, već mutna voda, mreža i masa.

Život na kopnu ima svoju sličnu paralelu, naime, što je više magle, to je manje sunca, istine, ljudi slabije vide i dezorjentisani su, ali mogu jasno da čuju!
U magli megafon je vrlo moćna alatka! Jedinke se ne vide, ali svi čuju. Oni koji imaju monopol nad tom alatkom, tj. oni koji upravljaju medijima, učiniće da se zvučni talasi koje proizvode konvertuju u razne režirane slike u glavama dezorjentisanih pojedinaca koji se pritom nalaze u vještačkoj napravljenoj magli.
Tako je najlakše manipulisati masom.

čapter 2.
I Want To Believe
Screen Shot 2024-04-13 at 11.43.41 PM.png

Ono što je generalno zabrinjavajuće je prisutnost mase koja nema prisutnost kritičkog filtera, iako se nalazi u otežanim uslovima magle, gde je sunce istine samo bleda mrlja, ta dubinska ljudska potreba da se u nešto vjeruje, propustiće skoro svaki režiran glas, nefiltriran!
I uzeti ga za istinu.
Zdravo za gotovo.

Back