Sensei

Master
Moderator
Poruka
84.333
"Underground" marke za koje treba da znate
Fendi, Guči i Prada su poznate marke i zabavno je čuti rapere kako ih pominju u pesmama, ali pravi modisti (Fashionistas) znaju šta se dešava i izvan velikih brendova. Sada kada je relativno lako kreirati dizajn kod kuće i koristiti onlajn usluge štampanja pa i slanja i naplate, snalažljivi dizajneri mogu da osnuju sopstvene brendove bez miliona dolara podrške — a za modu je to sveukupno bolje.

Demokratizacija modnog sveta znači da se na svakih nekoliko minuta pojavljuje novi dizajner koji debituje u odeći, i da je sve teže izdvojiti kukolj od žita. S obzirom na to da Instagram oglasi konstantno bombarduju naše feedove novim linijama, od kojih su mnogi čiste kopije, da vidimo na koga treba obratiti pažnju.

  1. Alien Body
  2. Warren Lotas
  3. Rucking Fotten
  4. Little Whip
  5. Ten Yards
  6. Tripp NYC
  7. Neighborhood
  8. BLVCKSCALE
  9. Profound Aesthetic
  10. Palace Skateboards
  11. Strip Mall Couture
  12. Pleasures
  13. FuckThePopulation (FTP)
  14. Menace
  15. Asspizza
-Sensei-
 
da krenemo sa detaljima

Alien Body
https://www.instagram.com/alien_body_official/
Alien Body.jpg

Elektronski muzičar Pictureplane postao je kultna senzacija širom sveta zbog svog agresivnog, pank-inflected noise popa. Sada je svoju jedinstvenu estetiku proširio na Alien Body (Telo Vanzemaljca) sa svojom ekscentričnom linijom tamno glamurozne ulične odeće. Brend sa sedištem u Bruklinu spaja post-nu-metal stajling sa tamno glamuroznom i paranojskom slikom. Izgleda da bi ga nosili SoundCloud reperi na gotskom kraju muzičkog spektra.
-Erik Šori-​
 
2. Warren Lotas

warren.jpg


Dizajner sa sedištem u Los Andjelesu Voren Lotas baš i ne olakšava pronalaženje njegove odeće – većinu vremena njegova radnja je zaštićena lozinkom, ali uprkos tome se čak i njegovi najskuplji predmeti ("hoodies" mu nekad idu i za preko 1000 dolara) rasprodaju gotovo trenutno. Unapred isplanirana nestašica je očigledno namerna marketinška strategija, i teško je ne odati priznanje onima koji su uporni da pronađu svaki proizvod koji je na sajtu. Lotas je očigledno inspirisan uličnom umetnošću, košarkaškom modom i moto kulturom — njegovi skicirani dizajni često pozajmljuju slike iz horor filmova ili gangsterske ikonografije.
— Erik Šori​
 
Poslednja izmena:
3. Rucking Fotten
https://ruckingfotten.com/

ruckingfotten.jpg


Postoji neosporni šarm japanskih horor postera, a ova estetika je upravo ono što je ulični brend Rucking Fotten eksploatisao godinama. Grafički hoodies, košulje i trenerke ponovo raspaljuju maštu savremenom horor klasikom, azijski uvoz sa upečatljivim paletama boja i nadrealnim slikama. Iako je svaka kolekcija ultra-ograničeno izdanje, možete se pretplatiti na njihova nova izdanja kupovinom "Slasher Pack" koja je u suštini pažljivo pripremljena "majica meseca". Najbolje se nosi u oktobru, ali izgleda odlično cele godine.
—Erik Šori​
 
4. Little Whip
littlewhip.jpg


Predajte se apsolutnom zadovoljstvu: Seks-pozitivna linija Little Whip ulične odeće koja je nataložena BDSM*-om odlikuje tamni, suptilni grafički dizajn inspirisan tamnicama i nastranostima. Džemperi i košulje su uniseks i sadrže jato morbidnih slika. Njihovi katalozi su jedinstveno euforične erotske noćne more, koje podsećaju na filmove Brusa LaBrusa i Keneta Angera.
— Erik Šori​
* *******/Discipline, Dominance/Submission, and Sadism/Masochism
 
5. Ten Yards
tenyards.jpg


Di-džej i dizajner Sem Branman iz Bruklina postao je omiljen medju ljubiteljima noćnog života u Njujorku, uključujući i drag trkačkog šampiona Boba Drag Kvina. Ten Yards je možda najpoznatiji po svojim flertujućim štitnicima za genitalije inspirisane štreberskom kulturom, ali je u skorije vreme ušao u predivne, ručno pravljene bomber jakne, džempere i kombinezone. Na njegovim modnim revijama redovno se nalazi šarenolika ekipa klubske dece i umetnika performansa, što ih čini najuzbudljivijim prezentacijama onima na DIY (uradi sam) budžetu. On takođe radi po specijalnoj narudžbi za suludo razumne cene.
— Erik Šori​
 
6. Tripp NYC
tripp.jpg


Prigradski pank stil koji je bio tako temeljno kritikovan početkom 2000-ih je, kroz predvidljivi ciklus retro mode, postao šik izbor među reperima i ikonama ulične odeće. Njihove unikatne split-leg uvezane pantalone bile su sveprisutne u prvim danima Hot Topic-a i od tada su ih kopirali poznati reperi kao što je Lil Uzi. Nejasno je kako je Trip uspeo da preživi sve ove godine, ali nova generacija sada prihvata neobične boje, šare i preterano detaljisanje koje je ova legendarna kompanija učinila popularnom tako davno.
— Erik Šori​
 
7. Neighborhood
neighborhood.jpg


pažljiva selekcija ulične odeće i originalnih dezena, Neighborhood ima zanimljivu estetsku mešavinu potcenjenih i edgy ilustracija i pametnih naginjanja ka avangardizmu. Postoji zadivljujuće dizajnerska filozofija ovog japanskog brenda koja je daleko pametnija od ne-suptilnih trendova američkih brendova. Nije baš jeftino – naročito ako se uzimajući u obzir razmena valute i cene isporuke — ali verovatno vredi investirati za nešto jedinstvenije.
— Erik Šori​
 
Најобичнији штампани дуксеви, шта је ту андерграунд...???
u zapadnom svetu je to priznato kao underground što je sinonim za "van uobičajenih tokova". Za tebe su žvrljoke ali ima (mladi uglavnom) onih kojima ti dizajni oslikavaju njihova osećanja i nose poruke koje podržavaju. Glavna poenta kod svih tih "underground" firmi je da se stvari rade u veoma malim serijama, da se novosti drže u tajnosti do zadnjeg trena, da se najavljene prodaje veoma ograničenih količina (koje se skoro nikada više pojavljuju) neka vrsta igre i izazova za prave ljubitelje. Takve stvari se rasprodaju bukvalno za nekoliko sekundi. Veoma je trendi da deca koja prate modu imaju neki takav komad jer prepoznaju jedan dugoga na ulici i često daju jedni drugima komplimente na izboru...
Definitivno nije za svakoga.
 
9. Profound Aesthetic

Image1.jpg


Faraz Zaidi, je osnivač & kreativni direktor Profound Co, višemilionskog modnog brenda koji se nalazi na raskrsnici ulične odeće i visoke mode.

Profound je izgradio lojalne pratioce u zadnjih više od 10 godina, sa fanovima slavnih kao što su Rihanna, Kendrick Lamar i Justin Bieber koji nose njihovu odeću. O njima je pisano u Time, Fast Company & Forbes magazinima i sarađivali su sa vodećim muzičarima & velikim brendovima kao što je Pepsi.
 
10. Palace Skateboards

Image1.jpg


Palace Skateboards (ili Palace) je londonska skejtbord prodavnica i marka odeće osnovana 2009. godine. Brend su pre svega uporno nosili osnivač Levent Tanju i njegov skejt tim "Palace Wayward Boys Choir". Palace se fokusira na skejt stvari sa teškim uticajem pop kulture devedesetih. Njihova roba se može naći na internetu ili u njihove 4 prodavnice širom sveta gde svakog petka ujutru puštaju nove proizvode.
 
11. Strip Mall Couture

Image1.jpg

Strip Mall Culture je jedan brend za koji verovatno niste čuli - a oni to i žele. Njihov sajt je prepun poruka kao što su "ne kontaktirajte nas" i "ne pratite nas" ali ljude privlači njihova minimalistička estetika. Njihov rad je ironičan i drzak, jedna majica, koja je sada rasprodata zove se "You Get What You Pay For" a prodavala se za skoro 500 dolara!
 
12. Pleasures

Image1.jpg


Pleasures je brend ulične odeće sa sedištem u Los Anđelesu koji je osnovao Aleks Džejms 2015. godine, a poznat je po naginjanju ka pank, metal i grandžu , kao i po kontraverznim dizajnima. Od lansiranja, brend sarađuje sa drugim svetski poznatim modnim brendovima kao što su ROKIT, adidas, JSP, Akila itd. za neke izuzetne kolekcije. Poznate ličnosti kao što su The Weekend, Kylie Jenner, G-Dragon i Wiz Khalifa fotografisane su noseći komade ovog brenda.
 
14. Menace

Image1.jpg


Menace (Napast) je jedan od najzgodnijih brendova u Los Anđelesu. Brend je osnovan 2013. Kreatora Stivena Menu nije briga za skakutanje po trendovima ili držanje koraka sa industrijom i upravo zbog toga je njegova odeća uvek ispred njegovih konkurenata. Ako imate nešto zlonamerno što treba da zaštitite, oni prodaju biblijsku sef, ali ako vas uhvate, ne krivite mene. Ipak, pre nego što su bili dragi podzemne scene, bili su skromni brend koji je prodavao svoj rad na Karmaloopu. U poslednje vreme radili su sa Kompanijom Absent, još jednim predstojećim brendom, kako bi svojoj publici ponudili i Prsten sa logotipom Absent i Prsten sa logotipom Menace koji se retko viđa od streetwear brendova i proizvodnju nakita nije lako. Ali moj omiljeni komad koji trenutno imaju je Menace's Hell In A Cell kapuljača - i nije teško videti zašto je Mena možda jedan od najtalentovanijih dizajnera danas. Ako ste u Los Anđelesu, verovatno ste ih već videli.
 
15. Asspizza

Image1.jpg


Od kada je bio tinejdžer, Asspizza koristi internet u svoju korist. Mrzeo je školu i voleo je crtanje na odeći, pa je prirodno Asspizza—pravo ime Austin Butts — napustio srednju školu i počeo da crta po majicama i duksevima. Osećao se neprijatno kada je prihvatio novac u zamenu za odeću pa je poklonjao poznatim ličnostima uključujući Viz Kalifu, Teofila Londona i drugima. To je naravno diglo preprodajnu cenu. Iako je prošla skoro decenija od kada je počeo, danas su Asspizza majice i kape i dalje veoma traženi.
 
Мода црнаца из гета, ужас.
i ja sam se čudio kada sam prvi put video da se takve stvari karakterišu kao moda a još više kada sam video cene i kolika je potražnja. Svi oni igraju na kartu male i ograničene ponude. Uslobno rečeno, kao i igra sa dijamantima koji uopšte nisu retki ali vladari drže prozvodnju pod kontrolom.
 

Back
Top