UN izglasale rezoluciju kojom se osuđuje napad na Ukrajinu, Srbija glasala "za"

1646241716-Tan2022-3-2_18643561_0-750x500.jpg


Generalna skupština UN usvojila je danas rezoluciju kojom se izražava najdulje žaljenje zbog agresije Rusije na Ukrajinu i zahteva od Rusije da odmah prestane sa pretnjom i upotrebom sile protiv Ukrajine i da odmah, potpuno i bezuslovno povuče sve svoje vojne snage sa teritorije Ukrajine u njenim međunarodno priznatim granicama. I Srbija glasala "za".

Za je glasala 141 država, protiv je bilo pet, a uzdržano 35. Srbija je bila među državama koje su glasale „za“.

Protiv su bili Rusija, Belorusija, Sirija, Eritreja i Severna Koreja.

https://rs.n1info.com/vesti/un-izgl...osudjuje-napad-na-ukrajinu-srbija-glasala-za/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sad je jasno. U Srbiji, za domaću javnost i u predizborne svrhe, Vučić tvrdi da neće ništa preduzimati protiv Rusije.

Spoljno politički, na međunarodnoj sceni, Srbija je osudila rusku invaziju na Ukrajinu i pozvala na povlačenje ruskih snage i zatražila da Rusija povuče priznanje republika Donjetsk i Lugansk.
A nisu žalili NATO napad na SR Jugoslaviju?

По стандарду, јесмо у Африци.
Zbog takvih indijanaca ko što si ti i tebi sličnih.
Lupajte sad u demokratsku šerpu.
 
Zbog takvih indijanaca ko što si ti i tebi sličnih.
Lupajte sad u demokratsku šerpu.
Meni kad se lupa u serpu, ja zamislim da je serpa tvoja glava, pa udri, udri, udri!!!

Šta mislite, koliko je zemalja glasalo za rezoluciju po svojoj volji, a koliko iz straha od Amerike?
Cudi me da Ukrajina zbog straha od Rusije nije glasala NE.
 
Pa nije slagao (tehnički gledano). Rezolucijom GS UN 2758 (1971) bila je izbačena Kina iz UN-a i SB UN i umesto nje ubačena NR Kina. Kina je htela da stavi veto na tu odluku, u SB UN, ali nije uspelo.

Samo celi ostali svet mora da se složi da vlast u Moskvi nije zakoniti predstavnik SSSR-a, odnosno Ruske federacije (znači, i Kina da barem ostane po strani).
danas-460x0.jpg
 

Back
Top