Quantcast

UN, EU i USA opet mješaju karte na Balkanu

DraGo70

Iskusan
Poruka
6.561
tokyo:
pajdo ta ti strana emisija bila sigurno emitirana na RTSu
a s obzirom na njihovu ažurnost
godina kad je emisija napravljena 2001./2002.

sada stvari mal drukčije stoje

no živi bili pa vidjeli

dao Bog da poživjeli i ti i ja do 2050 pa da časkamo sa eremitom, Salvantisom i Jerryem ko je bio u pravu

a da nas do tad od priča posjedeli Iron i dalje prati i kaže bakice i dedeki mir nemojte da moram štapom da lupim kome trajni ban;)
Niti je emisija emitovana na RTS-u, niti je godina proizvodnje ta koju si ti naveo.
Emisija je snimljena ovih dana. Nisam gledao od početka pa ne znam ni ko ju je snimio ni povodom čega je snimljena.
Prebacivao sam kanale i kada sam video onu čudnu kartu na zidu, onda sam počeo i da je gledam.
Nemam pojma šta su njome hteli da kažu niti ovde nešto propovedam ili predskazujem. Samo sam izneo činjenice šta je u emisiji rečeno.
Dakle, Kyo, komentar ti je bez veze jer ni ja nisam ništa komentarisao...

tokyo

Iskusan
Poruka
5.694
DraGo70:
Svaka čast, to je ta karta. Nisam pratio emisiju od početka pa ne znam o čemu je bilo reči, a i emisija je bila na nemačkom jeziku, koji ne razumem, pa nisam ništa ukapirao.
Bravo majstore, odlično si me nadopunio.
Hvala.
brkate lončiće
ovo na karti CEFTA
Cefta je zato napravljena da se onih 20ak bilateralnih sporazuma o trgovini stavi pod jedan nazivnik
dakle ovo nema veze sa ulaskom u EU
nego čisto ekonomski
već je 2005. dogovoreno da će se gledati individualni napredak zemalja u ispunjavanju uvjeta
stoga
nema kolektivnog ulaska cijelog regiona

ovakvih naslova gdje zemlje članice pozdravljaju ulazak Hrvatske kad završi u screening 2009.
već postaju normalna stvar
http://vijesti.hrt.hr/ShowArticles.aspx?ArticleId=22633
dakle sve je na nama

stoga Drago na satove njemačkog jezika
ne bi ti škodilo

DraGo70

Iskusan
Poruka
6.561
A da ti malo prošetaš po nekim drugim sajtovim i tamo prikupiš informacije o napretku Hrvatske, a ne na sajtu vijesti.hrt.hr
Meni si zamerio da tu emisiju mora da sam gledao na RTS-u, a sada mi kao kontraargument podmećeš hrvatski izvor.
Ma, da očekivao sam da će oni da napišu nešto protiv Hrvatske. Kako da ne... a onda je mali mrmot zamotao čokoladu... :)

DraGo70

Iskusan
Poruka
6.561
tokyo:
dosada živa!

evo dosad nikog nisam stavio na ignore listu

Bilja je bila kandidat

al ovaj je stvarno prevršio svaku mjeru

jel mi može netko reć ako stavim Dragija na ignore

stvarno se neće pojavljivati mi više pred očima
i kako to uraditi?
molim za pomoć

može i na PP

Uh, što volim kada nekoga pobedim argumentima.
Samo napred Hrvoje. Stavi me na ignore. Predaj se...
Tako ti je to kada NATO ne pomaže Hrvatima u sukobu sa Srbima ;) :)

tokyo

Iskusan
Poruka
5.694
BiH će tražiti izlaz na otvoreno more

Predsjedništvo BiH vikend će provesti u Zagrebu gdje će potegnuti pitanje koridora do otvorenog mora za što misle da, kao pomorske država, imaju pravo. Pitat će i za Luku Ploču za koju misle da polažu pravo jer je u nju uglavnom ulagala BH-privreda.

http://www.slobodnadalmacija.com/20070301/novosti03.asp

-------------------------------------
eto nam ga sad
vidli Bosanci da ništa od optužbe protiv Srbije, al brzo će oni dalje da rovare

eto sad navalili na nas

ej Balkane Balkane

:roll: :roll:

filatelista. pa šta?

Veoma poznat
Poruka
13.052
Koliko ja pratim, za 28. člana EU kako god da se on zove mora doći do usvajanja Ustava jer sporazum iz Mastrihta ide na 25+2
Svima predstoji da se razvijamo i podižrmo standard i da dođe do usvajanja Ustava. Ne bi me začudilo da ceo "- Slovenija + Albanija" uđu u kompletu 2015.
ili ako ne bude usvojen Ustav da budemo mini EU u posebnim odnosima sa EU :roll:

tokyo

Iskusan
Poruka
5.694
filatelista:
Koliko ja pratim, za 28. člana EU kako god da se on zove mora doći do usvajanja Ustava jer sporazum iz Mastrihta ide na 25+2
Svima predstoji da se razvijamo i podižrmo standard i da dođe do usvajanja Ustava. Ne bi me začudilo da ceo "- Slovenija + Albanija" uđu u kompletu 2015.
ili ako ne bude usvojen Ustav da budemo mini EU u posebnim odnosima sa EU :roll:

Finska će pozdraviti RH kao članicu EU-a 2009.

27. veljače - Finska će vrlo rado pozdraviti Hrvatsku kao članicu EU-a 2009. i nema nikakvih ozbiljnijih prepreka za njezin ulazak u punopravno članstvo u tom roku, izjavio je predsjednik finskog parlamenta Paavo Lipponen koji boravi u uzvratnom službenom posjetu Hrvatskoj.

"Moja je procjena da nema nikakvih ozbiljnijih prepreka za članstvo RH u EU-u u roku koji sam naveo. Međutim, ne ovisi sve o Hrvatskoj, koja treba nastaviti s provođenjem reformi, jer se postavlja pitanje hoće li EU biti do tada spreman, istaknuo je Lipponen. Prema njegovim riječima, postoje naznake da će problem oko europskog ustava biti riješen, odnosno da bi tijekom njemačkog predsjedanja EU-om mogao biti postignut dogovor zemalja članica koji će biti predstavljen na predstojećem summitu EU-a u lipnju.

tokyo

Iskusan
Poruka
5.694
filatelista:
Ne sporim da je Hrvatska spremnija za EU i od Rumunije i Bugarske, ali sve zavisi od tog Ustava. Češka nešto zateže i gledao sam da je ona najviše protivi donošenja istog. Moš' misliti, Česi, evropska sila :roll:
Kako bude biće, ali Srbiji treba još dobrih 5 godina, ali ne da proteknu, već da dobrano zapne, pa da uđe što spremnija.
sa ovakvim tempom i više od 5 godina će vam trebati

treba napomenuti da vi niste još evidentirani ni kao kandidat, a odnosi EU i Srbije su zamrznuti

dok će Hrvatska već i screening svih poglavlja završiti dok će te vi tek startati

samo za one neupućene
samo screening traje 3-5 godina

Silent Bob

Iskusan
Poruka
6.849
tokyo:
BiH će tražiti izlaz na otvoreno more

Predsjedništvo BiH vikend će provesti u Zagrebu gdje će potegnuti pitanje koridora do otvorenog mora za što misle da, kao pomorske država, imaju pravo. Pitat će i za Luku Ploču za koju misle da polažu pravo jer je u nju uglavnom ulagala BH-privreda.

http://www.slobodnadalmacija.com/20070301/novosti03.asp

-------------------------------------
eto nam ga sad
vidli Bosanci da ništa od optužbe protiv Srbije, al brzo će oni dalje da rovare

eto sad navalili na nas

ej Balkane Balkane

:roll: :roll:
Sta si mislio... da je uspela tuzba protiv nas, verovatno bi sledece optuzili vas... a sad hoce more... ali dobro... vas problem...

filatelista. pa šta?

Veoma poznat
Poruka
13.052
tokyo:
sa ovakvim tempom i više od 5 godina će vam trebati

treba napomenuti da vi niste još evidentirani ni kao kandidat, a odnosi EU i Srbije su zamrznuti

dok će Hrvatska već i screening svih poglavlja završiti dok će te vi tek startati

samo za one neupućene
samo screening traje 3-5 godina
Nema tu pravila. Makedonija je kandidat već određeni period, pa nikom ništa. Svi termini i vremenski periodi pregovora su individualni i idu od slučaja do slučaja.
Nama treba samo da zaključimo sporazum, koji je obavljen u skoro 80%
Ali ja na to ne mogu da utičem, mogu samo ovde da kuckam i na izborima da glasam.

DraGo70

Iskusan
Poruka
6.561
I što je najvažnije, RS kao deo teritorije BiH tj. kao posebni entitet po Dejtonskom sporazumu ima pravo na 49% od tih 20 km obale koja pripada BiH, a to je onda nešto manje od 10 km.
Naravno, tako piše, i na osnovu toga istog aneksa je i Federacija dobila Brčko tj. izlaz na reku Savu, čime je prekinut kontinuitet teritorije RS, a ona na kraju dobila manje od 49% teritorije.
Ali pitanje je da li će se to i poštovati i da li će iko to uzeti u obzir.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.