UMRO JE OLIVER...KO CE SLAVITI LJUBAV...?

Odjeknula je vest o smrti slavnog Kant autora i pevaca Olivera Dragojevica,kao grom iz vedrog neba !!!
Znali smo da boluje od te proklete bolesti,kojoj nauka i covecanstvo,ne moze nikako stati na put.Pisem ovih
nekoliko reci oprostaja od Njega,dok mi sa radija dopiru Njegove pesme za sva vremena:"Moj galebe...

Ekran mi je zamucen.Suze mi klize niz lice.Znam,Ali ne mogu da verujem,da Njega vise za uvek nema.Otisla je
sanjim,cela jedna epoha.Bio je Maestro ljubavnih pesama.Bilo je,i bice jos mnogo pevaca.Ali sa takvim glasom,
sa takvim osecanjem za najtananija ljubavna osecanja,koje nam je pesmom docaravao..nikada,nikada vise nece
biti..

Ziveo sam jedno vreme u Svedskoj.Poneo sam neke snimljene pesme,sa muzikom koju ja volim.Sve su to bile neke
ljubavne romanse,divni muzicki tonovi.Ali,samo kada je Oliver pevao,plakao sam za prelepim Jadranom,za obalom
tog cudesnog mora.Oliver je u jednom skorasnjem intervjuu,rekao da ne voli uopste politicare.Bio je neizlecivi
romantik,zaljubljen u muziku u zivot koji mu je svojim lepotama,davao materijal za stvaranje vrhunske poezije.

Zbogom,zbogom Galebe nas.Hvala ti sto si usrecio citave generacije,nas zaljubljenika u ljubav,zivot i muziku...:heart:
 

Back
Top