Quantcast

UMRO ĐORĐE BALAŠEVIĆ

електрика

Zaslužan član
Banovan
Poruka
108.523
Balasevic je bio medju vodecim muzicarima na balkanu(nebitno sta ko privatno mislio o njemu)i zasluzio je dostojan oprostaj na sahrani.Volela ga cela yuga od vardara pa do triglava.Ako je tako moralo biti zbog korone i okupljanja razumet cu ali ako nije ipak ih ne razumem.Ni porodicu ni vlast.Imaju pravo na to da ga sami isprate ali ipak mislim malo sebicno sa njihove strane.Sta je pozadina toga sami oni to znaju.
Није себично него изузетно паметно и нормално.

BG Korto Malteze

Zainteresovan član
Poruka
282
Pogledaj Vucicu Novi Sad. Jel vidis koliko je ljudi doslo Djoletu svojom voljom? Ti jos deset zivota da zivis, neces mu biti crno ispod nokta!

Frka mu je, a i sendvicarima-poceli su svuda da kukaju kako se ne postuju mere. Frka im je sto ima jos uvek normalnih ljudi i pored njihovog truda da zaglupe narod i napune mu glave mrznjom...

Gotov je!

snejks

Elita
Poruka
17.672
Pogledaj Vucicu Novi Sad. Jel vidis koliko je ljudi doslo Djoletu svojom voljom? Ti jos deset zivota da zivis, neces mu biti crno ispod nokta!
Ako je iko voleo Đoleta da sluša to sam ja što sam ovde i više puta pokazao svojim tekstovima.
Ovo danas na keju nije bio _Balašević nego nečija glupa ideja da od nečije smrti napravi heppening izlažući pri tome masu ljudi riziku da se razboli od istoga virusa čije su nam i posledice odnele njega , tj uzele život Đoletu.
Nikada ali ama baš nikada od njegove smrti ne bih ni pokušao napraviti politički marketing kao što si ti ovde to napravio.
Treba da te je sramota!!

Ono juče na sahrani je bio Đole- pravi Đole dosledan svojim stihovima:

Ako umrem mlad, posadi mi na grobu samo ruzmarin.
ne dozvoli tad da naprave od toga tužan treći čin,
nek mi ne drže govore nek drugom pletu lovore
ako umrem mlad zaustavljen u koraku il snu!

Zbogom Đole neka te anđeli čuvaju i vidimo se u nekom drugom filmu!

Branko Lori

Buduća legenda
Poruka
41.988
Ako je iko voleo Đoleta da sluša to sam ja što sam ovde i više puta pokazao svojim tekstovima.
Ovo danas na keju nije bio _Balašević nego nečija glupa ideja da od nečije smrti napravi heppening izlažući pri tome masu ljudi riziku da se razboli od istoga virusa čije su nam i posledice odnele njega , tj uzele život Đoletu.
Nikada ali ama baš nikada od njegove smrti ne bih ni pokušao napraviti politički marketing kao što si ti ovde to napravio.
Treba da te je sramota!!

Ono juče na sahrani je bio Đole- pravi Đole dosledan svojim stihovima:

Ako umrem mlad, posadi mi na grobu samo ruzmarin.
ne dozvoli tad da naprave od toga tužan treći čin,
nek mi ne drže govore nek drugom pletu lovore
ako umrem mlad zaustavljen u koraku il snu!

Zbogom Đole neka te anđeli čuvaju i vidimo se u nekom drugom filmu!
Toksican si !
Zasto u svemu vidiss politiku i politicki marketing !?
Ima nas koji ne brkamo politiku i postovanje prema umetnosti i umetnicima .
Djole je vojevrstan pesnik i kantautor . Biser !!!
Tema je na politici da vide "odlikovani " i "sendvicari " da se jos uvek cene prave vrednosti i da nas ima normalnih i ne zatrovanih politikom , sovinizmom i ostalim glupostima na kojima ovde jasu i uspevaju razna gamad i zgadija vec 30 godina !

Poslednja izmena:

snejks

Elita
Poruka
17.672
Toksican si !
Zasto u svemu vidiss politiku i politicki marketing !?
Ima nas koji ne brkamo politiku i postovanje prema umetnosti i umetnicima .
Djole je vojevrstan pesnik i kantautor . Biser !!!
Tema je na politici da vide "odlikovani " i "sendvicari " da se jos uvek cene prave vrednosti i da nas ima normalnih i ne zatrovanih politikom , sovinizmom i ostalim glupostima na kojima ovde jasu i uspevaju razna gamad i zgadija vec 30 godina !
Da li ti čitaš uopšte svoje postove?
Ovo ovde što radiš je nepoštovanje umetnika i njegovog opusa i celoga njegovog života i samoga načina na koji je živeo.
i da još nešto tema je na Hronici a ne na Politici toliko trčiš ispred rude da ni ne vidiš gde se nalaziš.
Lepo je to što su mnogi odali poštu Đoletu - ali to nije trebalo sa skupom na keju jer će od toga keja kao rezultat izaći više hiljada novozaraženih osoba.
U ovome momentu nema teorije da bih se pojavio na skupu te vrste , u mojoj firmi je njih 35 od 135 preležalo koronu do sada a trenutno ih je još 8-ro zaraženo , imao sam prilike da vidim ozbiljno bolesne kao i posledice stanja teške bolesti.
Svako ovakvo okupljanje jeste potencijalni rizik za zdravlje i zdrave osobe ali takvima kao ti je to očigledno glupo i pokušavati objasniti.

Branko Lori

Buduća legenda
Poruka
41.988
Da li ti čitaš uopšte svoje postove?
Ovo ovde što radiš je nepoštovanje umetnika i njegovog opusa i celoga njegovog života i samoga načina na koji je živeo.
i da još nešto tema je na Hronici a ne na Politici toliko trčiš ispred rude da ni ne vidiš gde se nalaziš.
Lepo je to što su mnogi odali poštu Đoletu - ali to nije trebalo sa skupom na keju jer će od toga keja kao rezultat izaći više hiljada novozaraženih osoba.
U ovome momentu nema teorije da bih se pojavio na skupu te vrste , u mojoj firmi je njih 35 od 135 preležalo koronu do sada a trenutno ih je još 8-ro zaraženo , imao sam prilike da vidim ozbiljno bolesne kao i posledice stanja teške bolesti.
Svako ovakvo okupljanje jeste potencijalni rizik za zdravlje i zdrave osobe ali takvima kao ti je to očigledno glupo i pokušavati objasniti.
:pop:

otkud tebi pravo da mi se obracas i ocenjijes moje pisanje i prozivas stotine postovalaca Balasevica
Nesto ne vidim da si se potresao na mitingovanja SNS i onanije zvalavog !
Smarac klasican ! Poznati su mi takvi koji bi da drze propovevedi svakome !
Sinak nisam ti ja adresa za to !!!!
P.S. A sto to radim i na na politici ????
Pa lepo , da SNS gamad vide sta su prave vrednosti !!!!!!!

Poslednja izmena od moderatora:

toz972

Poznat
Poruka
7.680
VIDEO: Most u Tuzli nazvan po Đorđu Balaševiću, pokrenuta inicijativa da to bude i zvanično
Most u Tuzli dobio je, za sada nezvanično, ime po Đorđu Balaševiću, samo nekoliko dana nakon što je legendarni kantautor preminuo u 67. godini.

KOMENTARI 0

INFO 24.02.2021. | 06:48
VIDEO: Most u Tuzli nazvan po Đorđu Balaševiću, pokrenuta inicijativa da to bude i zvanično

Foto: Youtube screenshot (FoNet/Nova)
Inicijativa Sinana Alića, predsednika fondacije "Istina, pravda, pomirenje" iz Tuzle, da jedna ulica ili površina dobije naziv po Balaševiću juče je dobila svoj epilog, piše Dnevni avaz.

"Moju inicijativu je podržalo mnogo ljudi, a Sead Bašić je predložio da most koji spaja Gradski park i Pannonicu nazovemo po Đorđu Balaševiću, što smo i učinili", rekao je Alić.

Međutim, da most i službeno dobije ime po Balaševiću potrebna je saglasnost Gradskog veća, što je procedura koja može trajati i mesecima.

"Ima da se usvoji. Đorđe Balašević je spajao ljude, a upravo ovaj most spaja grad s jezerima. Ovo je jedna plemenita ideja", rekao je Ekrem Hadžić Soso, muzičar iz Tuzle.

Pločicu s natpisom "Most panonskog mornara - Đorđe Balašević" otkrile su dve devojčice, a okupljeni građani su taj potez ispratili aplauzom.

Autor: Index.hr

Mr.Infinity

Veoma poznat
Poruka
14.094
Uz dužno poštovanje prema Đorđu Balaševiću, kako to da niko ne žali smrt pnog dečaka koji je nađen mrtav pre neki dan? Hoće li za njim narod da zaplače kao za Balaševićem? Neće. Boli nas uvo kao narod za njega. Moraš da budeš neko i nešto da bi te žalili i plakali za tobom kao narikače.Užas kakvi smo postali!

toz972

Poznat
Poruka
7.680
Uz dužno poštovanje prema Đorđu Balaševiću, kako to da niko ne žali smrt pnog dečaka koji je nađen mrtav pre neki dan? Hoće li za njim narod da zaplače kao za Balaševićem? Neće. Boli nas uvo kao narod za njega. Moraš da budeš neko i nešto da bi te žalili i plakali za tobom kao narikače.Užas kakvi smo postali!
Nije stvar da li si neko i nešto već kolilo si ljudima blizak srcu. Balašević je to bio velikom broju ljudi. I to dugi vremenski period. Mnogi su odrastali uz njegove pesme, proživljavali svoje ljubavi, tugu patnju, radost, čitav život kroz njegove pesme. Lepo neko reče Ja ga nisam poznavao, ali sam ubeđen da on mene jeste. Balašević je ušao ljudima u srca svojim pesmama koje su doticale emocije mnogim ljudima, a i svojom antiratnim i čovekoljubivim delovanjem. Dovoljno je pročitati tekstove ili videti video snimke u kojima se ljudi opraštaju od Balaševića i shvatiti koliko im je on rasturao emocije svojim pesmama i svojim delovanjem. Recimo pesma Mati je jedna od najlepših pesama o majci koju sam ja čuo i u kojoj prepoznajem i svoj život. Takva mu je većina pesama. Kao da me je lično poznavao. Naravno da svaki normalan žali i za dečakom ali je to sasvim drugačija priča. Pesma Mati.

Poslednja izmena:

jukabg

Ističe se
Poruka
2.530

Mnogo se polemisalo o njegovoj izjavi na koncertu u Zagrebu pre par godina...neobicna izjava mozda jednosmerna a mozda i dvosmislena...Dosta se polemisalo o njoj u medijima.On je znao prilicno dobro da ubacuje doskocice ali ova je bila za diskusiju sta je hteo reci.

Njegovo zdravlje je bilo prilicno naruseno i pre operacije srca i ugradjivanja stenta...i na koncertu u Puli 2019 nije dobro izgledao ali sudbina valjda...u muzici do smrti...Veliki pesnik,kantautor ali su misljenja sto se tice toga kakav je bio covek prilicno podeljena.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.