Umrla je Naomi Džad, ikona kantri muzike

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.430
"Danas smo mi sestre doživele tragediju. Izgubili smo našu prelepu majku zbog mentalne bolesti", rekla je njena ćerka, glumica Ešli Džad, na društvenim mrežama u subotu popodne. „Slomljeni smo. Proživljavamo duboku tugu i znamo da kao što smo je voleli, nju je volela i njena javnost. Nalazimo se na nepoznatoj teritoriji.“

AAWNbVO.jpg

Naomi je rođena 11. januara 1946. godine u Ešlendu u Kentakiju. Ona i njena ćerka Vinona počele su da pevaju profesionalna zajedno početkom 1980-ih. Džadovi su osvojili pet Gremija i imali 14 singlova broj 1.

Džads su trebale da bude primljene u Kuću slavnih kantri muzike u nedelju i nedavno su najavili svoju prvu zajedničku turneju posle više od decenije, „Final turneju“ od 10 datuma, koja je trebalo da počne u septembru.

zx16

Veoma poznat
Poruka
11.477
Тешко да је дотична некоме позната овде? Отприлике, колико и Цеца Американцима?
Од те музике сам нешто мало слушао али давно. Највећи контакт ми је био преко легендарних Криденса који су били више кантри него рок бенд. Отприлике као код нас Бијело дугме.

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.430
da, kod nas je kantri slabo prisutan. Ne slušam ga ni ja, ali ja ne slušam recimo ni metal koji je jako popularan ovde.
Majka i ćerka Džad su jako poznate i cenjene u Americi i pojavljuju se kao gosti sa drugim muzičarima. Recimo sa gore pomenuti,

John Fogerty & Wynonna Judd Duet - Proud Mary - ACM Girls Night Out (Live) (Naomi Judd)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.