umrezavanje dva racunara, os xp i 98

maxi_js

Početnik
Poruka
10
Znam da ima vec ovakvih pitanja i citala sam, mislila sam da cu uspjeti rijesiti problem medutim kad sam trebala povezati, nisam uspjela....
Ako ko ima dobre volje da malo objasni sat trebam uraditi na 98...inace nisam koristila taj sistema pa nisam upoznata kako povezati i kako napraviti mrezu...
ja sam pokusala CP - System - Network ...tu sam postavial ima racunara i worgroup (HOME), ip adresu 192.168.0.4..ali sam citala negdje da treba da ima na desktopu ikona network neighboadhood,ali je nema...
Na xp-u sam kreirala preko set up a home or small network, workgroup (HOME), podesila ip adesu 192.168.0.3 ....u My Network Places vidim ovu mrezu ali kao da to provjerim na 98 da vidim jesam li tamo kreirala...na xp ne mogu vidjeti 98...probala sam ping nece...

Ako ko moze da objasni sta jos trebam uraditi...
HVALA!!
 
Hvala!!Na xp je vec bio kreiran korisnik, i pokusala sam na 98 uci sa tim passwordom ali ne moze, na 98 pri pokusaju pristupa na xp ne trazi username...moze li praviti problem firewall na xp..

Ne, to nije firewall... ako t trazi logovanje, onda je problem sa pravom pristupa. Pokusaj prosto na 98-ci da sherujes jedan folder, i tamo podesi za korisnika Everyone stavi read ili full permission...
Pa probaj onda... trebalo bi da te pusti na taj folder bez problema...
 

Back
Top