Quantcast

umiranje poznatih vs.umiranje nepoznatih

pesho

Poznat
Poruka
8.860
vjesti o neciju smrt me se doticu svakodnevno...evo na ovakvi portali ko sto je krstarica nekad saznam za smrti selebritija i nemam neki utisak juce umro mitropolit danas glumac sutra ce politicar...nebitno a kad recimo na feis mi na zid ispadne necija smrt tipa u neke grupe iako nikad cuo za tog ili vidio zastanem i ostavim reakciju...jucer sam tek sazno da je jedan americki novinar umro u tursku pod nerazjasnjene okolnosti jer se bavio istrazivackim novinarstvom a otiso na njegov tviter i dalje aktivan netko je preuzeo u formi legata taj nalog i baca objave...
a opet naletim na knjigu jedne spisateljice nase i probam je nac na feis vidim zadnja objava prosle godine i na nju neki plakajuci smaljici kazu u komentari da je preminula...i ne objavljuje se dalje na taj nalog....sad me zanima dal je umrlica u novine koja je ranije bila jedinim vidom oglasavanja smrti nepoznatoga zastareo nacin ? ako si clanom neke digitalne zajdnice nebi li bar u okviru toga to trebalo biti dogadjajem vrednim paznje odnosno ne proci nezapazeno?

mali roker

Poznat
Poruka
8.231
Smrt nepoznatih me ne dotiče preterano, koliko god oni bili poznati.
Jedino mi bude žao što npr neću pročitati nešto novo od te osobe, ili što ta osoba neće snimiti novi film.
Što se tiče fejsa, ako sa tom osobom nemam nikakvu komunikacija, ne ostavljam reakciju, nepoznata mi je.

Već odavno ne čitam novine niti ih kupujem, kad neko umre ili dobijem poruku ili me neko od porodice umrlog nazove.

pesho

Poznat
Poruka
8.860
Napisao sam danas trol post na temi o Sean Conneryju, obrisan je.
Iskreno, nije da se u stvarnom zivotu rugam smrtima poznatih (na forumu volim u vezi toga trolazi, recimo kada je umro onaj engleski pjevac pede*r), ali me iskreno nije nimalo briga, pogotovo kada umru u dubokoj starosti.
pa pazi elizabeta druga ima 95 nije da prejudiciram al bit ce to planetarna smrt

pesho

Poznat
Poruka
8.860
Nisam baš sigurna da sam razumela uvodni post. Znam samo da me objave smrti poznatih ne dotiču naročito, a nekad i nerviraju. Ne znam jel sam previše matora da bih imala idole, ili da bi me bila u stanju dotaći smrt ljudi koje nikad nisam lično srela, ič s njima nemam i ništa za njih ne osećam.
a mora da postoji neki ciju si ideologiju posvojila pisac influenser lajf kouc sto god...al recimo kad je umro tita neznam jer si se uopce rodila al plako je svak na radno mjesto na ulicu gde god tolko je taj covjek imao utjecaj i nije bilo namesteno vjeruj ko recimo u sjevernu koreju mada nisam siguran da je i tamo nespontano kako izvestavaju zapadni mediji slabo verujem tim medijima

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.