Quantcast

Ultrabook ili laptop do 100k za posao/multimediju

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.937
Posle nedelju dana mogu reći da sam zasad apsolutno zadovoljan.

Estetika: Vrlo lagan, uočljiv i daje neki premium efekat kvaliteta više nego što realno jeste,a još kada se uoči screenpad daje baš onaj bonus reprezentacije koji želim,što da se ne lažemo u mom poslu ipak ima svoju svrhu. Metalni okvir i čvrstina,ništa ne kvrcka,ne uvija se pri radu. Jedino što ga razdvaja od savršenstva su otisci prstiju. Ovo važi za marine blu varijantu na silver taj problem ne postoji. 9/10

WIFI: odličan dualbend gigabitni wi-fi,prepoznaje mreže i kači se bez problema instant gde god se nađem. Uvek imam solidno više opcija na spisku dostupnih mreža recimo od S9 koji je pored njega. Nikakvih problema ni približno nisam imao. 10/10

RAD: Baterija drži celi radni dan bez problema uz standardno opterećenje koje je meni potrebno na poslu.

Ne greje se,doduše kod mene i nema neko ubitačno opterećenje. Procesor nisam ni opteretio pošteno ali tamo gde bi mogao nastati problem je memorija kome treba ozbiljniji hardverski rad ,naročito ako uzimate sa preinstaliranim Windows 10 home. Naime ima u startu veliko zauzeće zbog windows biometric service(ovaj ima face recognition ugrađen) pa bi lako moglo da se desi ko ga koristi uz ozbiljnije aplikacije da mu zafali u nekom trenutku. Znam da je rešivo ali u ovom slučaju meni radi koliko mi treba. U protivnom bih pre uzeo 16gb varijantu koja zasad ide samo uz i7. Možda promene uz nove Ryzene. Čini mi se da u startu uzima 2gb za grafiku barem sam pročitao tako. I tu prvi ozbiljniji nedostatak vidim jer je memorija neproširiva. 7/10

Hod tipki natastaturi taman kako volim,jedini problem je veličina Enter tipke, često pomešam sa potpuno istom shift ispod nje pri brzom kucanu,navikao sam da bude veća i u visinu, pozadinsko osvetljenje daje onaj dodatni estetski efekat i znači pri slabijoj osvetljenosti ali recimo tri nivoa osvetljenosti su meni skoro pa ista tj ne vidim neku razliku. Prilikom otvaranja podiže se malo tastatura i podvlači donja lajsna ekrana pod nju pa doprinosi udobnosti pri kucanju. 9/10

Touchpad je odličan,prevučen staklom daje dobar osećaj i što je važnije dobar odziv. Screenpad 2.0 je zgodna stvarčica za multitasking, naročito ako koristite i bluetooth miš kao ja barem dok je u kancelariji na stolu. Realno 2/3 vremena će vam biti isključen. Nije nešto potreban u radu ali kada je tu dobrodošao je.

Ekran je odličan. IPS full HD. Dakle razlog zašto je ovako kompaktna 14-ica je što su ivice ekrana zaista minimalne i praktično samo ekran vidite, zaista daje pravi vizuelni efekat. Kada sam ga poredio jedan pored drugog uz recimo HP pro i gore pomenutog Acer-a verovatno me je taj efekat potpuno kupio. Možda za 15-icu to ne bi bilo tako ali za 14˝ znači itekako. Praktično dobijete 14˝spakovanih u ovir 13.3˝. Slagao bih kad bih rekao da nisam video bolje prikaze ali zaista bi bilo bezobrazno da mnogo zakeram oko palete boja,dakle sasvim sasvim dobro. 9/10

SSD od 512...nečujan i brz kakav i treba da bude ,nema problema zasad nemam šta prigovoriti

Jedina zaista ozbiljna zamerka koju moram pomenuti su 2 usb porta. Kada prikačim adapter za miš ostaje mi jedan a ja baratam sa raznoraznim tokenima bilo preko usb-a ili kartice,bilo da je poreska aplikacija,ebanking ili šta god,pa neki fajlovi koji su mi na prenosivom hardu,razni treći usb stick-ovi...sve u svemu dobro bi mi došao barem još jedan.

Dakle kome treba za u početku navedene potrebe, ovo je zaista dobar poslovni office,multimedijalni laptop. Za teren i putovanja dušu dao :ok:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.