Quantcast

Ultrabook ili laptop do 100k za posao/multimediju

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.238
Potreban mi je pre svega lak i prenosiv laptop za posao, koji bi van radnog vremena i tokom putovanja jedino služio za netflix i klasičan surf.

Aplikacija koja mi je neophodna za rad nije uopšte zahtevna,bez problema je išla i na i3 i 4gb rama i sa te strane više me interesuje da objedinim stari hp laptop i samsung tablet u jedan uređaj što bi mi olakšalo putovanja.

Veći sam pristalica tableta ali nažalost ključna aplikacija koju mi firma koristi je isključivo Windows kompatibilna pa sam sa te strane hendikepiran inače bih rešio sa tab s6 ili ipad 7 10'2 i odgovarajućim tastaturama.

Voleo bih 13 ili 14 inčni pre 15,6 ali nije presudno ako je laptop lagan i da ima dobru autonomiju i dobar displej. i5 ili ryzen 5 i barem 256 ssd (poželjno više prostora) . 8gb rama je sasvim dovoljno,ne znači mi ram u ovoj priči previše.

Dakle ako ima neko ideju preporuka je dobrodošla pošto nisam pratio stanje na ovom tržištu duže vreme. Vidim solidan broj laptopova po portalima koji ispunjavaju kriterijume želeo bih naravno neki optimum da izvučem.

Poruka
18.032
Pa kupi kolko imaš para
Ako ti posao grafički dizajn onda što više RAM-a a ako ti je pos'o menidjerski, tj. da pratiš preko GPS-a gde je koji šofer, onda ti je 4Gb i previše

Tablet je zgodno poslovno rešenje za ogroman procenat kancelarijskih poslova....
Kako se to menja...
Tamo sredinom 80-ih nam delovalo bajkovito da će laptopovi biti moćni a debljine knjige iz biblioteke
A vidi sad ovo - tablet...

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.924
Potreban mi je pre svega lak i prenosiv laptop za posao, koji bi van radnog vremena i tokom putovanja jedino služio za netflix i klasičan surf.

Aplikacija koja mi je neophodna za rad nije uopšte zahtevna,bez problema je išla i na i3 i 4gb rama i sa te strane više me interesuje da objedinim stari hp laptop i samsung tablet u jedan uređaj što bi mi olakšalo putovanja.

Veći sam pristalica tableta ali nažalost ključna aplikacija koju mi firma koristi je isključivo Windows kompatibilna pa sam sa te strane hendikepiran inače bih rešio sa tab s6 ili ipad 7 10'2 i odgovarajućim tastaturama.

Voleo bih 13 ili 14 inčni pre 15,6 ali nije presudno ako je laptop lagan i da ima dobru autonomiju i dobar displej. i5 ili ryzen 5 i barem 256 ssd (poželjno više prostora) . 8gb rama je sasvim dovoljno,ne znači mi ram u ovoj priči previše.

Dakle ako ima neko ideju preporuka je dobrodošla pošto nisam pratio stanje na ovom tržištu duže vreme. Vidim solidan broj laptopova po portalima koji ispunjavaju kriterijume želeo bih naravno neki optimum da izvučem.
Ja sam nedavno ( mozda pre dva meseca) kupila ovaj, htela sam i ja lep, lak tanak, uglavnom da ga vucaram sa sobom,
ali je odlican i za rad. Meni je 15 incha bilo malo veliko, ovaj ima 14.

810XIVGrXXL._AC_SL1500_.jpg

https://www.amazon.de/gp/product/B07WL4J978/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o09_s00?ie=UTF8&psc=1

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.238
Pa kupi kolko imaš para
Ako ti posao grafički dizajn onda što više RAM-a a ako ti je pos'o menidjerski, tj. da pratiš preko GPS-a gde je koji šofer, onda ti je 4Gb i previše

Tablet je zgodno poslovno rešenje za ogroman procenat kancelarijskih poslova....
Kako se to menja...
Tamo sredinom 80-ih nam delovalo bajkovito da će laptopovi biti moćni a debljine knjige iz biblioteke
A vidi sad ovo - tablet...
Zašto bih dao 100k ako dobijam isti efekat za 75k? Zato se i traže iskustva drugih da se proceni pre kupovine

Znam hardverski šta mi treba i napisao sam manje više, ali ne uklapaju svi proizvođači isto taj hardver. Neko ima probleme sa tastaturom,neko sa displejem, neko sa dužinom trajanja baterije,neko sa temperaturama u radu...kao što rekoh konkretna iskustva su potrebna,otuda ovakve teme.

Da, tablet bi mi odradio posao da mogu da potrebnu aplikaciju instaliram na isti ali nažalost to nije moguće kao što sam napisao i zato tražim ultrabook.

KP je maximum "egzotike"...i to ne menja moj budžet samo daje veći raspon opcija u smislu da neki od 120k dobaci do meni prihvatljivih 100k ali opet bih morao da znam šta konkretno tražim.

P.S. Polovna ni kola ne uzimam a ne hardver.

skura58

Stara legenda
Poruka
99.206
Ja sam mogla da platim i vise, da bude kao nesto otmeno, ali je ovaj u nekim kompjuterskim casopisima silno nahvaljen
narocito odnos cena- performans, stvarno je odlican i stvarno mozes 11 sati da radis na njemu bez da ga turas u struju.
Za SVAKU akumulatorsku bateriju je bitno
da se redovno prazni.
Jednom nedeljno, bar, iskplučite napajanje da se skoro skroz isprazni.

Jer, ako je stalno uključeno napajanje stvoti se nekakva skrama
i on onda "ne zna" koliki mu je kapacitet.

I, nije zezanje, ako baterija "crkne"
Ostavite je jednu noć u zamrzivaču.
Možda se povrati

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.924
Za SVAKU akumulatorsku bateriju je bitno
da se redovno prazni.
Jednom nedeljno, bar, iskplučite napajanje da se skoro skroz isprazni.

Jer, ako je stalno uključeno napajanje stvoti se nekakva skrama
i on onda "ne zna" koliki mu je kapacitet.

I, nije zezanje, ako baterija "crkne"
Ostavite je jednu noć u zamrzivaču.
Možda se povrati
Ja sam uvek tako radila sa laptopovima, a narocito ako su novi, onda ih volim, mazim i pazim;)

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.238
Poslednja izmena:

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.238

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.238
Proc manje vise, obavezno min8 giga rama i ssd.
:lol:

Naravno.... sve je u uvodnom postu. Dakle ryzen5 ili i5,minimalno 256gb ssd i 8 gb rama su nepromenjive stavke koje se ne dovode u pitanje

Dakle tražim dobar displej,trajanje baterije,da ne izgleda kao komad cigle i uopšte performanse za date pare tj treba mi savet iz nečijeg ličnog iskustva ili stručnog znanja za odnos cena/kvalitet u tom cenovnom rangu do 100.000

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.238
I5 10-te generacije, 8gb i 512ssd, 14"

Ispitaću ga ovih dana hardwerski,malo prilagoditi sebi(ide uz originalni windows home sa bezbroj gluposti), pa ću staviti neki review za sad sve deluje fenomenalno.

Na prvu loptu: odlična izrada i zaista lep laptop, dobija se i torba uz njega, touchped tj screenpad lepo reaguje (staklo),lako se menjaju modovi, lagan je,ips ekran,odličan kvalitet slike,zvuk solidan,tipke imaju taman hod kakav mi odgovara....slutim sebi i njemu jednu uspešnu saradnju ;)

Jedina zamerka u ovom trenutku što baš skuplja otiske prstiju...a lepo sam rekao sebi uzmi mat silver..ali jbg. kao i kod žena padnem na umiljatu "pojavu" za 10 sekundi pa posle razmišljam :lol:

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.207
I5 10-te generacije, 8gb i 512ssd, 14"

Ispitaću ga ovih dana hardwerski,malo prilagoditi sebi(ide uz originalni windows home sa bezbroj gluposti), pa ću staviti neki review za sad sve deluje fenomenalno.

Na prvu loptu: odlična izrada i zaista lep laptop, dobija se i torba uz njega, touchped tj screenpad lepo reaguje (staklo),lako se menjaju modovi, lagan je,ips ekran,odličan kvalitet slike,zvuk solidan,tipke imaju taman hod kakav mi odgovara....slutim sebi i njemu jednu uspešnu saradnju ;)

Jedina zamerka u ovom trenutku što baš skuplja otiske prstiju...a lepo sam rekao sebi uzmi mat silver..ali jbg. kao i kod žena padnem na umiljatu "pojavu" za 10 sekundi pa posle razmišljam :lol:
Nisi informisan? Nisi čuo za covid-19!? Pa radi u rukavicama, čoveče! :rotf::rotf:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.