Ulje za kocnice-Molim za pomoc

DOT3 i DOT4 su tecnosti (fluidi)na bazi glycol koji ima osobinu apsorbovanja (upijanja) vode.
DOT5 je fluid na bazi silikona i nema sposobnost apsorbovanja vode. Znaci to je i ujedno osnovna razlika izmedju ulja. Vecina vozila upotrebljava DOT3 fluid. Moja preporuka: Nemoj mesati ove dve vrste ulja. Napisi koji je auto u pitanju pa cemo naci koje ulje treba sipati!
 
Stvarno sam mislio da je u pitanju neki auto :D!
Pazi ovako: Nemogu ti stvarno dati pravi savet sta da uradis. Po pravilu Ispusta se svo ulje iz sistema i sipa se novo ulje. Pri tome moras znati nesto. Postoji mogucnost da dodje do toga da "nabubre" gumice i kocnica se gubi. Raspitaj se kod majstora za biciklove o pojedinostima. Imas u ns-u mislim da se zove "fanatic", nabavi br. tel. pa ce ti ljudi najbolje objasniti.
 

Back
Top