"Ulica je privatna, ne možete da snimate": Obezbeđenje "Beograda na vodi" reporterki N1

Приватна је и обавестили су вас.

tvit%20mitrovic.jpg
Џаба му је све то када је озбиљно психички оболео. Унутрашњи и спољашњи демони га раздиру.

@RIA77 Nisu odmah otišli. Zašto bi morali da odu? Sve televizijske ekipe mogu da prave priloge svuda u gradu.
Па пробали да их застраше. Наравно да не морају да оду, али зар мислиш да би причали овакве глупости са неком другом сврхом осим да што пре откаче новинаре ?

Stanovi su veoma skupi za odrzavanje, em placas nametnutog upravnika em su porezi jos veci em ima milion komunalija.
Ми смо са изабраним професионалним управником задовољни. Сви смо ми почетно власници преко шест деценија (није било оно друштвено - откуп - приватно) и прилично добро смо се и сами сналазили. Рецимо, сачували смо настојника, вешерницу, од почетка откачили Стамбено и поправљали смо и побољшавали оно што треба. Али са њим смо још ефикаснији. Претходну управницу смо најурили го*њивом мотком.

Ми смо са изабраним професионалним управником задовољни. Сви смо ми почетно власници преко шест деценија (није било оно друштвено - откуп - приватно) и прилично добро смо се и сами сналазили. Рецимо, сачували смо настојника, вешерницу, од почетка откачили Стамбено и поправљали смо и побољшавали оно што треба. Али са њим смо још ефикаснији. Претходну управницу смо најурили го*њивом мотком.
Ко све није покушавао да се убаци у ту вешерницу? Класично, трче горе са стварима, обију и промене браву и ти се онда чеши по глави. Без изузетка су сви стрчали доле са стварима за мање од минут. Никоме није ни пало на памет да зове полицију. За банду су сложни станари три полиције, која би ионако свратила, констатовала и упутила на суд. Слично је и са Стамбеним. Шта све нису радили да нас прогутају, чак и судски у ранија времена, али су добили "шупаљ нос до очију".
А претходна управница го*нара се управо на то намерачила, да додатно ушићари. И она је истрчала.
"Туђа рука свраб не чеше".
Али добар професионални управник (мало их је, али их ипак има) много значи. Нико од станара више нема времена да се бави гомилом административих и практичних послова који морају да се обаве. И накнада за његов труд није нешто страшно. Нема више пензионисаних заставника који су држали зграду у реду и запту.
Савет из искуства - мењајте их к'о чарапе, све док не наиђете на пристојног.

Privatna, zatvorena naselja su stvar budućnosti. Niko ne želi više da živi u stambenim blokovima gde oprane gaće vise na terasi i ulazi ko kad hoće da zapišava hodnike. Dobro je da se Srbija razvija pod predsednikom Vučićem.
Jel tu mogu lakse da orgijaju i da se drogiraju a da ih smrdljive gace i carape ne ometaju mirisima?

Realnost je i da mi placamo poreze na kuce i stanove koje nam niko nije poklonio pa ni drzava, barem meni, znaci mi smo podstanari u sopstvenoj kuci.
Porez na stan, kuću, plaća se u celom svetu.

Mi ne plaćamo samo porez na stan ili kuću, plaćamo i kroz račune, od računa za Infostan, do računa za mobilni telefon.
Plaćamo PDV 30 posto u svim prehrambenim prodavnicama- samoposlugama, mini marketima, hipermarketima.

Ne znam koliki je PDV na računima iz drugih prodavnica, ne znam ni koliko se plaća porez kad dobijamo račun u restoranima i kafićima-iskreno, te račune i ne gledam..platim i častim i to je to.

Imala bih još da dodam nešto za PDV i porez, ali i ovo je veliki offtopic..izvinjavam se.

Mi ne plaćamo samo porez na stan ili kuću, plaćamo i kroz račune, od računa za Infostan, do računa za mobilni telefon.
Plaćamo PDV 30 posto u svim prehrambenim prodavnicama- samoposlugama, mini marketima, hipermarketima.
Kod mene je 20% PDV, barem je tako bilo kada sam zadnji put gledao.

Ne placa se u Hrvatskoj milion posto pouzdana informacija i ne samo u Hrvatskoj.
Nisam to znala..Izvinjavam se..
Kod mene je 20% PDV, barem je tako bilo kada sam zadnji put gledao.
Ne znam gde živite ( gde živiš ) ovde u Beogradu, na računima iz samoposluge postoji PDV 10 posto za neke proizvode i još 20 posto za druge proizvode.

Ne znam šta je 10 % a šta 20%...

Privatna, zatvorena naselja su stvar budućnosti. Niko ne želi više da živi u stambenim blokovima gde oprane gaće vise na terasi i ulazi ko kad hoće da zapišava hodnike. Dobro je da se Srbija razvija pod predsednikom Vučićem.
Државна затворена насеља су ствар будућности! У њима ће да буде много оних из приватних затворених насеља. И будући бивши председник Вучић и друштво из ћошка.

Poslednja izmena:
Slicno je i kod mene, to me je isto zbunjivalo kad sam video.
Једноставно је. Двадесет посто је општа стопа на већину производа и услуга, а десет посто је посебна, нижа стопа за неке прехрамбене производе, лекове, уџбенике, ђубрива и слично.

Latinska Amerika/Afrika/Indija/Indonezija/Bliski Istok

Masala.... :roll:

Tamo pogotovo, ako živiš u poludivljoj zemlji, ne želiš da završiš u neomalterisanoj faveli gde bilo ko može da te opelješi. Potrebna je segregacija na ekonomskom i civilizacijskom osnovu. Znači, zidovi, žice i privatno obezbeđenje gde će živeti oni koji to mogu da priušte.

Државна затворена насеља су ствар будућности! У њима ће да буде много оних из приватних затворених насеља. И будући бивши председник Вучић и друштво из ћошка.

Na vašu žalost, drug Staljin neće ustati iz groba.

Back