Ulaganje u tuđu nepokretnost

Primer koji pominjes nije usmeni, postojao je potpisani i neovereni ugovor.....
Sta je nestalo iz suda? Taj ugovor kao dokaz
Da, lepo se vidi da je dokaz otcepljen iz sudskih spisa....ali, realno njega nema, suocavanjem stranki doslo se do toga da je volja postojala i da je ugovor , usmeni , izvrsen u preteznom delu i na osnovu toga vrhovni sud zavrsava pricu....
 
Pazi drugi primer usmenog poklona....starija zena obecala da podeli veci stan deci prodajom i kupovinom dva manja....
cerka koja je zasnovala porodicu, kupi manji stan , na jeftinoj lokaciji i preseli majku u taj stan, a njen renovira....i useli se u njega....Majka sada zbunjena jer ne raspolaze , istom imovinom, trazi od cerke jos jedan stan....ali svakako nije u pravu, jer joj je obecala poklon u vidu pola stana, koji je ova vec uzela....:)
 
Da bi postojao održaj mora da postoji neki pravni posao.
Ta državama koju pominjete u trajanju od 20 godina je sledeća: ja kupim stan od tebe, ali ti nisi bio vlasnik nego si dokumenta falsifikovao.
Ja kao kupac to nisam znala i 20 godina sam uživala državinu, mirnu, jer taj vlasnik čija dokumenta ste falsifikovali se nije interesovao šta se dešava sa njegovim stanom
Nakon 20 godina je kasno da on pokuša da ospori moju svojinu.
Hvala ti da si ovo razjasnila, meni je bilo skoro pa i nenormalno da postoji nekakav odrzaj i automatizam po kome neko eto
tek tako dolazi do nekretnine. Mogao je neko meni da da svoj stan da ga kao cuvam, pazim bez ikakve nadoknade sa moje strane,
i onda ja posle dvadeset godina kazem da je to moj stan jer sam tako razumela te vlasnike.
 
Taman posla da tako bude. Ja bih sad trebalo da prijateljski odradim jedan predmet. Deda je kupio kuću, ugovor je zaturen, a nije bio overen. Kuća je kupljena još 50ih. Od tada cela porodica tu živi, umrli su kupac i prodavac. Unuk hoće da se utvrdi svojina.
E sad je to postupak za utvrđenje i trebalo bi lako da prođe.
 
Hvala ti da si ovo razjasnila, meni je bilo skoro pa i nenormalno da postoji nekakav odrzaj i automatizam po kome neko eto
tek tako dolazi do nekretnine
. Mogao je neko meni da da svoj stan da ga kao cuvam, pazim bez ikakve nadoknade sa moje strane,
i onda ja posle dvadeset godina kazem da je to moj stan jer sam tako razumela te vlasnike.

i meni isto...ne moze se vlasnistvo otudjiti tek tako.
 
Taman posla da tako bude. Ja bih sad trebalo da prijateljski odradim jedan predmet. Deda je kupio kuću, ugovor je zaturen, a nije bio overen. Kuća je kupljena još 50ih. Od tada cela porodica tu živi, umrli su kupac i prodavac. Unuk hoće da se utvrdi svojina.
E sad je to postupak za utvrđenje i trebalo bi lako da prođe.
Na koje ime dolaze racuni za infostan i EDB?
Da li kuca ucrtana u katastru?
 
Taman posla da tako bude. Ja bih sad trebalo da prijateljski odradim jedan predmet. Deda je kupio kuću, ugovor je zaturen, a nije bio overen. Kuća je kupljena još 50ih. Od tada cela porodica tu živi, umrli su kupac i prodavac. Unuk hoće da se utvrdi svojina.
E sad je to postupak za utvrđenje i trebalo bi lako da prođe.
Zar ovo nije argument za odrzaj po osnovu usmenog " zaturenog " ugovora? Svedoka iz 1950 nemas, osim nekih posrednih....ili da naslednici bivseg vlasnika potvrde da je deda prodao....( a zet se ne slaze i zeni, naslednici, ne da da dodje u sud) skoro pa jednostavno...
 
A bas me zanima sta znaci tek tako....tek tako neko zivi 20 godina u tudjem stanu? tek tako mu to niko ne osporava....tek tako on ulaze u nepokretnost i menja sadrzaj, a niko mu ne kaze " stani prijatelju, ja necu tako...", pa nije tek tako odrzaj....
Kada toga ne bi bilo , bar trecina nepokretnosti u srbiji, bila bi vlasnistvo nekih drugih lica...ili drzave...
 
A bas me zanima sta znaci tek tako....tek tako neko zivi 20 godina u tudjem stanu? tek tako mu to niko ne osporava....tek tako on ulaze u nepokretnost i menja sadrzaj, a niko mu ne kaze " stani prijatelju, ja necu tako...", pa nije tek tako odrzaj....
Kada toga ne bi bilo , bar trecina nepokretnosti u srbiji, bila bi vlasnistvo nekih drugih lica...ili drzave...
Da ne bi bilo tek tako, drzalac nije u mogucnosti da pokrene spor za utvrdjivanje svojine prema vlasniku, osim ako dokazuje pravnu radnju, ali ako samo cuva nepokretnost, odrzaj moze da koristi ako vlasnik trazi svoju nepokretnost nazad....klasicna odbrana usvajanja nadjene stvari koja ti nije trebala 20 godina...i tu ipak sud ima pravo procene, da li je vlasnik bio nesavestan ili dobronameran, a drzalac savestan ili nedobronameran...tu igra ulogu umece advokata....:)
 
A bas me zanima sta znaci tek tako....tek tako neko zivi 20 godina u tudjem stanu? tek tako mu to niko ne osporava....tek tako on ulaze u nepokretnost i menja sadrzaj, a niko mu ne kaze " stani prijatelju, ja necu tako...", pa nije tek tako odrzaj....
Kada toga ne bi bilo , bar trecina nepokretnosti u srbiji, bila bi vlasnistvo nekih drugih lica...ili drzave...
Da ne bi bilo tek tako, drzalac nije u mogucnosti da pokrene spor za utvrdjivanje svojine prema vlasniku, osim ako dokazuje pravnu radnju, ali ako samo cuva nepokretnost, odrzaj moze da koristi ako vlasnik trazi svoju nepokretnost nazad....klasicna odbrana usvajanja nadjene stvari koja ti nije trebala 20 godina...i tu ipak sud ima pravo procene, da li je vlasnik bio nesavestan ili dobronameran, a drzalac savestan ili nedobronameran...tu igra ulogu umece advokata....:)


ako ne znas sta znace dve obicne reci, sta vise da ti se objasnjava....ali nemoj histerisati na temi, nije lepo, a i nisi zanimljiv.

odgovor upravo stoji u - dobronamerno dato na koriscenje.

bolje idi vidi sta ces sa onom overom kod notara. :zcepanje:
 
Zar ovo nije argument za odrzaj po osnovu usmenog " zaturenog " ugovora? Svedoka iz 1950 nemas, osim nekih posrednih....ili da naslednici bivseg vlasnika potvrde da je deda prodao....( a zet se ne slaze i zeni, naslednici, ne da da dodje u sud) skoro pa jednostavno...
Naslednici se slažu, a čak i da se ne slažu teško ni opovrgli kako nisu pokušali da ih isele za sve te godine.
 
A bas me zanima sta znaci tek tako....tek tako neko zivi 20 godina u tudjem stanu? tek tako mu to niko ne osporava....tek tako on ulaze u nepokretnost i menja sadrzaj, a niko mu ne kaze " stani prijatelju, ja necu tako...", pa nije tek tako odrzaj....
Kada toga ne bi bilo , bar trecina nepokretnosti u srbiji, bila bi vlasnistvo nekih drugih lica...ili drzave...
Da ne bi bilo tek tako, drzalac nije u mogucnosti da pokrene spor za utvrdjivanje svojine prema vlasniku, osim ako dokazuje pravnu radnju, ali ako samo cuva nepokretnost, odrzaj moze da koristi ako vlasnik trazi svoju nepokretnost nazad....klasicna odbrana usvajanja nadjene stvari koja ti nije trebala 20 godina...i tu ipak sud ima pravo procene, da li je vlasnik bio nesavestan ili dobronameran, a drzalac savestan ili nedobronameran...tu igra ulogu umece advokata....:)
Inace, možeš postati suvlasnik po osnovu izgradnje.
Npr imam kuci, dam svom sinu on je proširi za celi sprat. Ja rešim da ga isteram. Sin može da me tuži kako bi dobio idealno suvlasništvo nad tom prosirenom polovinom.
 
A bas me zanima sta znaci tek tako....tek tako neko zivi 20 godina u tudjem stanu? tek tako mu to niko ne osporava....tek tako on ulaze u nepokretnost i menja sadrzaj, a niko mu ne kaze " stani prijatelju, ja necu tako...", pa nije tek tako odrzaj....
Kada toga ne bi bilo , bar trecina nepokretnosti u srbiji, bila bi vlasnistvo nekih drugih lica...ili drzave...

Tek tako znaci da se uselim u neku nekretninu, na pamet mi ne pada da za dvadeset godina ipak ja postanem vlasnik,
a sve to vreme ne placam stanarinu jer ako smatram da je to moje, da je poklon roditelja onda, ako imam dva grama mozga
u glavi, pokusacu da to i ozvanicim.
Eto, to bi ukratko znacio izraz tek tako.
 
Kao prvo ne mogu da ga izbace, ali mogu da prodaju....Time sto ne mogu da ga izbace moze da pregovara za cifru, a ako nece da izadje ne mora ni da se pogadja. Roditelji verovatno znaju da ima para i ucenjuju da bi dobili neke pare za neke druge svoje potrebe. Moze sa manje od 30 hiljada da ih resi i uzme stan.

Mogu da ga izbace, on nema nikakav pravni osnov da boravi u stanu. Ali svakako ima pravo na povrat uloženog.
 
Ako je sa njihovom dozvolom proveo u stanu 10 godina neuznemiravan, nema zakonskih osnova da bi mogli da ga izbace.....ulagao je u svoje koriscenje stana, pa zavisi od nacina na koji ga je koristio....ako je imao dogovor sa njima koji podrazumeva naknadu, onda je u jos boljoj poziciji, ako nije uvek moze da tvrdi i dokaze da mu je usmeno poklonjen stan i da je zato ulagao.

Ne pričajte gluposti.. Deco, ne slušajte čike koji dele pravne savete, a nisu pored pravnog ni prošli.
 
Roditelji koji su nesavesni vlasnici jer nisu trazili svoju nepokretnost 20 godina to pravo su izgubili zbog apsolutnog odrzaja, a odrzajem, jer su znali da stan drzi njihov sin vec posle 10 godina. Posle 20 godina status drzaoca nije moguce menjati, cak i da roditelji stan prodaju bez znanja sina, tacnije, on moze da se umesa u pravnu radnju prodaje nepokretnosti koja je u njegovoj drzavini i ponisti ugovor.

Čoveče, ne lupetaj više aman !
 
Iako u tvom postupku nema ugovora o [poklonu, nesumnjivo je da su roditelji imali nameru da sinu poklone stan ( bez ili pod nekim uslovima) gde bi uslovi mogli biti problem, ali ako je cisto i bezuslovno ustupanje stana sinu, usmeno on moze da trazi da se utvrdi da mu je stan poklonjen. Imas dokaz u vrednosti od 30 hiljada evra da je on verovao da mu je stan poklonjen.

Prestani da se brukaš, molim te......
 
Bice da je argument tviteraski, lupis i niko te ne kazni sto staklkujes i spamujes u njegovom domenu.
Virtuelni idioti iskljucivo hejtuju kao sto ti ovde radis, a posto ti to neko dozvoljava znaci predstavljas toga ko ti ne brise postove i ne banujete posle vise takvih postova.
Da nisi ti Marijana....cuvena pravnica takoreci advokat.
 

Back
Top