Украјински парламент изгласао забрану Православне цркве повезане са Москвом

Па мора да се шутне МП и сегијанизам, због тога је казна, коју спроводи ВП...

Ако се не шутне МП, може Косово и ЦГ да припадне Македонцима, плус ни у БиХ више није сигурно да Србе неће да изотимају државним декретима...

Разуми зашто је озбиљно, мора отклон од токсичних Руса, да не би Грци и папа почели да мељу перфидно са свих страна...
Od Rusa ili od EU?

Od Rusa ili od EU?
Од Руса... ЕУ више не даје никоме двоструке правце и било којој политици, а наши фосили то никако да скапирају...

Зато ће да падне опамећујуће черечење корумпиране управе, али понајвише црквене, јер држава и не постоји због блокаде институција и тоталитризма управљачких клика...

Тешка је прича, и намерно је затрпавају спином мафијаши, иако ће то врло брзо да да поразне ефекте свима, тешку главобољу и апатију која није здрава за друштво...

Зато то погано ћутање и споновање мора да се пресече, наравно прво са стране најхрабријих и оданији србству и православљу (светосавци)

Од Руса... ЕУ више не даје никоме двоструке правце и било којој политици, а наши фосили то никако да скапирају...

Зато ће да падне опамећујуће черечење корумпиране управе, али понајвише црквене, јер држава и не постоји због блокаде институција и тоталитризма управљачких клика...

Тешка је прича, и намерно је затрпавају спином мафијаши, иако ће то врло брзо да да поразне ефекте свима, тешку главобољу и апатију која није здрава за друштво...

Зато то погано ћутање и споновање мора да се пресече, наравно прво са стране најхрабријих и оданији србству и православљу (светосавци)
Mi smo kao drustvo vec u teskoj apatiji. Ljudi se vuku po ulicama kao zombiji, nema smeha, nema nade, nema nicega.

Mi smo kao drustvo vec u teskoj apatiji.
Па да... говорење лажи без казне се усталило...

Не може више тако, мора да се тачно именује зло и спољашње и унутрашње, а не да се спинује или генерализује

Па да... говорење лажи без казне се усталило...

Не може више тако, мора да се тачно именује зло и спољашње и унутрашње, а не да се спинује или генерализује
Polako, ne mozes da "upres prstom" a da nisi siguran ili da nemas dokaza. Mozda jos nije doslo vreme, mozda fali neka kockica u mozaiku.

Zato, treba verovati i cutati do daljnjeg.

Možda ti po Srbiji toleriraš organizacije koje rade za okupatora, ali u Ukrajini nije tako.
Pa ti vidi u kome je problem
Na ovom prostoru problem je u vama
Hrvatska.
Uvek izazivatevzlo (1941 i 1991, pa i 1914 ste bili sa svabovima) i tvorci ste najvećeg genocida na prostoru evrope posle Holokausta odma iza sestrice njemačke.

Bošnjački narod je podrškom ZELENSKOG Izraelu shvatio, da zelenski sad podrzava otimačinu zemlje i etničko čišćenje Gaze i 3 mil palestinaca (izrael objavio - ko ne napusti Gazu smatraće se teroristima i bice ubijen)
I da je sve oko Ukrajine laž i američko cionistička igra.

Bošnjački narod kao i srpski narod (ne racunajuci vlast) pati i saoseca sa stradanjem palestinskih civila i djece!

Samo HRVATI svi do jednog likuju i podrzavaju izrael. Jer se zna ko je ovde onaj koji uvek zlo izazove.

Pa likujte moze vam se. Mozete raditi sta hocete ali ne dokle hocete...

Bošnjački narod shvata da cionisti kontrolišu VASINGTON ili imaju ogroman uticaj i da je to sad prakticno ko jedna drzava (otud usa flota odmah uz njih).

Njima i nama su bar pomogli usa i Izrael da bar naš krug pakla zatvorimo konačno.

A vi ko potpaljivač vise necete imati uspeha.

Vi ste ovde uvek bili na strani okupatora i tiranije koja je zlo nanosila narodima ovde i širom svjeta

Vas stav nikog ne iznenadjuje.

Polako, ne mozes da "upres prstom" a da nisi siguran ili da nemas dokaza.
И сигуран сам и има доказа, види ко је највише и шта писао на овој теми

Mozda jos nije doslo vreme, mozda fali neka kockica u mozaiku.

Zato, treba verovati i cutati do daljnjeg.

Ви слабићи ућуткујте сами себе, а не друге...

И сигуран сам и има доказа, види ко је највише и шта писао на овој теми

Ви слабићи ућуткујте сами себе, а не друге...
Ma covece niti znam ko je za sta zaduzen niti imam nameru da "lovim vestice" da li to moze da ti udje u glavu?

Ko sma ja i niti sam strucnjak po crkvenim pitanjima. Mnogo sebi dajes za pravo pa mislis da ce i drugi.

Ma covece niti znam ko je za sta zaduzen niti imam nameru da "lovim vestice" da li to moze da ti udje u glavu?

Ko sma ja i niti sam strucnjak po crkvenim pitanjima. Mnogo sebi dajes za pravo pa mislis da ce i drugi.
Разобличавање отвореног зла и лажи није право, већ Хришћанска обавеза...

Повуци се и расправе са својим секуларним збркама појмова у глави...

Разобличавање отвореног зла и лажи није право, већ Хришћанска обавеза...

Повуци се и расправе са својим секуларним збркама појмова у глави...
Ja sam na ispovesti rekla sta mislim o sadasnjoj SPC (posle smrti patrijarha Pavla) i to je od mene vise nego iskreno i dovoljno.

Nisam kukavica, ali svoje misljenje i osecanje obznanjujem na pravom mestu, a ne prvenstveno na forumu ili tebi, ili nekom trecem nezavinsom u rl.

Jel' ti krivo sad? Imas li sta da kazes?

Ti si kao neka treca zena koja ogovaranjem hoce da pokvari neciji brak.

Ja sam na ispovesti rekla sta mislim o sadasnjoj SPC (posle smrti patrijarha Pavla) i to je od mene vise nego iskreno i dovoljno.
Није, јер ти савест није изоштрена довољно

... против јереси у цркви треба колективно и јавно покајање уз анатему тог злоучења, а не само лично, то је смртни грех целе заједнице или народа, а не лична бољка... велико је то зло, који само Хришћани у духу поимају

Мораш до краја и свугде у свему да омрзнеш то зло, и никад да га не браниш више... И Патријарх Павле је учесник тог зла, као и Герман пре њега, џаба себе тешите да је тад било другачије, кад је суштински исто зло, само без мање пара и богатства за спиновање него сад...

Није, јер ти савест није изоштрена довољно

... против јереси у цркви треба колективно и јавно покајање уз анатему тог злоучења, а не само лично, то је смртни грех целе заједнице или народа, а не лична бољка... велико је то зло, који само Хришћани у духу поимају

Мораш до краја и свугде у свему да омрзнеш то зло, и никад да га не браниш више... И Патријарх Павле је учесник тог зла, као и Герман пре њега, џаба себе тешите да је тад било другачије, кад је суштински исто зло, само без мање пара и богатства за спиновање него сад...
Skloni se, "zmijo".

Откад је "овчица" увреда за хришћане? Зар нисмо ми Христове овце?
Словесне овце, душице брзопотресна... мудри ко змије, а безазлени као голубови

Na ovom prostoru problem je u vama
Hrvatska.
Uvek izazivatevzlo (1941 i 1991, pa i 1914 ste bili sa svabovima) i tvorci ste najvećeg genocida na prostoru evrope posle Holokausta odma iza sestrice njemačke.

Bošnjački narod je podrškom ZELENSKOG Izraelu shvatio, da zelenski sad podrzava otimačinu zemlje i etničko čišćenje Gaze i 3 mil palestinaca (izrael objavio - ko ne napusti Gazu smatraće se teroristima i bice ubijen)
I da je sve oko Ukrajine laž i američko cionistička igra.

Bošnjački narod kao i srpski narod (ne racunajuci vlast) pati i saoseca sa stradanjem palestinskih civila i djece!

Samo HRVATI svi do jednog likuju i podrzavaju izrael. Jer se zna ko je ovde onaj koji uvek zlo izazove.

Pa likujte moze vam se. Mozete raditi sta hocete ali ne dokle hocete...

Bošnjački narod shvata da cionisti kontrolišu VASINGTON ili imaju ogroman uticaj i da je to sad prakticno ko jedna drzava (otud usa flota odmah uz njih).

Njima i nama su bar pomogli usa i Izrael da bar naš krug pakla zatvorimo konačno.

A vi ko potpaljivač vise necete imati uspeha.

Vi ste ovde uvek bili na strani okupatora i tiranije koja je zlo nanosila narodima ovde i širom svjeta

Vas stav nikog ne iznenadjuje.
Meni je jasno da je tebi teško napisati post bez Jasenovca, ali pitanje je bilo:
Da li u Srbiji podržavaš organizacije koje rade za okupatora?
Odgovor ne može biti "Hrvati su imali logore za decu"

Meni je jasno da je tebi teško napisati post bez Jasenovca, ali pitanje je bilo:
Da li u Srbiji podržavaš organizacije koje rade za okupatora?
Odgovor ne može biti "Hrvati su imali logore za decu"
Ne podrzavam titoisticki udbu koja nam i danas uredjuje vlast na stetu nasu a radost hrvata i siptara

1702778220062.png

Ukrajina stavila poglavara Ruske pravoslavne crkve na listu ‘traženih’

"Korak u kampanji Ukrajine da iskorijeni uticaj sveštenika za koje tvrdi da održavaju bliske veze s Rusijom i podrivaju ukrajinsko društvo"

ukrajina-zastava-foto-pixabay.jpg

16. DEC 2023.

Ukrajinsko ministarstvo unutrašnjih poslova je 15. decembra stavilo poglavara Ruske pravoslavne crkve, koja podržava rat Kremlja protiv Kijeva, na potjernicu nakon što su ga službe sigurnosti optužile za podržavanje sukoba.

Mjera je čisto simbolična jer se patrijarh Kiril nalazi u Rusiji i nije pod prijetnjom hapšenja.

Najnoviji je to korak u kampanji Ukrajine da iskorijeni uticaj sveštenika za koje tvrdi da održavaju bliske veze s Rusijom i podrivaju ukrajinsko društvo.
Objava na potjernici ukrajinskog ministarstva identifikovala je Kirila po imenu i opisala ga kao „osobu koja se krije od organa pretpretresne istrage“.
Rečeno je da je da mu se gubi trag od 11. novembra.

Vlasti u Kijevu su pokrenule krivične postupke protiv sveštenika povezanih sa ogrankom pravoslavne crkve koji je nekada bio direktno povezan sa ruskom crkvom i Kirilom.

Ukrajinska služba sigurnosti izdala je prošlog mjeseca dokument u kojem se kaže da je Kiril narušio ukrajinski suverenitet.

Snage sigurnosti pokrenule su desetine krivičnih postupaka, uključujući optužbe za izdaju, protiv sveštenika i zvaničnika povezanih s ogrankom crkve koja se dovodi u vezu s Moskvom.

Kiril je osudio te akcije i apelovao na klerikalne vođe širom svijeta da zaustave poteze Ukrajine protiv crkve.

Back