Quantcast

Ukrajinski isti srpski

Sasha Smirnoff

Aktivan član
Poruka
1.729
Veruj mi da nije...
Ako te Rus pita как погода у вас, pita te kakvo je vreme.Ima reci koje su potpuno drugog znacenja...Naprimer da te cura zamoli da je poljubis u jagodicu,mi bi poljubili obraz a rusi levi ili desni guz.
Ovo su ti samo dva banalna primera...I slicne ili iste reci se drugacije zavrsavaju u odnosu na vreme,padez ili mnozinu,pa je vrlo zbunjujuce ponekad.
Можда овај лик што тражи цуру мисли да је Лазански Рус, па да зато добро разуме када говори "руски" језик. :hahaha: Иначе нема логичног објашњења. Ово што је он писао може да каже само неко ко заиста не зна, није учио руски језик.

Alter_Ego_

Buduća legenda
Poruka
48.772
Veruj mi da nije...
Ako te Rus pita как погода у вас, pita te kakvo je vreme.Ima reci koje su potpuno drugog znacenja...Naprimer da te cura zamoli da je poljubis u jagodicu,mi bi poljubili obraz a rusi levi ili desni guz.
Ovo su ti samo dva banalna primera...I slicne ili iste reci se drugacije zavrsavaju u odnosu na vreme,padez ili mnozinu,pa je vrlo zbunjujuce ponekad.
Не верујем ти да није.

Из једноставног разлога јер сам имао прилике да комуницирам са особом која је из Русије, а ја руски не знам ништа (осим оно мало што може да се покупи из неке опште културе). Након десетак дана, тако смо се добро разумели, да нисмо ни примећивали да говоримо различитим језицима.

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
15.766
Не верујем ти да није.

Из једноставног разлога јер сам имао прилике да комуницирам са особом која је из Русије, а ја руски не знам ништа (осим оно мало што може да се покупи из неке опште културе). Након десетак дана, тако смо се добро разумели, да нисмо ни примећивали да говоримо различитим језицима.
Imao si srece,ili imas dar za jezike.Ja sam ucio nesto u skoli pa kada sam dosao prvi put u Rusiju,mogao sam da razumem smisao osnovne komunikacije kada mi govore.Bilo sta o poslu ili detaljnije nista.Mada posao mi jeste specifican sa mnogo tehnickih detalja ali svejedno...trebalo mi je dobrih tri meseca da neke stvari uklavirim.
Ima ljudi koji su po 10godina u Rusiji pa ne razumeju neke slengove,to je tek posebna prica.
Nego nam se autor ucutao,ne odgovara na pitanja? :)

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
15.766
Не верујем ти да није.

Ako je zenska osoba u pitanju i licna komunikacija,ne o poslu,to je razumljivo :)A i kako sam primetio kod njih zene zaista imaju mnogo vise talenta za jezike nego muskarci,90% prevodioca su zene.Da li imaju vise sluha ili bolji senzibilitet da osete ton,ne znam...
Ali nas kada pricamo izmedju sebe malo njih razume.Zato ti kazem da si imao srece...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.