Ukradeno 29 dosijea o "nestalim bebama"

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
330.637
Cak 29 dosijea o usvajanju beba u periodu od 1976. do 1985. godine nestalo je iz aleksinačkog Centra za socijalni rad! Do ovog šokantnog otkrića došli su predstavnici Vladine komisije za nestale bebe i Udruženja "Za istinu i pravdu o bebama", istražujući slučaj usvojenog muškarca za kog se sumnja da je kao novorođenče ukraden iz kruševačke Opšte bolnice.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...:795819-Ukradeno-29-dosijea-o-nestalim-bebama

Kako može da nestane 29 dosijea a da se ne udje u trag onome ko je to uradio ?
Može li drzava da resi problem nestale dece iz porodilista koji godinama potresa javnost i moze li stati ovome na put.
Ko vec godinama štiti one koji to rade ?
 
Ne može vise tako obzirom da kriminal sa nestalim bebama potresa ovu državu vec decenijama, a ovo je samo unistavanje dokaza i zatiranje tragova dokaza

PROTEST U BEČU

TRI udruženja roditelja nestalih beba - Beograda, Srbije i Vojvodine, organizovaće u Beču, 24. i 25. maja, deljenje pamfleta na Švedenplacu. Želja im je da upoznaju Austrijance sa aferom krađe beba u Srbiji, jer jedan broj roditelja koji sumnjaju da su im deca oteta danas živi tamo. Posle Beča slične manifestacije biće organizovane i u drugim evropskim gradovima.
 
To je posao za zenska udruzenja za te starije slucajeve nestanka beba, vlada je ocigledno nesto pokrenula sa mrtve tacke, ali to ne moze daleko da stigne, jer u okviru zdravstva i pravosudja rade ljudi koji su kriminalci iznad naroda.

Jedan od osnovnih razloga zasto nije moguce uci u trag onima koji su unistili dokumentaciju je zakon iz 90tih koji se odnosio na cuvanje dokumentacije, pa je tako "nerazumevajuci " razloge za donosenje zakona mnogo direktiora zdravstvenih i socijalnih ustanova unistilo kartoteke. Ocekujuci da ce sa promenom drzave nastupiti i zakon, sto je naravno izostalo, iako je mnogo sudija smenjeno.
 
Cak 29 dosijea o usvajanju beba u periodu od 1976. do 1985. godine nestalo je iz aleksinačkog Centra za socijalni rad! Do ovog šokantnog otkrića došli su predstavnici Vladine komisije za nestale bebe i Udruženja "Za istinu i pravdu o bebama", istražujući slučaj usvojenog muškarca za kog se sumnja da je kao novorođenče ukraden iz kruševačke Opšte bolnice.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...:795819-Ukradeno-29-dosijea-o-nestalim-bebama

Kako može da nestane 29 dosijea a da se ne udje u trag onome ko je to uradio ?
Može li drzava da resi problem nestale dece iz porodilista koji godinama potresa javnost i moze li stati ovome na put.
Ko vec godinama štiti one koji to rade ?

To je “drzavna tajna” Nina, a mi smrtnici ne trebamo da guramo nos.
Kako rece jedan forumski kolega na drugoj temi da drzava brine o nama i nasoj deci. Nase je da slepo verujemo :bljuc:
 
To je “drzavna tajna” Nina, a mi smrtnici ne trebamo da guramo nos.
Kako rece jedan forumski kolega na drugoj temi da drzava brine o nama i nasoj deci. Nase je da slepo verujemo :bljuc:
pitanje je samo da li bi bili imuni da se nekome od nas desilo ovako nesto
Ne treba da se mesaju teme i komentari,malo je degutantno porediti teorije zavera i kradje beba koja je sveprisutna.
Ja licno imam razlog da sumnjam da su meni bliskom coveku ukrali bebu posle rodjenja,ali od toga je proslo vise od 20god,on se ne pokrece da proba bilo sta da ispita...Sta da radim,njegov izbor.
Da,zdravstveni sistem na svoj nacin brine o nama i nasoj deci,ali to malobrojni koriste da zarade (mito,vec navedena prodaja dece,pakovanje posla privatnicima...itd).
 
Mislim da za ovako nesto nema oprosta, mada i to slaba vajda bilo kome. Nedavno, poznaniku nisu mogli bebu da nadju 3 sata u porodilistu. Mozda moze da se desi, mda.. Kako je tim ljudima samo oni znaju. Organizovani kriminal ne zove se dzabe tako, mislim da se to klupko nece odmrsiti.
 

Back
Top