Украдене бебе

Žao mi je! :(
Izvini što pitam, da li i ti smatraš da je tvoja beba možda ukradena?
Moja bivsa zena misli da jeste, ali ne govori osim u naznakama....
Posle unistavanja kartoteke ginekologije svakako sam i ja poceo da sumnjam....ona tada nije stigla do porodilista u sestom mesecu, ali misli da je cula bebu....posle tri dana poradjanja posto joj je probusen vodenjak od strane nacelnice ginekologije...
 
Jedan vidjeni forumas je jednom davno rekao istinu " Djavo najbolje radi kada narod ne veruje da postoji"
a postoji samo ako se pojavi u medijima, gde ne moze da se pojavi jer ima svojih placenika koji to zovu "teorija zavere" i kao oni ne veruju u teorije zavere. Ozbiljni likovi i pristojni, takoreci.
Највећа лукавост сотоне је у томе што је убедила људе да не постоји.

Па многи оно што не могу да прихвате исмевају, лакше им је него да се суоче и признају да је одговорност и на њима. На свакоме од нас, на појединцу. Јер оно "ја ту не могу ништа, сувише сам мали" њима (творцима болештина ) и иде на руку.
А конформисти и намерно жмуре, само да је гуза сита. Несвесни да и они могу доћи на ред. Ипак се више поштује и дрчан непријатељ него улизица.
 
Znaci,ta kradja beba je bila "sistemska".
A kad te sistem uzme u masinu,jasno mi je onda zasto pojedinci posteni ljekari nisu mogli nista.
Sad se sve i logicki uklapa.Jednostavno,pojedinci nisu mogli nista protiv masinerije.A jos u to doba sedamdeserih i osamdesetih,kad smo naivno vjerovali da zivimo u savrsenoj drzavi i da nista ne moze biti lose.
 
Znaci,ta kradja beba je bila "sistemska".
A kad te sistem uzme u masinu,jasno mi je onda zasto pojedinci posteni ljekari nisu mogli nista.
Sad se sve i logicki uklapa.Jednostavno,pojedinci nisu mogli nista protiv masinerije.A jos u to doba sedamdeserih i osamdesetih,kad smo naivno vjerovali da zivimo u savrsenoj drzavi i da nista ne moze biti lose.
90 tih, 2000tih i td...isti ljudi na istim mestima, dobili zamenu 2004, do 2006...
 
Што се тиче третирања посмртних остатака као медицински отпад, искључиво мртворођенчад су се водила (не и живорођене па преминуле бебе) као медицински отпад, према Закону о сахрањивању и гробљима донетом 1977. године, који је изменама Закона о сахрањивању и гробљима 2015. године измењен и од 2016. је тиме онемогућена пракса третирања тела мртворођенчади као пато-анатомски отпад (делови тела, органи, ткива, итд.). Од 2016. године је законом одређено да се тела мртворођене деце одвајају од медицинског отпада и сахрањују на посебно место за то одређено на гробљу (или кремирају), у случају да родитељи одбију да тело преузму.
 
Osim sto nema ko da sprovede zakone, jer ima suvise posla u borbi protiv "kriminalaca", doduse bez dokaza i sa iznudjenim priznanjima. Svi znamo ko moze da krade bebe, osim onih koji bi mogli da to dokazuju.
Kada se roditelju kaze da mu je beba mrtvorodjena i da je zakon da se unistavaju kao medicinski otpad, bas ce neko da se bavi istrazivanjem, jer realno stopa umiranja novorodjencadi je smanjena, a sa zenama se ponasaju tako da gledaju da nemaju nikakva posla sa njima, ako nije nuzda. Mafija radi svoj posao i ne pita za zakone.
 
Акушери који раде 20 година кажу да у својој каријери имају једноцифрен број мртворођених беба.
Како онда то да их у нечијим смена има тако много? Ја бих пошла од тога. Ти лекари, те бабице... Па притиснути. Оне који су живи. Али је проблем ко ће то да ради када они имају леђа?
Мада би озбиљна, разјарена маса, не само код нас јер је то проблем целог света, још како решила проблем.
 
Акушери који раде 20 година кажу да у својој каријери имају једноцифрен број мртворођених беба.
Како онда то да их у нечијим смена има тако много? Ја бих пошла од тога. Ти лекари, те бабице... Па притиснути. Оне који су живи. Али је проблем ко ће то да ради када они имају леђа?
Мада би озбиљна, разјарена маса, не само код нас јер је то проблем целог света, још како решила проблем.
Da li stvarno misliš da je onaj ko učestvuje u tom spreman da prizna?
 
Па ако не можемо ништа, онда да пустимо да нас јашу. Сви болесници. А ми немоћни да ћутимо.
Ево, ја сам решила да лајем. О свему што ми је сумњиво и што ми се не свиђа. Најгоре што може бити је да ме исмевају као теоретичара завера. Спремна сам и на већу цену а не на исмевање оних који жмуре на проблеме.
Да свако дигне глас мање би толеранције за болештине било.
 
Па ако не можемо ништа, онда да пустимо да нас јашу. Сви болесници. А ми немоћни да ћутимо.
Ево, ја сам решила да лајем. О свему што ми је сумњиво и што ми се не свиђа. Најгоре што може бити је да ме исмевају као теоретичара завера. Спремна сам и на већу цену а не на исмевање оних који жмуре на проблеме.
Да свако дигне глас мање би толеранције за болештине било.
Kad god gledam onu borbu za Šordoš tražim te.
Nisam rekla da ne možemo ništa, nego da oni sigurno ne bi priznali. Treba naći pravi način.
 
Јутрос сам гледала емисију о борби против рудника литијума у Португалији. Људи ту имају плодно тле, пољопривредну производњу и овце. Баве се производњом старих, изворних култура. Просо им је главни.
Хтедох рећи, када се потегну све ове приче- тога свуда има. Није наша земља најгора. Питање је који је народ колико спреман да не да своје. Да не прода будућност за један удобан дан.
 

Back
Top